Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így van értelme edzés mellett?

Így van értelme edzés mellett?

Figyelt kérdés

2 hete diétazom.

Az eddigi étkezésem úgy nézett ki pl


Reggeli: fornetti, valamilyen tejtermék, tejsüti vagy tejberizs, joghurt


Ebédre: ami éppen itthon főzve volt volt hogy 2x is ettem


Vacsorára: valamilyen szendvics sok zöldseggel vagy éppen ha napközben nem 2x ettem főételt estére is azt ettem változó.


Tudom rendszertelen és így utólag borzasztóan hangzik :/


Most viszont változtattam:


Délelőtt csak szendvicset eszem teljes kiörlésű kenyérből. Semmi zsemle, fornetti,vagy hasonló.


Ebédre eszem ami itthon éppen főzve van, abból is a felére csökkentettem az adagot egyszer eszem, keveset tésztát egyáltalán nem eszem.


Vacsira: max egy zabkása, rántotta, tükörtojás vagy gyümölcs


Ezt így már megszoktam, viszont elkezdtem futni naponta 20 percez ez még csak pár napja tart de tervezem hogy mindennap megyek. Illetve heti 1 vagy 2 alkalommal itthon tornázom 30 percet.


Kalóriaszámlálót is használom napi 1300 kcal amit megeszem.


Jelenleg 81kg vagy 167cm 23/L


Szerintetek mennyi idő után lesz eredménye?


Eddig 2 hét alatt edzés nélkűl 1-1.5 kg fogytam.


Van értelme folytanom?


2020. jan. 20. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme, az eredménye már most is megvan!

Viszont a kalóriát drasztikusan csökkentetted, a mozgást meg növelted. Érdemes volna kicsit lazítani, mert hosszú távon nem fogod tudni csinálni; 1500-1600kcal, és heti max 4-5 alkalom mozgás.

2020. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Te is azt a hibàt követed el amit rengetegen, ha azt vàlasztjàk, hogy kalóriàkat szàmolgatnak. Azt hiszed csak akkor jó ha koplalsz, keveset eszel. Nos nem... Az nem jó. 1300 borzasztó kevés. Hosszútàvon az anyagcseréd be fog lassulni tőle. Heti 3-4 óra mozgàssal, ilyen kezdősúlynàl, ha mindenképp kalóriàkat akarsz szàmolni, magasabb értékről kell elkezdeni. Nem eleve éheztetni a tested. Tapasztalatból írom, hogy ez így nem vàlik előnyödre később. Sokkal rosszabbul is jàrhatsz.
2020. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Hasonló méretekkel kezdtem, 1300 kalóriával. Nem volt kevés, nem koplaltam, normálisan fogytam, sose lassult be az anyagcserém. Tavaly 15 kilót fogytam, még hátra van ugyanennyi. Havonta 2-4 kg-t adtam le.

Viszont nem kell ennyit edzened. Legyen heti három kiadós edzésed. Ennek hogy mindennap mész inkább csak az lesz az eredménye hogy belefogsz fáradni egy hét után. Ráadásul a testednek szüksége van a regenerációra, nem kell mindennap futnod.

2020. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne eddz minden nap, mert egy hét után nem lesz erőd. Kell a pihenés. Egy picivel nyugodtan ehetsz többet is, ha tartósan sportolni kezdesz. Én főleg zöldségeket szoktam nasizni, de akár egy marék mandula, mogyoró is simán belefér.
2020. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!