Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így vissza híznék?

Így vissza híznék?

Figyelt kérdés
Azt mondjak hogy az alacsony kalorias dietak utan az ember vissza hizza a leadott suly ketszereset is akár. Arrol is hallottam, es nem tudom hogy ez igah lenne e, hogy ha ennek 3 honapig kb 800-900kaloriat, es utana 1500at sulytartas kepp akkor nem jonne vissza. Mot gondoltok errol? Nagyon fontos lenne, amugyis szeretnek fogyni 10kilot, 60rol.

2019. okt. 5. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se menj 1200 kcal alá. Nemcsak visszahízol, de szédelegni fogsz az éhségtől, koncentrációs problémáid lesznek stb.
2019. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1500 alatt koplalás. Persze, ha több száz kilótól akarsz megszabadulni... de dokik is 1200 kcal diétát irnak elő olyan esetben.
2019. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ertem, de ha esetleg utana lassan novelnem a kaloriak szamat? Ugy is vissza hiznek?
2019. okt. 6. 09:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy növeled. A szervezeted le fogja építeni az izmaid, mert azokat drága fenntartani, így nagyon lecsökkenti a kalóriaigényed. A koplalás idején szépen lemegy a napi kalóriaszükségleted mondjuk 800 kcal-ra (de azt olvastam, hogy akár 500 kcal-ra is le tud szélsőséges esetben), tehát ha utána ennél többet eszel, akkor azt rögtön el tudja raktározni a szervezeted. Úgy fogsz kinézni, mint itt a bal oldali képen:


[link]


Nem írtad, hány centi vagy, de szerintem neked nem 50 kilóra lefogyni kéne, hanem a jelen súlyod megtartásával formásodni. Vagy legalább előbb formásodni, legyen több izmod, és utána könnyebb és egészségesebb is lesz a fogyás. Ezzel a módszerrel, ha nagyon kitartó vagy, sovány lehetsz, de csinos az nem sajnos. És nem túl valószínű, hogy kitartó legyél (ha amúgy lelkileg egészséges vagy), mert a szervezetnek megvannak rá a módszerei, hogy ne hagyjon koplalni.

2019. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ohh ertem.. igazabol, 163cm magas vagyok es mar majus ota tartom a 60 kilot. Egeszsegesen szeretnek fogyni, hogy ne jojjon vissza a ketszerese es hogy ne ugy nezzek ki mint az elso kepen amit egy valaszolo belinkelt.

Ami nagyon zavar, hogy van rajtam zsír bőven, es a combjaim ossze ernek. Valamint, a szám a mérlegen egyaltalan nem tetszik..

2019. okt. 6. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egészségesen akarsz fogni, akkor miért 800kcal az ötlet?

Állj be 1400-1500 kcal-ra, és kezdj el sportolni. Az adataiddal ez így hosszú távon tartható. Az étkezést pedig úgy, hogy ha elérted a megfelelő súlyt is hasonlóan tudj enni, ne érezd sanyargatva magad.

2019. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, es mennyit kene kb 1400kcalhoz edzenem egy nap? olyan 30-40percet?
2019. okt. 6. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:

30-40 perc bőven elég, ha minden nap csinálod. De akkor még növelned kéne a kalóriakeretet (akár 1700-1800 kcal is kellhet).


Ha nincs rá időd minden nap, akkor legyen 50 perc heti háromszor, úgy szerintem elég az 1400-1500 kcal is, de egyénfüggő, lehet, hogy több kell. Kísérletezd ki, hogy adott keret mellett 2-3 hét alatt mi a változás.

2019. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!