Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A csirkecombnak hogyan tudim...

A csirkecombnak hogyan tudim kiszámolni a kcal tartalmát?

Figyelt kérdés

Tehát, az lenne a kérdésem, hogy 100g bőr nélküli, egyelőre nyers csirkecomb az a csonttal együtt 116kcal,vagy csont nélkül? Vagy a kalkulátorok már eleve úgy számolnak, hogy 100g hús, csont nélkül?


Másik kérdésem: 1db átlagos alsó csirkecomb az hány gramm? Csonttal illetve csont nélkül(tehát hány gramm hús van a csonton)?


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. aug. 10. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a hús, amit megeszel, csont és bör nélkül.

Az, hoyg mekkora az "átlagos" csorkecomb, igen változó, van, ahol 150 g csonntal és van ahol 80.

Mindenesetre a nyers húst mérd le, ennek kb egyharmada a csont.

2019. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illetve létezik a filézett comb is, az ugye csontozott.


Az alsó csirkecomb súlyát megtippelni nem egyszerű feladat. A kutyimnak rendszeresen veszem, de sose egyforma a szállítmány. Annyira nem, hogy akár dupla méretek is lehetnek (bár pontosan nem szoktam egyet megméretni). Szerintem azt csináld, hogy bemégy a húsboltba és megkéred az eladót hogy mérjen le egyet.


Netes keresés alapján: teljesen változó. A csont kb 15%-a. Szerintem bemégy a boltba és leméreted egyenként. HA nincs nagy tömeg szívesen megcsinálják.

2019. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyèl egy konyhai mèrleget ès mèrd le.
2019. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!