Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Ismertek valamilyen hatásos,...

Ismertek valamilyen hatásos, természetes étvágycsökkentőt?

Figyelt kérdés

Szeretnék 3 kg-ot fogyni, de 3 nap csökkentett kalóriabevitel után már kínlódok, mert nagyon nagy az étvágyam. 158cm/49 kg vagyok, hetente 4-5x súlyzózok, és egészségesen táplálkozok, viszont valami baj van az étvágyammal. Naponta minimum 3000-3500 kcal-t ennék, ha nem érdekelne, hogy el fogok hízni. Minden nap elhatározom, hogy holnaptól betartom a diétát, és ha szenvedek, akkor is kibírom 3 napnál tovább, de nem megy. 1500 kcal-t viszek be, ha diétázok. A héten 1500 kcal-t ettem, de ma elrontottam mindent, befaltam 4000 kcal-t kb.. Ezt abnormálisnak tartom, nem értem, hogy mi az oka annak, hogy ennyit tudok enni.

Szeretnék valamilyen természetes étvágycsökkentőt használni, mert anélkül már nem fogom bírni a diétát.


2015. máj. 14. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb étvágycsökkentő, ha végre összeszeded magad és eldöntöd mit akarsz. Ha igazán le akarnál fogyni, nem ennél összevissza mindent, hanem tartanád magad a célodhoz, egyáltalán nem érdekelne, hogy éhes vagy. X időpontban van az étkezés, akkor eszel, kész, le van tudva. Majd egy hét múlva alkalmazkodik a szervezeted és megszokja az új rendet.
2015. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eszel elég zsírt, zöldséget, húst, és emiatt túl éhes vagy.

Az lenne a jó étvágycsökkentő, ha végre normális tápanyagokkal jóllaknál.


De vannak gyógynövények és drogok amelyek hatnak az éhségközpontunkra.

2015. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Megértelek, míg azt a véleményt, hogy ne érdekeljen minket a testünk jelzése nem. Ha éhes vagyok, szinte mindig eszem, ez alap. S nekem is sok kell...

Ja igen, kérdező, az étvágyad nagy vagy az éhséged? Mert az étvágyat éhség nélkül egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni, minek enni, ha nem vagyunk éhesek, ráadásul fogyni akarunk? Az éhség komolyabb.

Miket eszel? Sok múlik az étrenden. Én csak étrendváltoztatással tudtam elérni a kalóriadeficitet. Az időzítés is fontos lehet, az, hogy mikor mennyit eszel...

2015. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyél alacsony kalóriájú dolgokból rengeteget, szóval zöldségeket falhatsz azokból is lehet finomságokat csinálni meg sovány húsokból.
2015. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Èn konkrètan soha nem akartam fogyni ( fèrfi vagyok ), viszont egy àlltalam tesztelt növèny, tea formàjàban igen csak leszedett jó pàr kilót (7-8 kg).Azt tudni kell hozzà, 1 hónapon keresztül ittam, az èlènkìtõ hatàsa miatt.1 liter vìzhez, kb 5-6 evõkanàllal tettem, hogy biztos jó legyen.Èberen is tartott, viszont a lefogyàs miatt hanyagoltam.Aki venni akar, kilós kiszerelèsben keresse!Filteresben felesleges pènzkidobàs.A tea neve (Mate). Nincs benne koffein, egyedi, matein nevet kapta az èlènkìtõ alkaloidàja.Gyrsìtja a kivàlasztàst, ès ètvàgycsökkentõ hatàsa is van.Szóval aki fogyni akar, annak csak ajànlani tudom!
2015. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Étvágycsökkentővel nem szabad fogyni!


Ugyanis egyrészt felmerül annak a kockázata, hogy nem viszel be elég tápanyagot, ráadásul mihelyst leállsz vele, visszajönnek a leadott kilók.


A kcal bevitelt úgy add meg, hogy számold ki, mennyi az alapégetésed, ennek menj alá 500 kcal-val. Amit a mozgással elégetsz, azt is add hozzá! Csak ez az 500 kcal legyen a mínusz!


Ha ez alá mész, a szervezeted érzi, hogy nem viszel be elég tápanyagot, és ezért produkál éhségérzetet - mármint ha valóban egészségesen táplálkozol.

2015. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet pszichés háttere van a falásrohamaidnak.

A bulémiának van egy olyan fajtája, amikor a falásrohamokat nem követi purgálás, vagyis hányás, hashajtózás, csak marad a mardosó bűntudat. Ennek hátterében sokszor valamilyen meg nem oldott lelki probléma áll, önbizalomhiány, szorongás...stb.


A másik ami okozhatja, hogy sok cukrot, szénhidrátot eszel, ami miatt hamar megéhezel újra, és növeli az étvágyadat. Egyél sok salátát, nyers zöldséget, sok húst.


De az is lehet, hogy még növésben vagy, bár nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha kamasz, akkor természetes, hogy többet igényel a szervezet.


Egyébként abszolút nem vagy túlsúlyos az adataid alapján, szóval nem is kellene fogynod.

2015. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: Nem lehet kiszámolni a kalóriaigényt és a mozgás kalóriaégetését sem... Ez nem gond, ki kell tapasztalni, mennyivel fogyunk. De van, aki ennyivel rosszul lesz, vagy csak éhezik, de erősen rontja az életminőségét, nem tud koncentrálni a munkájára... (S akkor a lelki gyengeséget és a szokás hatalmát még nem is vettük bele, van, aki azokkal sem bír megküzdeni, hiába mondják, hogy akaraterő... De a fizikai problémákra már az akaraterő sem jó megoldás.) Ilyenkor étrendváltoztatás kell, több mozgás vagy valami egyéb trükk.
2015. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont annyira nem lehet kiszámolni, mint amennyire egy étvágycsökkentő sem garantálhat semmit.


Vagy eleget eszik az ember (fogyáshoz), vagy nem (és szétéhezi magát).


Ahogyan sem a tervezett diéta sem egy étvágycsökkentő nem zárja ki a hormonzavarokat, betegségeket amik miatt a fogyás esetleg nehezen megvalósítható lesz. Kivéve esetleg a gyulladáscsökkentő étrendek, ezeknek is megvannak a potenciális előnyük, szerintem ha már étrendet tervez az ember, ilyesmikre érdemes rámenni.

2015. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg lelki okok miatt jöttek rám falásrohamok, mostanában elég nagy stressznek voltam kitéve. Szerencsére most már nincs az a nagy stressz. Az életfelfogásom is szörnyű volt eddig, és igen nagy mentális problémáim voltak, de ma elhatároztam, hogy változtatok ezen, máshogy fogok gondolkodni, és talán elmúlnak a falásrohamok is, amiket lehet, hogy a pszichés gondok váltottak ki.

Viszont megvettem a maté teát egy kis kiegészítésnek. Kb. 1600 kcal-t viszek be diéta alatt, és egészségesen táplálkozok, eddig is egészséges ételeket fogyasztottam, csak néha kétszeres mennyiségben...

2015. máj. 16. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!