Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Vélemények/tapasztalatok a...

Vélemények/tapasztalatok a protein shake diétával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm használja a well mix italport, ami a rossmannban kapható, ha jól tudom. Can, aki csak a reggelit és a vacsorát helyettesíti vele, de olyan ismerősöm is van, aki mindhárom étkezéskor csak a protein shake-et issza, semmi mást nem eszik mellette, csak gyümölcsöt.

Mi a véleményetek erről a diéta módszerről? Érdemes kipróbálni? Kiváncsi lettem :)

Ja, és ha esetleg jó ötletnek tartjátok a teljes táplálék kiegészítést, mennyi időre ajánljátok max.?

Előre is köszi a választ!



2019. febr. 27. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy protein shake hanem "fogyókúrás" készítmény, azért teszem zárójelbe mert semmit nem ér azon kívül hogy minden értékes tápanyagot megvonsz a szervezetedtől illetve hasmenést okozhat. Inkább egyél egészségesen és mozogj.
2019. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keményítő színezékkel és sok sok cukorral. A well mix ez és nem protein shake. Én igazi proteinből most vásároltam be 25 ezerért akciósan. Na az a protein shake.
2019. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

#2 Szintén! :D

Ja és kérdező még annyi, hogy protein shaket súlyzós edzés nélkül ne igyál, mert nem fogyaszt, sőt inkább hízlal, mivel az főleg az izmok regenerálásában játszik szerepet.

2019. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a típusú diétának egyetlen titka van, amiért működik. Előírja, hogy napi 3-szor "ehetsz" belőle. 200-300 kalóriás egy adag, ha ezt megszorzod hárommal és tényleg nem eszel mást mellé, akkor teljesen egyértelmű, hogy fogyni fogsz, mivel éhezik a szervezeted, elkezdi lebontani azt, ami rendelkezésére áll.

Hogy ez mennyire egészséges, arra nehéz válaszolni. Józan ésszel végiggondolva nem igazán lehet az. Változatos étrend mellett egy-egy étkezést helyettesíteni vele lehet, de hetekig csak ezen élni szerintem biztosan nem tesz jót. Igazából választhatsz, hogy talán gyorsabban fogysz, de közben kicsinálod a szervezetedet, vagy lassabban, de minden szükséges tápanyagot megadsz neki, amire szüksége van. Én azt gondolom néhány kg minusz nem ér annyit, hogy rámenjen az ember.

Mondom ezt úgy, hogy én is szoktam inni, bár én a mülleres feel fit-et. Napi egy adagot általában reggelire, nagyon maximum kettőt (ritkán vacsorát is helyettesítek vele). Mellette az ebédem tartalmas, egészséges és ha van rá időm, akkor a vacsorám is az. Nincs nasi, nincs cukor, nincs szénhidrát sokk. Mellette van viszont tudatos mozgás. Heti fix -0,5-1 kiló lemegy.

2019. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az összetevőket. Túlnyomórészt tejfehérje van benne, minimális szója- és tojásfehérje, egy kis L-Carnitin és magnézium-hidroxid, meg pár más dolog, amire semmi szüksége a szervezetünknek, csak állományjavítás és ízesítés miatt tették bele (aromák, pálmaolaj, szójalecitin, édesítőszerek). Nincs benne sok cukor vagy keményítő (4,5 g ch/100 g). 3 dl sovány tejjel kell elkészíteni egy adagot.

Nem tűnik valami nagy csodaszernek, ennyi erővel ehetsz akár túrót is, abban is van tejfehérje, teszel bele valamilyen jobb fajta édesítőt, pici citromot vagy bogyós gyümölcsöt.

Ha több fehérjére van szükséged, vehetsz tejsavó- vagy más fehérjeport, de ezt a fehérje kiegészítésére szokták javasolni, nem kizárólagos fehérjeforrásként.

Az L-carnitin a húsokban is megtalálható, de ezt megveheted külön is, ha gondolod. A Mg-hidroxidból nem tudom, mennyi magnézium szívódik fel, esélyes, hogy kevesebb, mint amit írtak.

És hogy érdemes-e csak ezt inni? Hosszabb távon nem hinném, hogy jó ötlet, 3 adag tejjel kb. 800 kcal egy napra, ami elég koplalós. A fehérjén kívül vannak más tápanyagok is, amire szüksége van a szervezetnek. Ha eszel mellé sok zöldséget, egy kis gyümölcsöt és 1-2 tojást, úgy már esetleg jó lehet.

2019. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!