Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mikor kezd látszani az eredmén...

Mikor kezd látszani az eredmény? Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Két hete számolom a kalóriát, és szinte mindennap mozgok valamit. Gyaloglás, teljes testes edzés, súlyzós aerobic. A súlyom így alakult az első napokban: 69.1kg, 67.8kg, 68.3kg, 68.5kg, 68.5kg...68.6kg ma reggel. Kicsit elkeseredtem, hogy nem megy lefelé, sőt. A kalóriabázis szerint már 2,5 kilót kellett volna fogynom. 1500kcal van beállítva, fehérje-ch-zsír pedig 20-50-30%. A zsírt egyszer-kétszer léptem túl, a szénhidrátot soha, a fehérje is sokszor több. 158 centi vagyok, kb. 55 kilóra szeretnék lemenni. Centiket is mértem, azokból 1-2 centi ment le. Alma alkat vagyok sajnos, a mell-derék-csípő jelenleg 104-84-104, a hasam nagyon nagy. És emelett nagyon alacsony vagyok, jobban is meglátszik. Otthoni ülőmunkát végzek nagyrészt számítógép előtt.

Mit tehetek még, hogy több eredményt lássak, ezáltal motiváltabb legyek?



2019. nov. 29. 09:12
 1/4 A kérdező kommentje:
*emellett
2019. nov. 29. 09:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

azt írod nem megy lefelé. már hogyne ment volna. 69.1---68.6.

ez szuper eredmény.

ne a kalóriabázist nézd, hogy mennyit kellene fogynod, az csak egy nagyon általános becslés.

szintén nagyon kb., egy kiló zsír 7000 kalória. két hét alatt nem hoztál össze 21000 kalória deficitet a 2.5 kilóhoz, és ez nagyon is rendben van, nem kell durván lecsökkenteni a kalóriákat (az 1500 is már a határeset).


a fogyás nem egyenletes doog, készülj fel rá, hogy lesznek stagnálások, sőt, lesz olyan, hogy 2 kilóval több leszel, pedig mindent "jól" csináltál. aztán egyszercsak, látszólag a semmiből, pl. 3-4 hét stagnálás után azt mondja egyik napról a másikra a mérleg, hogy -3 kiló. simán lehetnek ilyenek, tényleg jó, ha lelkileg felkészülsz, mert akkor nem adod fel.


a súlyod olyan, mint egy részvény. nézheted minden nap a kis értékváltozásokat, de hosszú távú befektetés, ezért a lényeg, hogy mi történik több hónap távlatában, és ehhez türelmesnek kell lenni.


megjegyezném, hogy a 20% fehérje-arányt én személy szerint kevésnek tartom, de hosszú távon meglátod milyen lesz.

súlyzós edzéseket mindenképp végezz, ha eddig nem tetted volna.

2019. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a részvényes hasonlat magyon tetszett, teljesen igazad van! Kitartok!
2019. nov. 29. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

" A kalóriabàzis szerint 2,5 kilót kellett volna fogynom"


Ezzel csak annyi a probléma , hogy az emberi szervezet nem egy kalkulàtor, se nem gép. NEM így működik. Nem ennyire egyszerű. Ennyi.

Tovàbbà 2 hete csinàlod. Az nem idő. Az semmi. Majd nézd meg 2 hónap múlva. Ha addigra se megy le pàr kg, akkor nem jó szàmodra a tàpanyagok arànya, és változtatni kell rajta. + 69,1- 68,6 szàmomra csökkenést mutat. Mit vàrtàl? 5 kg mínuszt ennyi idő alatt? Legyél türelmesebb.

2019. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!