Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire lehet sikeres a...

Mennyire lehet sikeres a fogyásom ha számolom a kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, kb. 168cm és 90kg. A telefonomra letöltöttem az Ételnapló alkalmazást amiben fel tudom írni mikor mit ettem és mennyit. 60kg lenne a célsúlyom.

Ha mozgok is mellé így hatásos lenne ez az egész? Mondjuk futás vagy úszás, itthon súlyzós edzés, ugrálókötél.

Ha nem lépem túl a napi kalóriabevitelem akkor nyugodtan ihatok kávét két cukorral és tejjel? Sajnos erről nem tudok lemondani, ha nem iszok pl. reggel akkor később megfájdul a fejem..

Esetleg aki így fogyott le annak szívesen várom a tapasztalatait, tanácsait. :)



2019. szept. 2. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámolás önmagában nem jelent fogyást, csak akkor használ, ha megfelelö kalóriakeretet választasz (a túl kevés kalória ártalmas), és azt nagyjából be is tartod.

A nagyjából annyit jelent, hogy ha nagy néha - egy-két hetente - elcsúszol, az nem igazán gond, ha minden nap, akkor nem ér semmit a számolgatás.

A kalóriaszámolás lényege, hogy mindent, de tényleg mindent lehet enni, csak megfelelö mennyiségben. Ennek az az elönye, hogy nem kell lemondani a reggeli kávéról meg egyéb neked fontos ételekröl. (Ez már csak azért is lényeges, mert ezt az étrendet kell tartanod a lefogyás után is - és életed végéig nem ehetsz csak "diétás" ételeket.)

Viszont ami szintén lényeg, hogy ne éhezz, hanem minden evés után jóllakottan érezd magad - ha ez is stimmel, akkor az összetétel is megfelelö.

Nekem a kaloriabazis.hu-val van tapasztalatom, az a makrókat is számolja, és igen jól lehet vele fogyni.

2019. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Dicséretes az elképzelés, sok kitartást kívánok hozzá!


Viszont az elején nagyon észnél kell lenned! Az nem fog menni, hogy kalóriaszámlálás címén drasztikusan visszavágod a kaját, és emellett elkezdesz heti hétszer egy órát mozogni! Két végén nem lehet égetni a gyertyát.


Persze fontos az adagok csökkentése, kiegyensúlyozása - gondolom, nem a levegőtől, meg a napfénytől lettél 90 kiló - és még fontosabb a mozgás beiktatása.


Nem csak az lesz a fontos, hogy mennyit eszel, hanem az is, hogy mit. Nem lehet elverni az éhséget egy fánkkal, nem lehet ebédre hamburgeren élni, nem lehet este betolni három szendvicset, majonézzel vastagon... zöldség, sovány hús, rizs, meg egy csomó apróság, amit be kell venned az étrendbe, és először még az is gond lesz, hogy hogyan fogod összerakni a kajádat, mert bizony tudatosan készülnöd kell arra, hogy a másnapi kajád együtt legyen.


Cserébe nem is a két kockacukron fog múlni a fogyásod. Szénhidrátnak kell lennie a táplálkozásodban, napi két kockacukortól még nem hízott el senki. Persze azt is le lehet szorítani 1 cukorra, vagy épp kiváltani édesítőszerrel, ami sokkal kevesebb kalória. Persze ha kihagyod, annyival is gyorsabban adsz le a súlyodból! Ez egy idő után önmagát erősítő folyamat lesz.


A másik, az a mozgás. Amiket kinéztél magadnak, azokkal óvatosan bánnék. A futás, és az ugrálókötél főleg az elején, mielőtt hozzáerősödnél a mozgáshoz, bizony indokolatlanul megterheli az izületeidet, a bokádat, térdedet mindenképp. A súlyzós edzés inkább izmot épít, neked még a saját súly is nagy súlynak számít, használd inkább azt! Az úszás pedig jól hangzik, de kifejezetten drága sport (ha csak az úszójegyek, úszóbérletek árát nézem, akkor is, bőven 1000 Ft fölött van egy óra ára), és sok vele a macera is (öltözés, hajszárítás, stb). Ezek is hamar kedvét szegik az embernek, bár a nagy súly miatt a vízben mozgás kifejezetten jó ötlet.


Esetleg bicajozni nem tudsz elmenni? Akár teremben, de akkor már még jobb a szabadban.


Futás helyett kezdetben sétát szoktak javasolni, persze lehet kicsit intenzívebben, de a lényeg inkább a rendszeresség és az, hogy egy-egy alkalom eltartson legalább 45 percig, de inkább egy óráig. Ha futni mész, és 5 perc után szívrohamot kapsz, annak a fogyás szempontjából nem sok értelme van.


A lányokat szokta zavarni, hogy hogy néznek ki futás közben, meg mit szólnak hozzá, ezért is jobb a kerékpár, mire beszólna valaki, már 50 méterre vagy...


Na, szóval hajrá, de óvatosan, és ésszel! Ne égesd két végén a gyertyát, nem lehet egyszerre kaját visszavágni, meg többszörösére emelni a mozgást!

2019. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm mindkettőtök válaszát, nagyon hasznos volt.

Ja igen, mindennap biciklizek, a munkahelyem kb. olyan 8 percre van.

Vagyis először olyan mozgásformát kell választanom ami nem erőlteti meg az ízületeimet?!

Az étkezéssel nem lesz (annyira nagy) gond mivel szeretem a zöldségeket, a halat, csirkemellet stb. csak ugye odafigyelek az adagra, lehet beszerzek egy konyhai mini mérleget ha ez segít.

Gondolom a folyadékbevitel is fontos. Általában csak vizet és tejet szoktam inni, néha egy Zero Mountain Dew, de más cukros üdítőket nem.

2019. szept. 2. 11:29
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

A tejjel vigyázz! Egy deci tej épp annyi kalória, mint egy deci sör!


A sör pedig sörhasat okoz, a tej meg mégsem okoz tejhasat? Igazságtalan a világ.


Mondjuk a sör jó étvágyat csinál, a tej meg inkább telít...


Ja, és ha már itt tartunk, a legtöbb gyümölcslé is ebben a sávban van, egy deci 40-45 kalória, ami önmagában nem sok, de pl. a tejre visszatérve, ha reggel-este megiszol összesen egy liter tejet (ami müzlivel, napi 3 kávé sok tejjel, este két nagy pohár tejjel már nem is lehetetlen), az már 430 kalória (és ez csak a másfeles tej volt). Ha azt nézem, hogy ülőmunkához, minimális mozgáshoz, 90 kilóhoz kell mondjuk 2000 kcal, akkor abból sok ez az 1 liter tej. Ha minden nap egy héten át épp ezzel vagy az anyagcsereszinted felett (tehát fogyasztasz 2000-et, eszel 2000-et, meg megiszod a tejet, ami napi 430), az nagy vonalakban azt jelenti, hogy heti kb. szűk fél kiló gyarapodásban vagy csak a tejtől (1 kg zsír 7700 kcal, 7 liter tej meg 3010 kcal, plussz valamennyi vizet is visszatartasz).

2019. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azta, ezt nem is tudtam.. köszönöm, hogy elmondtad, azt hiszem visszaveszem a tejfogyasztásomat.

Esetleg ha kókusztejre váltok? Vagy mandulatejre?

Bár ittam már, de nem ízlett..

Édesítő is van itthon, próbáltam azzal inni a kávét, de fúj, nagyon rossz és fura íze volt..

2019. szept. 2. 12:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A tejjel nincs semmi baj, ha nem vagy rá érzékeny és nem literszámra iszod.

Gondolom, a kávédba csak keveset teszel, az problémamentes.

Nekem a különbözö növényi tejek nem jönnek be, az ihatatlan határán mozognak, ezért vagy rendes tejet használok, ahol tényleg "kell" - pl. kávé -, máshol meg egyszerüen elhagyom.


Egy pontos konyhai mérleget meg tényleg vegyél, mert - föleg kezdetben - igen nehezen tudod besaccolni, mi hány gramm is, és néha igen nagy meglepetések érik az embert.

Emellett a másik meglepö dolog, az élelmiszerekben lévö zsíidék mennyisége, illetve a fözéshez használt olaj, az "öntök a serpenyöbe picit" megdöbbentöen sok általában, és ezt odafigyelve lehet csökkenteni. Teljesen elhagyni viszont nem szabad, mert akkor rengeteg vitamin nem tud felszívódni!

2019. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A kalóriaszàmolàs önmagàban nem sokat ér, ha a tàpanyagaid nem jó arànyúak, pl rengeteg szénhidràtot eszel. Ki kell tapasztalni.

Nekem egyàltalàn nem vàlt be ez a módszer.

Mint kiderült azért mert az én szervezetem rosszabbul toleràlja a szénhidràtokat, eleve ez volt s hízàsom fő oka, így azt eléggé le kellett csökkentenem, hogy egyàltalàn beinduljon a fogyàs.

Évekig kínlódtam különböző értékekkel. Volt hogy 1000, 1400 kalóriâval, majd fél évet szenvedtem 1500-1600 kalóriàn 160 gramm szénhidràttal együtt, mert ezt javasolta a doki. Egy grammot se fogytam. Cserébe folyton éhes voltam.

Utànajàrtam az egész dolognak, vàltottam. Levittem a szénhidràtot 80-85 grammra, fehérjét- zsírt megemeltem, most volt 6 hónapja hogy elkezdtem, -23kg eddig.:) Ja igen, a kalóriàm valahol 2000-2500 között szokott lenni, sose vagyok éhes napi 3 fix étkezés mellett, az értékeimet még làttam mikor a tàpanyagokat szàmoltam... de jó ideje nem szàmolgatok semmit, megy megszokàsból màr. Nem korlàtozom a kalóriàt. Abban a módszerben rég nem hiszek màr. Annyit eszem amennyi jólesik, figyelve a tàpanyagokra.

Sok sikert kívànok neked a fogyàshoz!

2019. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Két apróság:

(1) amit az utolsó (7.) válaszoló írt, vagyis a tápanyagok aránya, arra tényleg figyelj, de nem kell rögtön ilyen részletességgel kezdeni. Ne forgasd fel egy lépésben fenekestül az életed. Kiindulásnak jó lesz, ha elkezdesz mozogni, megtalálod azt a formát, ami mellett tényleg ki tudsz tartani, és elkezded legalább felírni, hogy mit eszel. Nem baj, ha az első három héten folyton elszúrod, és nem jön ki a kalória a nap végére - majd belejössz. Aztán az első pár hét tapasztalatai alapján még alakítasz a dolgon, és ha úgy érzed, változtathatsz a makrotápanyag-összetételen is.

(2) Egy konyhai tipp: 1 evőkanál étolaj 15 g. Én tartok egy bögrét a tűzhely mellett, abban van az olajmérő evőkanál, és azzal mindig lemérem, mennyi olajat teszek a serpenyőbe. Szemre tényleg nem lehet megmondani, mérni kell.


Biciklizés: szuper, hogy eddig is bicikliztél! Most kicsit hűvösebb lett az idő, ha gondolod, munka után ne menj egyenesen haza, hanem kerülőúton. Nekem 50 perc a munkahely, és ehhez jó tempóban kell menni, ennyivel már szuperjól lehet fogyni. Ha esetleg hátitáskával vagy egyéb rajtad lógó táskával bicikliztél eddig, akkor ajánlom, hogy szerezz be egy gumipókot vagy szereltess kosarat a biciklire, és tedd a kosárba a táskát vagy pókozd le a csomagtartóra. Sokkal kényelmesebb úgy. Persze ha notebook van benne, akkor azt jobb a hátadon vinni, hogy ne rázkódjon annyira.

2019. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a tej. Nem csak a kalóriatartalmára kell figyelni, ugyanis van, akinél tejivás után leesik a vércukorszint. Azt meg nem akarod, farkaséhes leszel, rossz esetben elájulsz meg ilyenek. De ez nem mindenkinél jelentkezik, pl. nálam sem, ki kell tapasztalni, hogy nálad mi a helyzet. Egy pici tejtől, amit a kávéba raksz, persze semmi bajod nem lesz. Sőt, engem nagyon jól laktat a tej, főleg a zsírosabb (ha a kalóriatartalmához viszonyítjuk, ahhoz képest jobban). De ez is egyéni dolog.
2019. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A reggeli kávé cukorral és tejjel azért is problémás lehet, mert nagyon megéhezhetsz tőle, kivéve, ha egyúttal reggelizel is (nem csak szénhidrátot). Ezt tényleg ki kell tapasztalni. Van, akinek jobb, ha inkább egy kis tejszínnel issza, esetleg 2 cukor helyett 1 és egy kis édesítőszer. Nem a kalória miatt, a szervezetedre gyakorolt hatása miatt.

A bolti növényi tejek nem feltétlenül jobbak, mint a tej.

2019. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!