Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A futással fogok fogyni?...

A futással fogok fogyni? Mindennap futok kb.2,5-3 km-t. És feszes lesz tőle a combom meg a fenekem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 09:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Futás nagyon jó fogyásra. Mennyi idő alatt futod le a 3 km-t?
2010. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ezt még nem mértem le.De nem akarom megerőltetni magam mert nemrég kezdtem el futni.
2010. jún. 29. 11:53
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Én fogytam a futással! Másfél hónapja kezdtem ugyanugy 2,5-3 km-el, mint te, most már napi 5,5-6 km-t futok, mert a 3 már kevés volt, és ez így nagyon jól esik. Persze emellett oda kell figyelni az egészséges táplálkozásra is, mert az is nagyon fontos ha fogyni akarsz!
2010. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
53%
hát az mindenképp jó a comb-fenék tájnak, de olyan fél óra után indul be a zsírégetés(:
2010. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
31%

Ha minden nap futsz ennyit, akkor nem kellene mar feszesnek lenned?


Fogsz. Nezd csak meg a maratonistakat :D

2010. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
18%
lehet kapni ilyen láb súlyokat 1-1 kg és a sétálás is olyan lesz tőle mintha futnál
2010. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
86%
Fenék-feszesítésre én inkább biciklizést ajánlom!
2010. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
89%

Bármilyen folyamatos mozgás, mint például a futás, vagy kerékpározás 30 perc elteltével eredményez zsírlebontást.

Magyarul addig kell futnod, amíg nem tudsz jó tempóban legalább 30 percet futni. Az említett idő felett már a zsírt bontja a szervezet. 40 perccel már komoly eredményeket tudsz elérni, heti háromszori ismétléssel.

2010. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem és nem. Annyi mindenkinek elmondtam már, itt is, meg mindenhol, hogy a futás ha a fogyás a cél nem jó megoldás.

Hogy miért? Azért, mert a futás nem kardio mozgás. A futás már intenzív izommunka, ami azt jelenti, hogy zsírégetésre alkalmatlan. A zsírégetés lényege, az alacsony inzulinszinten végzett folyamatos mozgás. Így a szervezeted a rajtad lévő zsírt égeti el. Ha intenzív mozgást végzel, akkor ez már nem jön össze, ugyanis a szervezeted hozzányúl a megevett szénhidráthoz, és az izmok azzal táplálkoznak nem a zsírt bontják.

Aki fut, az nem éget olyan mértékben zsírt, mint ha kardió mozgást végezne. Aki a futástól elkezd fogyni, az sosem zsírt éget, hanem először az izamit bontja le, ami sokkal nehezebb a zsírnál, ezért mérlegen könnyen észrevehető, az illető büszke magára, hogy juj de jó, fogytam megint 1,5-2 kilót, közbe ugyan olyan dagadt, csak a zsír alatt csökkent az izomtömeg...

Erre nagyon jó példa, a sok nagyon elszánt futó, akik minden lelkesen futnak rengeteget, mégis dagadtak...

Fogyni kardió mozgástól fogsz: séta, biciklizés, úszás, evezés, stb... Futástól is, csak 10x annyi idő alatt és közben azt a kevés izmot is lebontod a popsiról, combjaidról ami eddig úgy ahogy feszessé tette.

Ha feszes feneket, jó lábakat akarsz ne fuss, hanem csinálj kardio után rövid sprinteket. Pl. 5x200m, majd 5x 100m, majd 5x50m. Eleinte lehet sok lesz, akko csinálj amennyit bírsz, ha belejössz a 10 is kevés lesz. Attól lesz jó segged meg lábad. ;)

Meg ahogy írták, bringázástól is jó alakod lesz. Ha van kedved-türelmed-időd-pénzed akkor menj le konditerembe heti 1-2x, lányok is járnak nem csak 3 ajtós szekrények, és ott még gyorsabban, még job alakod lesz.

A kardio mozgáshoz még hozzáteszem, hogy ha érzed h emelkedik a pulzusod, akkor vegyél vissza a sétálás-bringázás-úszás tempóból, mert akkor már megy át intenzívebb izommunkába a dolog és abbamarad a zsírégetés. Ezeket a mozgásokat nem kell teljes erőbedobással csinálni, csak egy kényelmes tempóban, bringát se kell veszettül tekerni, csak ahogy kényelmes. Valóban kb. 30 perc után indul be a zsírégetés, ezért érdemes ezeket 50-60 percig is csinálni, úgy még gyorsabban haladsz.


Legjobb: reggel fölkelsz, nem eszel semmit (ez angyon fontos!), és elmész sétálni, bringázni, úszni egy órát (v egyik nap bringa, másik úszás, harmadik séta vagy ahogy tetszik, kreatívan, lazán, és közbe még jól is érzed magad). Nyár van, reggel jó idő, munka előtt tökéletes, felfrissít egséz napra, ha van barátod őt is viheted magaddal néha, jó program, ha suliba jársz még akkor meg szünet van, tökéletes időzítés a fogyásra-alakformálásra.

2010. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
27%

Hozzáteszem, írták is már, kajálás nagyon fontos. Ne igyál sok szar cukros üdítőt, csak vizet, bubimentes ásványvizet, ne egyél zsíros kajákat, gyümölcsöt lehet de ésszel, mert az a cukor amit a gyümölcsök tartalmaznak, megeszed és egyből alakul át zsírrá... Ha sütsz húst, nem egy köbméter olajban kell, csak annyit használj amennyi feltétlen szükséges, ne nassolj, egyél napi 5-6 alkalommal legalább, de közötte ne legyen olyan h hu most betolok egy kis csokit. Próbáld a kenyeret, pékárukat kerülni amennyire csak tudod, ha teheted teljesen. Estére ne zabálj be, lehet enni csak nem mindegy h mit. Olyan kaja kell estére, ami nem hízlal, mégis egész este ellát tápanyaggal. Erre tökéletes a SOVÁNY!túró (magas kazein tartalom, lasú felszívódású, jó minőségű fehérje), zabpehely (nem cukros szar gabonapelyhek!), rizs, hús (ne disznó, csak csirke, esetleg marha mert azok nem zsírosak, és elkészítéskor se használjunk sok olajat, legjobb lenne megfőzni), alacsony zsírtartalmú joghurtok (lehetőleg natúr). Ezek mehetnek akár lefekvés előtt si mert nem fogsz tőlük hízni.

Estére gyümölcsöt nem szabad enni! ez baromság, sokan ezt csinálják de nem kell. Attól is csak dagadt leszel, azt napközbe kell enni.

Rengeteg folyadékot kell inni, ha keveset iszol akkor nem fogysz annyira, és bevizesedsz mert a szervezeted vizet raktároz, és akkor megint úgy nézel ki mintha dagadt lennél. Azt modnják, hogy napi 1,5-2 liter víz kell egy átlag testalkatú, átlag testmagasságú nőnek. Ez is baromság, nyugodtan lemehet 3-4 liter is (nálam pl. 8liter az alap :D), ha nem több, főleg h nyár van, és gyakran sportolsz.

Remélem segítettem, uccsó voltam.

2010. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!