Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy cikk szerint nem szabad...

Egy cikk szerint nem szabad napi 1200 kcal alá menni. De nekem a kalkulátorok mindig kevesebbet mutatnak heti fél kiló fogyáshoz?

Figyelt kérdés

152 cm vagyok, 57 kiló, 18 éves, lány.


Az egyik szerint

Weight loss: 0.5 kg/week - 1,023 Calories/day


A másik:

FOGYÁSHOZ

Energia: 1218 kcal/nap


Harmadik:

I. Testsúlya csökkentéséhez

0.5 hetente* Kalória (kcal) 1119.44 kcal


Negyedik:

Fat Loss 1218 CALORIES/DAY

Extreme Fat Loss 1003 CALORIES/DAY


Ezek a cikkek szerint viszont nem kéne 1200 alá menni:

[link]

[link]


Akkor most hogy is van ez?


2019. okt. 23. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A heti fél kiló fogyás lehet, hogy túl sok az életmódodhoz képest.

Feltehetöleg nem mozogsz semmit, és emiatt nagyon kevés kalóriát használsz el. Az 1200 az életmüködésedhez kell (ezért is nem lenne szabad ez alá menni!), ha a napi aktivitásod alig több, mint a fekvés, akkor nem tudod a kalóroamennyiséget igazán csökkenteni.

Megoldás, hogy elkezdesz többet mozogni, sportolni, és akkor ugyanannyi kalóriával, amennyit most fogyasztasz, fogyni fogsz, és még az alakod is formásabb lesz.


A különbözö rendszerek nem értelmezik azt, amit kiszámolnak, hanem csak egy kalkulátor van az adott oldalon, ezért nem tudnak figyelmeztetni, hogy túl kevés az a kcal-mennyiség, amit kiszámol a rendszer, ezt neked kell észrevenni, mint értelmes, gondolkodó embernek.

2019. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért tartanám reálisnak ezeket a számokat, mert tényleg nincs aktivitásom a hétköznapokban.

Idén fogok érettségizni, így az időm nagyrésze tanulással és suliban üléssel megy el. Régebb sportoltam, de most nem megoldható.

Ezért sem számolnék plusz energiát ezekhez az adatokhoz.

2019. okt. 23. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kalória bevitelre szól. De azt nem mondja, hogy nem mozoghatsz.

Megeszel 1500 kalóriát, elégetsz (torna, kocogás, aerobik, spinning stb) 400-at és máris kijön a heti fél kg fogyás.

2019. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Ha ilyen apró termetű vagy, és nem mozogsz sokat egy nap, nyugodtan lemehetsz 1000-ig.
2019. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettő is volt, ami 1200 kcal-t javasolt... De különben is, mi van akkor, ha nem fél kilót fogysz hetente, hanem feleannyit? Sietsz valahova?

Nem tudom, hogy ezek a kalkulátorok számításba vették-e az életkorodat. Fiatalkorban jobban pörög az anyagcsere, és a fiatalok jellemzően aktívabbak, többet mozognak, mint a mindenhova autóval járó felnőttek. Pl. neked ott vannak a tesiórák is, ha nem lazáskodod el, azzal is tudsz kalóriát égetni. Hétvégén pedig nem hiszem el, hogy nincs napi fél-1 órád egy kicsit mozogni (még 15 perc is jobb a semminél, a tanulásnak is használ).

Ha túlzottan lecsökkented a kalóriákat (még 1200 is nagyon kevés neked szerintem), az egyrészt az anyagcseréd lelassulását okozhatja, másrészt vitamin- és tápanyaghiányhoz vezethet, ami az érettségid szempontjából se lesz jó dolog. Az agynak is szüksége van tápanyagokra, ha jó tanulmányi eredményeket szeretnél, ezt is vedd figyelembe.

Kalóriaszámlálással fogyók esetében gyakori, hogy kínosan kerülik a kalóriadús ételeket, pedig vannak közöttük olyanok, amik kifejezetten hasznosak, tele vannak vitaminokkal, hasznos zsírsavakkal, pl. tojássárgája, diófélék. Aztán csodálkoznak, ha romlik a memóriájuk. Vagy nem visznek be elég fehérjét, aztán csodálkoznak, ha leépülnek az izmaik, és kihullik a hajuk. Ne kövesd el ezeket a hibákat.

2019. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem tudsz mozgást belekalkulálni, akkor elégedj meg heti 25 deka fogyással vagy a súlytartással. De ha korábban sportoltál, akkor lehet, hogy jobb az izom-zsír arányod az átlagnál, és amit a kalkulátor súlytartásra számol, azzal te fogyni fogsz, mivel az csak egy közelítés. De az való igaz, hogy mivel kis termetű vagy, valószínűleg az alapanyagcseréd is kevesebb - viszont ettől még nem lenne jó ötlet odáig lecsökkenteni a keretedet.
2019. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!