Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak tovább?

Hogyan fogyjak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly november 8.-án kezdtem el odafigyelni az étkezésemre, februárban edzeni is elkezdtem. Azóta 74kg-ról 63-ra fogytam. Sajnos május felé ez a tendencia teljesen megállt. Se a centik, se a mérleg meg sem mozdultak. Emiatt szeptemberben abbahagytam mindent. Azóta tartom a súlyomat, pedig nagyon durván visszaálltam az egészségtelen étkezésre.

Szeretném újrakezdeni, de úgy érzem, hogy felesleges, mert ha rendesen eszek, ha nem, akkor sem történik semmi. Tudnátok esetleg tanácsot adni, hogy mit változtassak, vagy mire figyeljek jobban, hogy megint beinduljon a folyamat?

20 éves vagyok, 170cm és heti 2-3x edzettem, evés terén 1600kcal volt kb.amir bevittem. Fehérjét (Iso Whey Zero) és L-Carnitinet használtam. Jelenleg nagyon skinny fat vagyok, vagyis van bőven felesleg és plötyi is vagyok.



2019. nov. 17. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy kövér, az 1600kcal, kicsit fölé lett lőve, hogy tovább fogyj 1200-1500kcal kellene már a jelenlegi súlyoddal.

Szerintem felesleges, mint írtad skinny fat vagy inkább áll vissza a rendszeres sportra.

2019. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Tévedsz, ha visszaállsz az egészségtelen étkezésre, akkor nagyon hamar vissza fogsz hízni. Eltelik némi idő, amíg nem tapasztalod, de utána villámsebesen.


A 63 kg lehet számodra egy olyan állapot, ahol már nem elég pusztán az étkezés, vagy ha nem volt jó az étkezésed, és pusztán kalóriadeficitel fogytál, akkor elképzelhető, hogy a szervezeted kifulladt, és változásra van szükség az újraindításhoz.

A sportról nem írsz, ha skinny fat vagy, akkor nem gondolom, hogy nagyon jellemző volt.

Pedig kell, izmok kellenek, mozgás, és nem csak kalóriadeficit, mert abba belezavarodsz, és ezért nem tudtad tartani se. Amit előadtál, az nem életmódváltás volt, csak fogyókúra, ha életmódot váltottál volna, eszedbe se jutott volna egészségtelent enni, mert nem esne jól. Valójában még mindig az egészségtelenre vágysz, csak önsanyargatsz, az meg nem egy tartós megoldás.

Rosszul kezdted nagy valószínűséggel az egészet, de rendbe rakhatod egy normál étrenddel, és megfelelő mozgással.

Orvos, dietetikus, vagy ezer internetes forrás segít ebben, hogy mit kellene enni.

2019. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

"úgy érzem, hogy felesleges, mert ha rendesen eszek, ha nem, akkor sem történik semmi."

Biztos vagy benne? Az oké, hogy a súlyod nem nőtt, de a centik se változtak szeptember óta? Pl. derékbőség?

Miket ettél szeptemberig, és hogyan táplálkozol azóta? Így nehéz megmondani, min változtass, mire figyelj jobban.

2019. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Írtam a sportról. Heti 2-3x edzettem 2.5 órát. 60 perc személyi edzővel, utána kardio.

És mint írtam, a centik sem változtak.

2019. nov. 17. 09:07
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez gyakorlatlag lehetetlen, hacsak nem nagyon eltoltad az étkezést. Írnál arról, mit ettél és mennyit? Milyen módszert követtél, ha egyáltalán követtél valamit?
2019. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként a heti 2x2.5 óra eszméletlen tömény. Jobban jártál volna, ha többször edzel kevesebbet, mondjuk 4x1 órát.
2019. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos máshogy nem tudtam megoldani, mert így is hajnalban vagy este jártam edzeni. Egyetemista vagyok 2 munkahellyel.

Az étkezésemben is talán ott volt a hiba, hogy nagyon hiányzott a rendszer a mindennapokból

2019. nov. 17. 12:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a rendszertelenség az nagy átok. Figyelj, azért ne vedd vissza az egészségtelen kajákat, kövess egyszerű étrendeket, dolgozz olyan kajákkal, amiket szeretsz, hogy ne utáld meg az egészet.

A skinny fat-ből még mindig könnyebb tónusos testet varázsolni, mint egy túlsúlyt megint leadni. Pár csatát már megnyertél, kár feladni a háborút.


Mozgásban akkor se legyél ennyire drasztikus. Akkor maradj otthon, tornázgass többször kevesebbet (pl nézd meg a youtube-on a Popsugar Fitness csatornát, nagyon jó!) - 20-30 perces tornák vannak, erősítő és kardió is, váltogass, variáld kedvedre, így legalább elindul valami.

Kitartás!

2019. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Van rá valami módszer, hogy hogyan tudjak rendszeresen enni, ha reggel 7-8 körül megyek el itthonról és utána 10 után érek csak haza?

Hűteni ételt nem igazán van lehetőségem, és kézitáskával mászkálok, így nagyobb méretű dobozokat sincsen módom magammal cipelgetni. Így is ez a második táskám már az évben, annyi minden van nálam.

Az edzést megoldom, az nem gond, felkelek én hajnalban is, ha kell. De az étkezés nagy gondot okoz nekem.

2019. nov. 17. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Alváshiány is lassíthatja a fogyást! Eleget pihensz?


Az 1600 kalóriát max 1400ig lehetne még csökkenteni, de szerintem próbálj meg a ch- zsír arányon változtatni, sokaknak beindul ettől a fogyás.

Esetleg ilyen apró anyagcsersegyorsító trükkök segíthetnek még, pl napi 3 liter víz, zöld tea, sok rost...

2019. dec. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!