Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Túl sok vagy megfelelő kalórai?

Túl sok vagy megfelelő kalórai?

Figyelt kérdés

2300 kalória túl sok lenne egy 17 éves 164 cm magas 53 kg tömegű lánynak?

- diák, tehát sokat tanul

- napi séta az iskolába összesen 30 perc/ nap

- otthoni torna 10-15 perc nap

- heti egy/másfél óra lovaglás + a lovak körüli munkák elvégzése (leginkább talicskázásról van szó)

- heti 1-2 óra lazább testnevelés óra

- ezek mellett egy héten többször kell ide-oda mászkálnom egyéb ügyek miatt, ezt is plusz mozgásnak veszem, de összesen talán +1 óra séta napokra lebontva

(Megpróbáltam összeszedni egy nagyjából átlagos heti aktivitásom.)


Alapanyagcserém (kb) ~ 1386 kcal

Általában elfogyasztott kcal ~ 1300-1600 kcal között.


Ezek alapján tehát a kérdésem, ha egy héten néhány napon a kalória bevitelem 2000 kcal fölé csúszik, az nagyon sok plusz bevitel vagy még belefér? ( 2-3 napra gondolok, átalában a stressz az oka, hogy ilyenkor muszáj nassolnom, tudom nem jó.)


Köszönöm, ha végigolvastad és válaszolsz!



2019. dec. 17. 03:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Amit kihagytam:

Folyadék fogyasztás : minimum 2 l ásványvíz/ nap + olykor leves, gyümölcsök

2019. dec. 17. 03:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl sok, belefér, egyrészt fiatal vagy, másrészt nem minden nap eszel ennyit, ezzel legalább kompenzálod az 1300 kcal-os napokat. Azt te látod, hogy a súlyod felfelé megy, stagnál, vagy fogysz. (Remélem, nem fogyás a célod, hanem súlytartás.)
2019. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a magasságodhoz teljesen jó a súly, ezért nem hinném, hogy bármi gond lenne a kalóriával. Ha sok lenne, akkor híznál.
2019. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább az 1300 kevés. Még az alapanyagcserédet se éri el.

Simán beleférnek néha 2000 fölötti napok, ha eleget mozogsz.

2019. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj ennyi kcallal
2023. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!