Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ismertek olyan módszert...

Ismertek olyan módszert amiben nem kell számolni a kalóriát?

Figyelt kérdés

#diéta #egészséges fogyás #Éhezés nélkül
2019. nov. 15. 04:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Valamelyik TV csatornán ment a Csupasz túlélők sorozat, na ott nem kellett, már 3 hét alatt látványos volt a fogyás.
2019. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Például az éhezés, koplalás. Ott nem kell számolni kalóriát napi egy almánál példaul, és fogysz is végülis.
2019. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy olyan dolog, hogy mindenkinek kötelezvényt kell aláírni, de nagyon sokat segít.

Lehet úgy is csinálni, hogy csökkented az adagokat, odafigyelsz az alapanyagokra, és 1-2 hetente/havonta ráállsz a mérlegre, és ha csökken a súlyod, jó irányba haladsz.

2019. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Én nem számoltam a kalóriákat, csak a szénhidrátra figyeltem, igyekeztem több fehérjét és sokkal több zöldséget enni, mint korábban, és egészségesen táplálkozni. Nekem ennyi elég volt.

Ettől függetlenül a kalóriaszámlálás (megfelelő makrók betartásával) szerintem hasznos, főleg az elején, megkönnyíti a tudatosabb táplálkozást. Egy idő után már szerzel annyi rutint, hogy minden egyes étel grammra történő lemérése nélkül is menni fog.

2019. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Sport.


De legalábbis fokozott aktivitás. Több séta, lépcsőzés, heverészés helyett kutyasétáltatás...


De inkább heti legalább 3 edzés. Heti 2 a szintentartáshoz elég, 3 már elindít a fogyás irányába.

2019. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én nem számolom, de mióta nem dolgozom a Mekinél, látványosan lement a csípőmről/hasamról.
2019. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Laylah ***** válasza:
69%
Csinálj magadnak étrendet. Azt egyszer kell összeállítani, kiszámolni, és ha tartod a napokat, akkor mindig tudhatod, hogy nem mentél fölé.
2019. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
5-ösnek: A sport valóban rettentő fontos, de elsősorban nem a fogyás, hanem az egészség érdekében. Ha valaki fogyni akar, akkor kevesebbet kell enni. Egyszerűen nem lehet annyit mozogni, hogy az ember ledolgozza a pluszban bevitt kalóriákat.
2019. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha nem számolod a kalóriákat akkor, hogy tudod folyamatosan ellenőrizni magad. Köztudott, hogy mindenki alulbecsüli a bevitt kalóriák mennyiségét. A kalória számolás önmagában nem elég a helyes táplálkozáshoz. Be vihetsz 1500 kalóriát 2 marék kockacukorbol is vagy 3 szori egészséges elelmiszerböl amitöl jól lakhatsz és nem éhezel. Ne csak a kalória deficitre építs, hanem a szervezeted müködését támogató élelmiszerek és italok bevitelére.
2019. nov. 18. 07:48
 10/18 anonim ***** válasza:

#9-es Pont amit írsz emiatt szokás számolni, hogy így csak találgatsz. A mérleg majd mutatja, hogy jól csinálod -e.

Egy szendvicset eszel 2 helyett, de azt teljes kiőrlésű. Eddig 2x szedtél az ételből, most 1x fogsz. Eddig krumplit ettél a húshoz, most zöldséget fogsz. Odafigyelsz a víz fogyasztásra 4dl/10kg, cukros üdítőket elhagyod. Nassolás max. pár kocka étcsoki, gyümölcs, joghurt, darabolt zöldség.. Elkezdesz mozogni heti 3-4 alkalommal.

2019. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!