Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Van valami étvágycsökkentő...

Van valami étvágycsökkentő kapszula?

Figyelt kérdés

Hiába akarok fogyni és számolnám a kalóriát egyszerűen olyan farkas éhes vagyok, hogy muszáj vagyok enni és borul minden. Már annyira elegem van ebből, hogy állandóan éhes vagyok. Ha azt nézem alig eszek valamit de mégis 1800 kalóriát ír...


Ma pl. Sparos tejberizs vaniliás egy banán, ebédre brassói alap adag, megettem 6 részletbe egy tábla milkát mert nagyon éhes voltam, itthon megettem 4db toast kenyeret vajjal és csirkemell sonkával.



2022. febr. 16. 19:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda, hogy éhes vagy. Magas kalóriatartalmú, de kis térfogatú ételekből áll az étrended. Próbálj olyan dolgokat enni, amik sok helyet foglalnak el a gyomrodban, tehát eltelítenek, de kevés a kalóriatartalmuk (pl. zöldség). Ezen kívül figyelni kellene a megfelelő fehérjebevitelre, a rostokra, vitaminokra és az ásványi anyagokra. Amit leírtál, elég szegényes, kalóriában viszont sajnos valóban magas a tartalmazott értékes tápanyagokhoz képest, és itt a bibi.
2022. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj meg laktató ételeket enni... Ne csokit meg banánt egyél ezektől persze hogy nem laksz jól, csak üres kalóriák.
2022. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Pl.mit kell enni hogy ne legyen mindig éhes az ember?
2022. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem eszel zöldséget és gyümölcsöt sem, így én is éhes lennék... Jóllakottságot egy rostokban, fehérjékben és jó zsírokban megfelelően gazdag étrenddel lehet elérni.

Reggelire egy darab tejberizs elég szomorú adag, hiába nem kevés kalóriában. Helyette ehetnél zabkását gyümölcsökkel, de akár (ideális esetben nem agyoncukrozott) müzlit, tojásrántottát zöldségekkel, vagy teljes kiőrlésű pirítóst, (pici olajon sült) bundás kenyeret édes/sós verzióban.

Délután ha éhes vagy, ne a milkacsokihoz nyúlj, hanem próbálj valami olyan nassolnivalót keresni, ami laktatóbb, kiegyensúlyozottabb. Pl joghurt gyümölcsökkel és magvakkal, nekem ez a kedvencem. De egy fél táblacsoki energiatartalmából már melegszendvicset is ehetsz, vagy sajtkrémet/humuszt/körözöttet zöldségekkel. A banánt sem tartom üres kalóriának, de önmagában tényleg nem feltétlenül sokáig laktató, de pl egy banános-mogyoróvajas kenyér hiába kalóriabomba, még mindig fele a tábla milkának, és garantáltan laktatóbb.

A kenyérről véleményem szerint nem kell lemondani teljesen, de a fehér toast kenyeret érdemes lehet teljes kiőrlésűre cserélni, kevesebbet tudsz megenni belőle (mondjuk 4 helyett csak 2-3 szeletet) a rosttartalma miatt.

2022. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Nezz meg egy hiradot
2022. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ajjaj... brassói, milka, banán kombó.

Helyette:

Zabkása, áfonya,natúr csirkemell, brokkoli, kevés rizs, alma, puffasztott rizs, csirkemellsonka, paradicsom

2022. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%

Azzal van gond amit eszel, nem azzal hogy éhes vagy, ha csokikával meg tejberizzsel meg ilyen vackokkal akarsz jól lakni nem csoda hogy kb 5 percig bírod...

Amúgy meg elég soka tettél, benne rengeteg de rengeteg cukorral és zsírral.

Egy tábla csoki kalóriatartalmából ehettél sült csirkemellet rizzsel, mellé zöldségekkel...vagy akár egy csirkemell pörköltet 80-100g száraztésztával (mármint mérés után megfőzve). és ezek cska apró példák amik beleférnének egy tábla milka kalóriatartalmába.


Egyrészt reggelire felejtsd el a cukros tejberizst, helyette ott jó ötlet egy kis tojás és sonka, magas fehérjetartalommal bír emiatt később leszel éhes. A zabkása se elvetendő, ha szereted az ilyen édes dolgokat, fhérjeporral tudod ízesíteni, ebből 2 reggelire is elég egy egy adagos, ha nem akarsz rögtön zsákot venni.


Alapból ha értelmes reggelit eszel, akkor a tízórai vagy nem is kell, vagy beéred valami kevesebbel. A banán laktató ugyan de hamar fel is dolgozza a szervezet, így ez is olyna étel amitől hamar éhes leszel főleg hogy megdobja az inzulinszintet is. A brassói is csurom zsír általában, de a fene tudja, viszont az legalább tartalmas. A vacsorádból kivenném a kenyeret, és valami helyettesítőre cserélném, mondjuk pár szelet abonettre, és melléraknék még valami nyers zöldséget, ami jól telít és magas a rosttartalma.


Nem étvágycsökkentő tabi kell ide, hanem értékes ételek, itt egyedül a vacsorád volt ami stimmelt a célodhoz. Nekem sajnso nincs 1800 a keretem, mert elég alacsony vagyok, örülnék ennyinek, de amúgy amit leírtál azt bárki simán befalja gond nélkül egy nap alatt, mert nem megfelelő a beltartalma.


Amúgy hozzátenném it tmég az is éheztet téged hogy a napod elején felcsaptad a cukoradagot, ami miatt fel is megy az inzulinszinted Félreértés ne essék a kalóriadeficit számít egyedül a fogyásban, de az éhségérzetért már felel az inzulinhullámvasút. Szóval reggel érdemes kevesebb cukrot bevinni és inkább lassú felszívódású szénhidrátokat enni, illetve sok fehérjét...próbélj ki 2-3 napig, hogy reggel minimalizálod a cukrod, és tojást eszel zöldséggel, vagy zabkását fehérjeporral...eleve jobban indulsz majd neki a dolognak.

2022. febr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A kérdésre is válaszolva, létezik gyógyszer formájában. Hamar hozzá szoksz és letenni is nehéz.
2022. febr. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Utoljára tavaly ettem csokit ez nem mindennapos. Amúgy mindennap vagy tojásrántottát eszek vagy tükörtojást kb ki is húzhatnám a hűtőt mert semmi nincs benne.


A zöldség baromi drága meg se engedhetem magamnak kb.

Se tejberizst se banánt nen szoktam enni.

2022. febr. 17. 06:33
 10/26 anonim ***** válasza:
De akkor mégis mit eszel, ha nincs a hűtőben semmi? Lehet, hogy ez a baj. A hűtőben nincsenem megfelelő tápértékű ételek és eszel ezt-azt. A junk food gyakorlatilag ugyanannyiba kerül, ha összeveted abból mennyit eszel meg, hogy ne legyél éhes.
2022. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!