Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha az alapanyagcserém 1963...

Ha az alapanyagcserém 1963 kcal, akkor mennyit kellene ennem ahhoz, hogy fogyjak, de ne éhezzek? A 1200 kcal nagyon kevés szerintem, hiába írta azt elő az orvos.

Figyelt kérdés
Nagyon tulsúlyos vagyok,és próbálom is tartani az 1200at, de nagyon nehéz, folyton éhes vagyok.
2019. okt. 2. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

valóban hatalmas megszorításnak gondolom én is. egyrészt nehezen tartható pszichikailag, másrészt fontos mikro- és makrotápanyagokat vonsz meg magadtól. írod, hogy már most folyton éhes vagy. ráadásul, ha majd igazítani kell a kalórián, játszadozni vele, mert megállt hosszabb időre a fogyás (mert már nem 1900 körüli bevitelre lenne szükséged, hanem kevesebbre, hiszen fogytál), akkor nem lesz hova lefelé vinni az eleve éhezést.


kb. 300-500-al menj a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiség alá, de ezt kísérletezd ki magadnak, pl. egy héten csökkents x kalóriával és nézd meg mi történt a heti átlagsúlyoddal, a következő héten próbálj többet vagy kevesebbet csökkenteni, amíg jól nem érzed magad és mellette fogysz is.

2019. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod hülye. Ilyen energiamegvonàssal persze hogy éhes vagy , én is az voltam, marhasàg. Az én kalóriàm 2100-2600 között mozog és szépen fogyok szenvedés nélkül (7 hónap,-25 kg eddig, nagyon nagy súlyról), igaz, a kalóriaszàmolgatàs nem érdekel. A tàpanyagaim arànyàra figyelek oda.
2019. okt. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért orvos mondja meg hogyan fogyj? Valami műtéthez kell időre?

Ha csak a saját egészséged és kinézeted kedvéért akarsz fogyni akkor kísérletezz, előbb próbáld meg több kalóriával. Vagy amennyivel többet eszel azt próbáld meg lemozogni. (Séta bicikli torna vidik)

Amúgy én azért voltam egyes diétáknál mindig éhes mert olyanokat "kellett ennem" amiket nem szeretek. Mióta kevesebbet változtattam a régi étrenden sokkal jobban megy.

2019. okt. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mozogj valamit. A séta, 2-3 emelet lépcsőzés is számít. És akkor egyél is többet!


Most 700 kcal mínuszra állított be a doki. Ha viszont nem takaréklángon élsz (ez az alapanyagcsere, ami nálad 1963-ra jött ki), hanem teszel is valamit, akkor több kaja mellett is tudod tartani a 700 mínuszt. Ha tényleg nagy súlyod van, akkor 300 kcal mozgás könnyen összejön (hiszen az izmaidnak mindenhova baromi nagy terhet kell cipelniük), cserébe akkor máris 1500 kcal-t ehetsz, ami még mindig viszonylag kevés, de sokkal több minden belefér (gabonafélék, rizs, vagy egy csomó gyümölcs is), fizikailag is jobban megközelíted a teltségérzeted, meg a kiegyensúlyozott diétát (zsírok, fehérjék, szénhidrátok, vitaminok, nyomelemek) is könnyebben bevihetők. 1200 kcal-ba egy felnőtt embernek nehéz úgy belepakolni mindent, hogy abból valami ne hiányozzon!

2019. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!