Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tarthatnám tudatosan...

Hogyan tarthatnám tudatosan és hosszútávon a diétázást?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, szerintem átlagos súlyom van. (155 cm vagyok és 45-46 kg között mozgok).

Sajnos észrevettem most tinédzser éveim alatt, hogy könnyen hízok, ha nem figyelek oda az étkezésemre és az elegendő sportra. Egy pár hónapja próbálok nagyon odafigyelni, nyáron sokáig napi 1000-1200 kalóriákat ettem, rengeteget edzettem, talán kicsit túlzásba is vittem a dolgokat. Viszont hetek óta nagyon nehezen megy már ez az egész...folyton ránézek valami nasira vagy édességre, és máris enni akarok, sajnos sokszor ki se bírom, és bizony lecsúszik egy falat ebből, abból...utána persze szörnyű bűntudatom van, amiért megettem. Van, hogy egész jól tartom a napi adagokat, meg azért rendszeresen edzeni is járok, csak sokszor érzem már azt, hogy túlzásba viszem már ezt a "bűnözést", mármint konkrétan 2 naponta mondom, hogy "na mindegy nem számít, ma belefér". És bizony az utóbbi időben sikerült is felszednem 2 plusz kilót...Nagyon rosszul érzem magam miatta, mert sajnos látom is a tükörben.

Mit csinálja? Hogyan, mennyit egyek egy nap? Hogyan lehetnék kitartóbb? Direkt nem akarok fogyózni, mert egy diétával sokkal tartósabb eredményt lehet elérni, közben pedig az egészséges életmódot is jobban megszokom. Teljesen tanácstalan vagyok már, és tudom, hogy elrontottam mostanában ezt az egészet, és nagyon megköszönném, ha valaki tudna kicsit segíteni.



2019. nov. 9. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért nem bírod màr mert kiéhezetted a testedet, mert nagyon keveset eszel, ez az 1000-1200 kalória koplalàs.
2019. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy koplalsz. Ha sokat mozogsz, akkor bizony normális, hogy felszedsz egy-két kilót. Ne azt mérd, hanem a hasad körfogatát, az a lényeg, hogy oda ne hízz. Vagy vehetsz testzsírszázalékmérős mérleget (15 ezer forint kb, és az már nem is a legolcsóbb).


Hosszú távon úgy lehet betartani egy diétát, ha egészségesen, normálisan van összeállítva. Mind a mennyisége, mind a minősége megfelelő, és nem zárja ki teljesen az édességeket sem. Döntsd el, hogy naponta akarsz egy icipici édességet enni, vagy hetente egy normál adag desszertet, és ehhez tartsd magad. Napi 2-3 kocka csoki vagy ennek megfelelő más édességet nyugodtan ehetsz, csak ne kezdd el lassan növelni az adagot.

2019. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!