Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Oké. Szóval ez így működhet?...

Oké. Szóval ez így működhet? Megtarthatom a súlyomat valamint az alkatomat ezzel a módszerrel?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok 176 centi kb és 63 kg fél éve még 98 kiló voltam de tavasz óta sikerült lefogyjak kemény munkával, viszont szeretnék jókat enni főleg gyors kajákból gyros, pizza meg ilyenek mint régen csak ugye régen minden nap ezt ettem és nem is nagyon mozogtam ha most viszont azt csinálnám hogy egy héten egyszer mit tudom bezabálok pizzából meg gyrosból szóval átlépve a kalóriakeretem tegyük fel 4 ezerrel de a többi 6 napon úgymond diétázok hogy nap végére ilyen 700-800 kalóriadeficitben legyek akkor nem fogok így visszahízni? természetesen a kalóriadeficit az úgy lenne nekem hogy kicsivel kevesebbet eszek és mellette mozgok elég rendesen, mert igazából nem zavarna tényleg hogy ha azon a többi 6 napon úgymond este fele már éhes lennék a diéta miatt tökre megérné nekem ha heti 1x bezabálhatnék +4 ezer kalóriával mert hozzászoktam mármint ahhoz szoktam hozzá hogy este fele már kissé éhes vagyok

igazából ezek a rekord evők és akik ilyen asmr videókat csinálnak hogy nagyon sokat esznek de tényleg nagyon nagyon sokat, és mégis normális testalkatuk van sőt, rendesen fittek ők is így csinálják nem? hogy bezabálnak majd a többi napon kalóriadeficitben vannak azaz diétáznak és mozognak is mellé nem? ezért nem híznak ők se (csak úgy írok pár yt csati nevet hogy kikre gondolok): Zach Choi és Matt Stonie)



2019. nov. 28. 04:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni hogy nem minden héten szeretnék én gyrost meg pizzát enni legalább egy héten egyszer mert azért azt is megtudja unni az ember :D és hát 4 ezer+ kalóriát normális, egészséges ételekkel is belehet vinni itt inkább csak arról van szó hogy szeretném legalább egy héten egyszer nagyon bezabálni úgy hogy nagyon jól lakjak mert nekem igazából van egy kisebb evés kényszerem de mivel ezt tudom kontrollálni ezért megtudom állni hogy a többi 6 nap alatt diétázzak itt inkább csak az a lényeg hogy ne hízzak vissza :D
2019. nov. 28. 04:31
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ne akarj plusz 4ezer kalóriát bevinni, de nem is hiszem, hogy ez lehetséges lenne, ha alapból összeszűkült a gyomrod. Persze, ehetsz heti 1-1 alkalommal pizzát, gyrost, de ne 2 egész vastagtésztásat, meg 2 tálat. Szóval ésszel, és mértékkel. Sok helyen lehet kapni szeletre pizzát, 2-3 szelet untig elég lesz, hidd el. Egy tortillás gyros szintén teljesen rendben van.

Ha ennyit csalsz heti egyszer, de a többi napon rendesen eszel, mozogsz, akkor tarthatod a súlyodat, sőt, akár fogyhatsz is, ha van még miből.

2019. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, miért akarsz 4000 kalóriát enni. Az zabálás. A többi nap meg koplalás. Miért nem lehet normálisan enni?

Persze nem gond, ha néha többet eszel, értelmes határokon belül. Pl. mondjuk, ha 1800 a kereted és egy-egy nap 2500-öt eszel, az tök normális.

2019. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is lebeszélnélek a heti 1 bezabálásról. Leginkább azért, mert nem tenne jót az emésztésednek, rosszul fogod magad érezni utána. Egyél egy normális adagot ezekből az ételekből, pár szelet pizza vagy egy gyros tál hetente egyszer simán belefér úgy is, ha a többi napon nem éhezteted magad.

A rekordevők nem követendő példák, egyrészt nem valószínű, hogy ezt heti szinten megcsinálják, lehet, hogy sokkal ritkábban. Másrészről lehet, hogy eleve nem hízékonyak, sosem volt gond a testsúlyukkal. De még így sem nevezhető normálisnak, amit a testükkel tesznek.

2019. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagy butaságot csinálnál ezzel a vasárnapi zabálással. És 4000kalória? Te jó ég.

Egyél normális adagot mert igy tönkre vágod a gyomrodat az emésztésedet hosszutávon.

2019. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Szerintem nem fog összejönni ekkora kalóriaplusz. Ha simán csak arra vágysz, hogy heti egyszer megegyél egy gyrost vagy pizzát vagy hamburgert, de a hét többi részében normálisan eszel, akkor valószínűleg nem fogsz visszahízni. De mérd magad hetente, és akkor látni fogod, hogy kell-e korrekció.


Amúgy csodálkozom, ha te még meg bírsz enni egy egész pizzát :-) Én maxiumum 2-3 szeletnek megfelelő mennyiséget tudok megenni úgy, hogy ne érezzem magam rosszul utána (nem lelkileg, fizikailag). A gyros az OK (1 db nem is olyan sok kcal, de sült krumpli nélkül, mert attól megint hasfájást kapok). Hamburgerből sokféle van, de nekem gyorskajából se megy le 1500 kcal-nál több, de inkább csak 1000. Ha mégis bezabálok ilyesmiből, annak gyakran hasmenés a vége, ami meg ugye jelentősen rontja a felszívódást.


Süteményből, kekszből, csokiból, tejszínhabos kakaóból viszont már simán össze tudok hozni komoly kalóriapluszt, azokkal nagyon vigyázok (eszem ilyesmit minden nap, de mini adagot). A cukros üdítőket kerülöm, és gyümölcslevet is csak ritkán, mértékkel iszom, még ez a kettő, amivel meg tudnám tolni a kalóriabevitelt, és nálam éhséget is okoznak.

2019. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Azt remélem tudod, hogy egy egész pizza nem olyan sok kalória, mint gondolod? Ha jól tudom 1200-1500 körül vannak feltéttől függően. De nézz utána. Én soha nem bírtam megenni egy egész pizzát, még akkor sem amikor 100 kiló voltam én is. Most egy fél elég, vagy nagyon nagyon max egy háromnegyed, és akkor farkas éhes voltam és jól bezabaltam. Úgyhogy ha 1-2 hetente megeszel ebédre egy fél pizzát, attól semmi bajod nem lesz, pláne ha utána elmesz egyet edzeni. Én már egy jó ideje elég lazán etkezem, minden napom cheat day, ha mondhatok ilyet. Én abban hiszek hogy mindent lehet és kell is enni, persze csak mértékkel. Az utóbbi 1-2 hónapban sokkal többet ettem, mint a fogyokuram alatt, de elkezdtem komolyabban edzeni, hogy izmot pakoljak fel magamra és érzem is, hogy már most erosodtem, ellenben nem híztam semmit sem. Neked is ezt tanácsolom, bár nem tudom mit szoktál edzeni, de hidd el, jobban jársz ha elkezdesz picit többet enni, hogy mondjuk ne legyen deficit se pluszba se mínuszba, és mellé heti 3-4 kemény edzés, hogy erősödj. És nem kardiora gondolok. Gratulálok amúgy az eredményedhez, hasonló a történetem nekem is :)

177/67 21/L

2019. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
A 4 000 kcal 3 gyros tál, vagy 1,5 egész pizza. Minek ennéd meg, rosszul leszel?! Csaló napot rengetegen tartanak, +1 000 kcal-ba bőven beleférnek az általad vágyott ételek is.
2019. nov. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ki kell tapasztalni hogy heti 1 csalónaptól hízol- e, mert lehet bőven egyénfüggő. Én pl simàn híznék, így havonta csak egy ilyen napot tartok. Egyszer megfogadtam hogy összeírom mennyire sikerül egy ilyen napom de még lusta voltam. Kb egy hét és érik a következő Csalónapom, lehet megcsinàlom mert kívàncsi vagyok. Amúgy én nem korlàtozok magamnak kalóriàt, csak makrók alapjàn ( egyéni szükségletemnek megfelelően eszem, fogyàsban vagyok, és leszek is még pàr évig.
2019. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiú vagy vagy lány?


Amúgy én is 176 cm vagyok és 63-64 kg. :D


Ha érdekel, hogy mit és mennyit kajálok és edzek, akkor írj!


23/F

2019. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!