Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A magnézium tényleg jótékony...

A magnézium tényleg jótékony hatással van az anyagcserére és csökkenti az édesség utáni vágyat? Itt olvastam több helyen is.

Figyelt kérdés
Vagy tudtok még mást is hogy ne kívánjam az édességet? Ezaz egyetlen problémám a fogyással kapcsolatban,hogy nagyon kívánom az édességet hiába tartom az étrendem ha közbe meghalok a sütikért és konkrétan remegek,nem nyugszom még nem eszek egy fánkot vagy egy szelet tortát stb. Nem cigizek de úgy tudom elképzelni ezt az érzést mikor ők kattognak egy szál cigiért.

2017. ápr. 23. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A magnezium az agyra is jo hatassal van, nyugodtabb tudsz maradni. Az edes utani vagyat pedig ugy kezeld, h fokozatosan vonod el a cukrot, nem egybol nullara ugrasz.
2017. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon édeaszájú vagyok. Nálam beválik. Rendszeresen szedek magnéziumot.

A havit is könnyebben viselem vele.

Havi előtti héten növelni szoktam a "dózist", így azokon a napokon sem tör rám annyira elviselhetetlenül a nasizhatnék.

Így elég, ha diétás édesízekhez fordulok néha pl. túró gyümölccsel. Nem akarom kifosztani a boltok édességsorát.

2017. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesség utáni vágy csökkentését én eddig csak a krómnál hallottam.


De lényeg, a lényeg, csak akkor van pozitív hatása, ha a problémát a magnézium hiánya okozza. Ha nem az a baj, akkor feleslegesen viszed be, max placebohatást érhetsz el vele.

2017. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahjh most elmontad hogy placebó akkor így már placebóként se fog hatni😅

Köszi a válaszokat😊

2017. ápr. 23. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:

A krómot mondják rá. Magnézium azért kell, hogy működj, ne legyenek izomgörcseid, idegi problémáid ésatöbbi... Jó, minden esszenciális mikrotápanyag azért kell, hogy működj...


Édességvágyra nekem szinte soha semmi nem vált be, igaz, nem is igyekeztem (szinte nulla szénhidráttal elmúlik, de arra nem vagyok hajlandó. de már kevéssel is kezelhető, mindössze néha kell igazán). Ez egyéni és lelki tényezői is lehetnek.


Ha nincs más, egyél sütit akár mindennap, csak olyat, ami passzol a diétádba és segíti a fogyásod. Ma pl. piskótatortát sütök, fehérjedúsat és laktatót, természetesen cukor nélkül, tojásos, zsíros krémmel. Legjobb.


De a "meghalsz a sütiért" nekem nem tűnik teljesen egészségesnek, igazából a testednek nem kell süti, kicsit irreális ez a vágy (akkor is, ha ismerős, szerencsére elég volt 1-2 drasztikus életmódváltás s most már elvileg kibírnám napi süti nélkül. nem próbálom ki).


Ha elég szigorú a diétád, legalábbis személy szerint neked, az is fokozhatja az efféle vágyakat. Túl kevés kalória engem egészen megbolondít, aztán ugye van, aki kevés szénhidrát mellett akar folyton édességeket, majdnem pont fordítva, mint én...

2017. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül szilárd anyagot enni, ha édes ízre vágysz. Igyál teát, amit édesgyökérrel édesítesz. Nagyon olcsón lehet kapni kiváló ízű Spar Budget grapefruit ízű üdítőt is, de kitaláltak már rengeteg mesterséges ízesítőt is (szacharin, ciklamát, aszpartám) amelyek szabadon kaphatók az élelmiszerboltokban. A magnézium meg csak a reklámban olyan, amit állítanak róla, tudományos alapja nincs.
2017. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem pont tömegnöveléshez szedte a magnéziumot.
2017. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!