Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát fogyaszthatok?...

Alexa930 kérdése:

Mennyi kalóriát fogyaszthatok? Hogy állítsam be a makrókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg helyen kiszámoltam már, és az eredmény vegyes, 1657kcal-tól 2656kcal-ig írják a különböző oldalak.

Szóval...

171cm,88kg,32 éves vagyok, nő.

Edzeni max heti 3szor szoktam fél órát, emellett heti 6nap dolgozom 8 órában. Szerelő vagyok, sokszor rengeteget szaladgálok munka közben.

Fogyni szeretnék 10kg-ot (már 40kg lement), heti 0.5-1kg fogyással.

Hogy tudom kiszámolni mennyi kalóriát fogyaszthatok? Illetve mennyi fehérjét, szénhidrátot, zsírt vihetek be?


2019. nov. 15. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor kezd el mondjuk a kalóriaszámolást 2 hétig, de úgy hogy két hétig mindent leírsz, amit megettél, aztán a végén összeszámolod, amennyivel 40 kgot lefogytál, abból vegyél el kb még 300-at, mert lassult az anyagcseréd,csökkent a testsúlyod.

Így kapod meg a kezdőkalóriát. Ezt tartsd mondjuk 2 hétig, és ha nem fogysz elég gyorsan, akkor vegyél el belőle 200at, ha túl gyorsan adj hozzá ugyanennyit míg a kívánt ütemet el nem éred.

Makrók szempontjából meg legyen magas a fehérje kb 25- 30%, zsír minimum 25 %, a maradékot fedezd szénhidrátból. Ha jobban szeretsz zsírosan enni, akkor egészen el lehet tolni az arányt a ketózis felé :)

2019. nov. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogyan sikerült 40kgt fogynod? Egyèbkènt gratulàlok! :) Ha nem gond megírhatnàd nekem mert nekem is kène min 40kgot fogyjak ès jól jönnènek a tanácsok.
2019. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2-es válaszoló, írok privátban.
2019. nov. 16. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!