Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Vajas gőzölés? Help!

Vajas gőzölés? Help!

Figyelt kérdés

Vajas gőzölt zöldségek mennyire fogyókúrásak? Csak mert egy ilyen gyorsfagyasztott zöldségkeveréket(répa, brokkoli, karfiol) bevágtam estére, legalább 1 nagy púpos tányérnyit, olyan 600got, és utólag láttam meg, hogy vajas.. Na mondom szuper. Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen vajas gőzölés mennyi plussz kcalt jelent? Nagyjából? Mellék információ, hogy a vajnak az íze így utólag visszagondolva alig volt kivehető a zöldségeken.


Kérem szépen a mihamarabbi válaszokat!



2019. aug. 13. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Kb. 1000 kalória ez így. 600g nagyon sok.
2019. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezt rettenetesen elbsztam...

1 nagy tányérnyi kb 600g,nem?

Én meg naivan azthittem, hogy ilyen 300 körüli lesz a vacsim..😭

2019. aug. 13. 22:59
 3/9 A kérdező kommentje:

Kérlek, segítsetek!

1 nagy tányérnyi vajas gőzölt zöldségkeverék(répa, brokkoli, karfiol) mennyi kcalt tartalmazhat?? És hány grammot nyomhat?

2019. aug. 13. 23:04
 4/9 anonim válasza:
66%
Rá van írva minden a csomagolásra. Ha már nincs meg akkor ha a tescoban vagy auchanban vetted, megtalálod interneten az adatait. Viszont így utólag már nem teljesen mindegy? Legközelebb odafigyelsz. Ettől nem lesz semminek se vége. Ráadásul zöldség. Nem egy nagy steaket nyomtál be sultkrumplival. Az ember hibázik, ettől még nem fogsz 10 kilót hízni és a fogyásod se fog megállni. Amúgy meg próbálj kisebb adagokat enni többször, így elkerülheted hogy egyszerre betömj egy csomó kaját mert éhes vagy. Ettől csak kitágul a gyomrod és még többször leszel éhes.
2019. aug. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Fél kiló zöldséget én kb két dkg vajon szoktam párolni, (nem fogyóhoz) finom szaftos lesz, annál több kizárt hogy volt benne. Nagyon maximum 100 kalóra +a zöldségek.
2019. aug. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Egy nagy tányérra aligha fér 400 gramnál több. De annál inkább kevesebb lehet. Brokkoliból ami a legjobban összemegy én nem is bírok annyit megenni. Nyugodj le, nem lehetett a komplett vacsid 300 klóriánl több.
2019. aug. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Az 1000 kcal hülyeség! A zöldségek önmagukban 100 g-ra 60-70 kcal körül vannak, az összetételtöl függen.

A gözölés nem jelent plusz kalóriát.

A vaj igen, de itt a mennyiség a fontos. Amiket találtam, ott 100 g-ra van benne 5 g vaj az kb 35-40 kcal - szóval nem vészes annyira.

Emellett a zöldségekhez midnig kell(ene) zsiradékot is fogyasztani, mert a vitaminok nagy része csak így tud felszívódni. SZóval a kevés vaj éppen, hogy jó, nem ettöl fogsz hízni!

HA összeszámolom, akkor 100 g vajas zöldség kb 90 és 120 kcal között van, ami nem túl sok. A 600 g - habár ez szerintem túlzás, többet saccoltál, mint amennyit megettél - 540 és 720 közt van. Ez nem túl kevés, de nem is extrém sok, viszont egészséges, sok vitamint és rostot vittél be vele, azaz kifejezetten hasznos étel volt.


De ha megírod, pontosan milyen zöldségröl volt szó, akkor pontosabban meg lehet mondani. Ami a zacskón van 100 g-ra vonatkoztatott érték, abban a vaj is benne van.

2019. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A 8-as vagyok: még annyit, hogy egy tányérnyi zöldség általában 250-300 g-nál nem több, szóval ne ess kétségbe! (Legközelebb meg mérd le, mielött eszel)
2019. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, ment a zöld pacsi minden válaszolónak. Most kicsit megnyugodtam, hogy nem 1000kcalt vágtam be. Amúgy 8as,brokkoli,karfiol és répa volt, amit nem tudtam sajnos lemérni, mert étteremben voltunk.
2019. aug. 14. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!