Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalória lehetett a...

Hány kalória lehetett a kókuszgolyóban? 18L

Figyelt kérdés

Anyukám csinalt kókusz golyót de ő csak detki kekszet és 1,5 tejet kevert össze és 2 vaníliás cukrot azt kikeverte és kókusz reszelékbe meghempergette

Nem találtam a neten Ilyen receptre kalóriát

De megettem 7 nagy gombocot

És az egész kb 500g volt

Mennyi kalória lehetett kb?

(Próbálok egészségesen enni meg fogyni😅)

Köszönöm előre is



2019. okt. 5. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kiveszed a szemétből a kiürült zacskókat, + tej 1l/1,5dl, kókusz 1cs/?dkg, összeadod. Megkérdezed, hogy hány gombóc volt, elosztod annyival, beszorzod öttel. Szívesen.
2019. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
65%
Szerinted mit befolyásol a kalóriatartalomban a korod és a nemed?
2019. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
42%
Egyébként meg ez önmagában több volt, mint az egész napi kalóriaszükségleted, úgyhogy ezzel fogyni biztos nem fogsz.
2019. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha finom volt, ès nem minden nap eszel, akkor néha miért ne? Kalóriát nem tudom, de kókuszgolyóból nem lehet keveset enni. Mondjuk én piskótatészta maradékból szeretem jó sok rum aromával. Szerintem holnap tarts zöldségnapot és ezzel kompenzálod.
2019. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem ezt az alkalmat most már felejtsd el. (Amúgy kakaó nem volt benne? Nem írtad.) Becslésnek bármilyen recept megteszi.


Amin viszont gondolkodj el, hogy hogyan fogod megelőzni a jövőben a hasonló eseteket? Bizony, kókuszgolyóból is lehet mértéket tartani. Vannak erre trükkök, pl. nem hagyod elöl, és ha enni akarsz belőle, akkor kiveszel 1 darabot (vagy ahányat meg akarsz enni), a többit jól becsomagolod és elteszed, a kivett darabokkal messzebb mész a konyhától, és csak akkor eszed meg. Így sokkal könnyebb abbahagyni azon a ponton, amin abba akarod hagyni. Úgy nekem sosem sikerül, hogy előbb eszem, aztán megpróbálom elrakni a maradékot, mert mikor a tál felé nyúlok, hogy eltegyem, mindig inkább kiveszek még egy adagot :-(


Én nem azért aggódnék a helyedben, mert egyszeri alkalommal kicsit több kalóriát vittem be (de az nem igaz, hogy ez önmagában a teljes napi szükségletednél is több kellett legyen), hanem azon, hogy nem tudok az édességben mértéket tartani. Ez az igazán fontos hosszú távon, ebben kell fejlődnöd. Menni fog, csak gondold át előre, hogyan csinálod.

2019. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van én is ezt csinálom de valamikor direkt rateszek egy lapattal és egy nagy adagot veszek ki😂 szörnyű tudom mostanában rengeteg édességet eszek és sajnos már hiztam is tőle szóval vissza kell fogjon magamat
2019. okt. 7. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne emészd magad, az csak ront a helyzeten. Vannak ilyen időszakok, majd túl leszel rajta. Én azt szoktam, ha éppen rámjön az intenzív édességvágy, hogy mindenképp igyekszem lemérni a dolgokat. Oké, túllépem a keretet, de követem az eseményeket. Valahogy segít az, hogy tudom, pontosan hány gramm volt az a csokis süti (engem az tud elcsábítani), akkor is, ha a pontos kalóriaértékét nem. Ilyenkor még ez az egyszerű mérés is nagyon nehéz tud lenni, de úgy érzem, hogy végülis így kevésbé csúsznak ki a kezemből a történések.

2019. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!