Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kenyér helyett gluténmentes...

Ha kenyér helyett gluténmentes abonettet eszek, fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Egyszer egészségügyi okokból 3 hónapig nem ettem glutént, és fogytam is. Most fogyókúrázni szeretnék, úgyhogy úgy döntöttem elhagyom a fehérlisztet, és a gluténfogyasztást is próbálom csökkenteni. Kenyér helyett gluténfree abonetet eszek, csak az a baj, hogy nem túl laktató. Kalóriákban mérve 2 toastkenyér annyi kalória, mint 5 abonett (napi kb 10-et eszem meg). És kábé annyira laktató is. A kérdés az, hogy akkor számít-e, hogy melyiket eszem?
2019. nov. 4. 19:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem.
2019. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen fog múlni, hogy fogysz-e. Ha gluténérzékeny vagy, akkor max puffad a hasad, étvágytalan vagy, esetleg fogysz is ezért, de ha nem eszel glutént, csak emiatt nem fogsz fogyni. 1 szelet abonett 16 kcal és összesen napi kb. 2-3000 kcal-t viszel be.
2019. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gluténtól hízik egy ember...
2019. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
látszik hogy fogalmad sincs miről beszélsz. a glutén nem az ördög. nem ettől fogsz elhívni. kerülni akkor kell, ha érzékeny vagy rá. egyébként nyugodtan fogyasztható. szénhidrát mennyiségének csökkentésével lehet jó eredményeket elérni. nézz utána mi az a szénhidrát
2019. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"1 szelet abonett 16 kcal és összesen napi kb. 2-3000 kcal-t viszel be." Miért vinnék be 2-3000-mat? Összesen 1200 kalóriát fogyasztok max.


Tudom, hogy nem ördög a glutén... De tény, hogy a liszt nem diétás cucc.


De akkor hogy lehet az hogy amikor 3 hónapig gluténmenteseb étkeztem, fogytam?

2019. nov. 4. 23:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fogytál hogy kevesebb kalóriát ettél. Ennyi.

Többre mész, ha számolsz, minthogy "fűrészport" egyél.

Ha meg annyira kiakarod zárni a fehér lisztet hát ne egyél fehér kenyeret. Ott a tk, tönköly, szénhidrát csökkentett változat, vagy egyél mást. Zabkása, banán palacsinta, tojás, túro, gyümölcs stb stb

2019. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha egyszer már bevált, akkor szerintem érdemes újra megpróbálni.

Nekem pajzsmirigy-alulműködésem volt, ami gluténmentes étrend hatására rendbejött, és le is tudtam fogyni. Tehát igen, a gluténnek lehet köze a fogyáshoz abban az esetben, ha érzékeny vagy rá.

2019. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem. Gluténmentestől is lehet hízni. Ha nem vagy gluténérzékeny, akkor meg semmi értelme.

Meg ha semmi máson nem változtatsz, ugyanazt, ugyanannyit eszel, akkor pár szelet kenyértől várod a csodát?

2019. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1200 kalóriát eszel??? Hova akarsz fogyni? Már ez is nagyon kevés.
2019. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Régen nem 1200kcalt ettem, csak mióta fogyózok.


Kimondta, hogy semmin sem változtatok csak pár szelet kenyértől várom a csodát? Nem eszek édességet sem, gyorséttermi kaját, péksüteményeket zacskót ételeket sem.

2019. nov. 5. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!