Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Lehet kapni "fogyitablettákat"?

Lehet kapni "fogyitablettákat"?

Figyelt kérdés

Pár éve kb. fél évig fogyókúráztam, mire fogytam 7-8 kilót. Kalóriabázison számolgattam az általam megevett kalóriákat, próbáltam egészségesebben táplálkozni, több zöldséget enni, a fehér lisztes dolgokat teljes kiőrlésű lisztesre cseréltem, de így is folyamatosan éhes voltam, sóvárogtam a hízlalóbb ételek iránt. 1200-1400 kcal-t ettem amúgy naponta, meg heti egyszer tartottam csalós napokat, amikor csak azt ettem, amit akartam és annyit, amennyit akartam, nem számolva a kalóriákat.

Végül amikor nagyjából elégedett voltam a testemmel, feladtam és kb. egy év alatt visszahíztam majdnem ugyanakkorára, mint amiről indultam. Azóta eléggé ugrál a súlyom, kb. fél évvel ezelőtt nagyon meghíztam viszonylag rövid idő alatt, most viszont megint le vagyok fogyva (de annyira vékony sajna nem vagyok, mint amikor abbahagytam a fogyózást). Szeretnék tovább fogyni, hogy elérjem az ideális alakom, de félek, hiába számolgatnám megint a kalóriákat meg ennék egészségesen, ugyanúgy folyton éhes lennék, mint régebben.

Pár napja eszembe jutott, hogy anno a 2000-es évek elején, még gyerekkoromban emlékszem, gyakran hallottam filmekben, sorozatokban, hogy ilyen fogyitablettákat szedtek, amik gondolom ilyen étvágycsökkentő tabletták lehettek. Lehet kapni szerintetek manapság is ilyesmiket, lehetőleg vény nélkül, amik tényleg hatásosak? Vagy a háziorvos tud valami hasonló, vényköteles szert kiírni, ami elmulasztja az éhséget és a szedésével gond nélkül tudok tartani egy kicsit szigorúbb diétát?



2022. máj. 12. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

De hány kiló voltál, hogy olyan kevés kalóriát ettél? Nem csoda, hogy éhes vagy, ha keveset eszel.


Én 45 kg-t fogytam kalóriaszámlálással, és sosem éheztettem magamat. De napi 1200-on éhen halnék, az nagyon kevés.

2022. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kb. 70 voltam, amikor elkezdtem a fogyókúrázást és olyan 62-re fogytam le. Kalóriabázison számoltam ki, hogy ennyit kell ennem egy nap, ha hetente fél kilót szeretnék fogyni
2022. máj. 12. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Szóval a "csodától" várod a változást, hogy amikor befejezd újra visszahízz? Így csak ugyanabba a hibába esel újra és újra. Tessék kialakítani egy olyan életmódot amit hosszútávon tudsz tartani a későbbiekben is, miután már elérted a célod. Akkor már lehet szórakozni azzal, hogy elkezded a szinten tartódig emelni a kalóriát.

A heti zabálást szerintem el kéne egy darabig felejtened, jócskán hátráltat téged. Ez is csak azt mutatja hogy nem megfelelően diétázol, ha igényed van a heti"csalásra". Ha van egy célod akkor tedd oda magad és a megoldást keresd. Tartsd be a diétát amíg el nem éred a célod, utána lehet lazábbra venni. Sajnálom ha ez kissé keményre sikerült, de a sikerért meg kell dolgozni akkor is, ha néha eleged van és hagynád már az egészet a fenébe.

2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lennének hatásos fogyitabletták, akkor nem lennének kövér emberek.
2022. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni, csak nem használnak
2022. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3. Elolvastad egyáltalán, amit írtam?...Még írtam is, hogy 1200 kcal-kat ettem naponta, azt is egyébként úgy, hogy minél több zöldséget próbáltam fogyasztani, húsokból szinte kizárólag csirkemellet ettem, főzésnél a lehető legminimálisabb mennyiségű olajat használtam, a kávémba is cukor helyett édesítőszert tettem, egy idő után már arról is leszoktam, hogy tejjel ittam a kávét, csak hideg vízzel öntöttem fel, hogy ne legyen annyira tömény, elkezdtem teljes kiőrlésű lisztes kenyeret sütni és abból készítettem magamnak szendvicseket, ha nagyon éhes voltam 2 étkezés között, salátákat ettem, de még egy nagy tál saláta megevése után is fél órával már majd' kilyukadt a gyomrom és folyton a hétvégét vártam, hogy akkor egy nap legalább addig ehessek, amíg jól nem lakok..

Nem tudom, neked abból a mondatból, hogy "1200-1400 kcal-t ettem amúgy naponta" hogy jött le az, hogy nem tartottam be a diétát....

2022. máj. 12. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a 3-asnak igaza van.

Nem tartottad be a diétát. Csak egy darabig. Azért nem tartottad be, mert fenntarthatatlan dolgot akartál hosszú távon csinálni.


Ne ostorozd magad, senki nem tudná betartani. 1200-1400 kalória az egy gyorsdiéta, illetve egy testépítőnek versenydiéta, hogy lepucolja az utolsó milliméter zsírokat is, mielőtt színpadra lép. Nem hosszú távra tervezik ők sem, mert nem arra való. Ezt nem fél évig kell csinálni, hanem maximum néhány hétig annak, aki pontosan tudja, hogy mit csinál és mire vállalkozik. Kiéheztetted a szervezetedet és benyújtotta a számlát, ezen nem lehet csodálkozni, mert törvényszerű.


Most csináld okosabban. Ne az legyen a lényeg, hogy kizárd ezt meg azt meg amazt, hanem hogy mit tudsz hozzátenni az étrendedhez, amivel változatosabbá, laktatóbbá teszed, de még mindig kalóriadeficitben vagy. Ne célozz túl nagy deficitet, azzal megint az előző hibába esel - 300, max. 500 kalória deficit bőven elég.

2022. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyél 1600at, de azt minden nap tartsd be, és akkor nem leszel éhes, és még fogyni is fogsz.
2022. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy egyetlen típusú fogyitabletta van, ami sikeresen elmulasztja az éhséget, azok, amik az agyalapi mirigyre hatnak. Ez pontosan azt jelenti, hogy fejben dől el, hogy a normális mennyiségeken túl sóvárogsz-e másra/többre. Ha akarod, megy, ha nem akarod, nem megy.


Egyébként utána lehet ezeknek a szereknek olvasni, mocsok drágák, és amint abbahagyod, azonnal újrakezdesz zabálni és ezzel együtt természetesen hízni is.


Nem szigorú diétát kell tartani pár hónapig, hanem a tényleges kalóriafelhasználásnál 15 százalékkal kevesebbet enni, és szép lassan lemásznak a kilók. Aztán visszaemelni a szintentartóra, és azzal élni a továbbiakban.

2022. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem jó "diétát" tartani, és utána visszaállni a régi rossz étkezésre!

Kezdettöl olyan étrendet kell összeállítani, ami életed végéig tartható kisebb változtatásokkal.

Az 1200-1400 kcal gyakorlatilag koplalás, ha nem 150 cm és 35 kiló vagy! Átlagos magasságnál fogyáshoz legalább 1600-1800 kcal kell, hoyg ne legyél folyamatosan éhes, és ha elérted a normál súlyodat, ezt meg lehet 200-500 kcallal emelni, amennyi a súlytartáshoz lenne szükséges.


Fogyitablettákat meg ugyan lehet kapni, de ezektöl csak a pénzed fogy, másra nem hatnak.

2022. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!