Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Modell vagyok, hogy tartsam...

Modell vagyok, hogy tartsam meg az elvárt súlyomat koplalás és brutál edzés nélkül?

Figyelt kérdés
Eléggé elkeseredett vagyok. Modellként dolgozom és ott, ugye megkövetelik a "tökéletes alakot". Nagyon sokáig koplaltam, mellette brutálisan edzettem, de mostanra úgy érzem elfogyott az energiám, egyre inkább depressziós leszek az ételmegvonástól és a mentális egészségemet nem szeretném tönkretenni, ugyanakkor a modellkedést sem akarom abbahagyni, mert szeretem csinálni. Hogy vagy mivel tartsam a súlyomat, hogy ne essek bele a jojó effektusba? Ezzel nem arra akarok célozni, hogy a mozgást teljesen lenullázom, de ha több kalóriát vinnék be a szervezetbe lelkiismeret-furdalás nélkül jobban érezném magam. A negatív kommentelők pedig légyszi kíméljenek.

2019. febr. 19. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Hát, mivel a mostani modellek erősen az egészséges testsúly alatt vannak, szerintem a koplalás + brutál edzés nélkül nem tudod ezt tartani.

Ha mondjuk vagy pl. 175 centi meg 45 kiló, ahhoz koplalni kell, ez van. Nem természetes ez a súly, és a szervezet igyekszik egy kicsit visszaállítani, te meg harcolsz ellene.

Szóval, bár én messze nem vagyok modell, de ez egy ilyen szakma szerintem. Zsoké ismerőseim vannak, versenyszezonban a nyálukat sem merik lenyelni... kicsit hasonló lehet a te helyzeted.

Szerintem csináld, amíg bírod, aztán ha úgy érzed, hogy az egészséged rovására megy, hagyd abba.

Illetve, én tényleg nem értek hozzá, de a sport/fitness modellek azért egészségesebben néznek ki, gondolom, ott még durvábban kell edzeni, de lehet, hogy kicsit többet ehetnek (valahonnan jönnie kell az izomnak...)

2019. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy :-( legalábbis úgy,hogy ne legyen egészségügyi következménye.
2019. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha te tenyleg modell vagy, rendes ugynoksegnel, scooterekkel stb.. nem ilyen helyi butiknak a reklamraca, valoszinuleg ugy valasztottak ki, hogy valamelyest a genetikad legyen jo, nem koplalos, szenvedo lanyokat valogatnak ossze..

nyilvan, igy is oda kell figyelni, de joval konnyebb azoknak a lanyoknak, akik orokoltek, hogy nem hiznak meg egy falat kenyertol.


Voltam hasonlo helyzetben, mint te.. nekem sajnos annyira nem jo a genetikam de eleg kitarto vagyok. A merleg egyik nyelve az egkezes a masik pedig az edzes (cardio!!) ha megkivansz egy sajtburgert, fel oraval tobbet kell futni, nincs mas megoldas. Melyik ugynoksegnel vagy?

2019. febr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy.
2019. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

1.: Nem koplalni kell, hanem normálisan enni. Keress egy dietetikust.

2.: Sportból a legjobb a kettlebell és a futás.

2019. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Keress személyi edzőt. Ő ír neked étrendet és motivál is a mozgásban
2019. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Próbálj a makrókkal játszani. Alap kalóriamennyiséget egyél, normál fehérjebevitellel, a szénhidrátot csökkentsd le, zsírból annyit vigyél be, amennyivel kijön a megfelelő kalóriamennyiség. Így nem koplalsz, de az alacsony inzulin- és vércukorszint miatt jó eséllyel nem fogsz hízni sem, és ha sok egészséges, vitamindús ételt eszel (pl. zöldségek, tojás), nem teszed tönkre az egészséged sem.
2019. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. Hacsak nem vagy olyan szerencsés adottságú, hogy ehetsz és vékony maradsz.

Ezek szerint nem vagy olyan szerencsés adottságú.

2019. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell brutális edzés, ha csak minden nap rászánsz egy órát, amellett simán ehetsz 2000 kcalt, hogy tartsd a súlyod, az meg nem koplalás, lehet többet is, ezt neked kell kitapasztalnod.
2019. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!