Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kalóriából egy nap hogy...

1200 kalóriából egy nap hogy lehet jóllakni? Miket egyek, hogy jóllakjak?

Figyelt kérdés

A Kalóriabázis kiszámolta, hogy fogyáshoz nekem napi 1200 kcal-t szükséges fogyasztanom, de ez nem valami sok.

Ne értsetek félre, nem arra a degeszre tömött jóllakottságra gondolok, de jelenleg állandóan éhesnek érzem magam, és alig várom a következő étkezést (napi 5 alkalommal eszek).

Mondjuk elkezdtem sportolni is (saját testsúlyos edzés), amit a Kalóriabázis valószínűleg nem tud.

Nincs lehetőségem és pénzem állandóan csirkét enni brokkolival meg hasonló, így inkább csökkentettek az adagokat.


2020. jan. 23. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
A fogyókúra nem arról szól, hogy jóllaksz. Ha lehetne így fogyni, nem lenne kövér ember. Lehet viszont úgy válogatni az ételeket, hogy viszonylagos jóllakottságot érj el. Egyes zöldségekből (pl. káposzta, paprika, sárgarépa, zöldbab) egész sokat meg lehet enni anélkül, hogy nagyobb kalóriamennyiséget vinnél be, és még egészségesek is.
2020. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Leírom a mai kajámat, ami kb. 1200 kcal, ha ez segít valamit.


Reggeli: 2db Korpovit keksz, 10 gramm mogyoró, 1 dl mandulatej (igazából ezek még a reggeli előtti "éhgyomorra" kávémhoz kellenek :D

2 szelett telj. kiőrl. puff. búzaszelet, 12 gr sajtkrém, 40 gr. sertés combsonka, 25 gr. light trappista, 60 gr. zöldalma


Tízórai: Nutriversum fehérjeshake


Ebéd: 3 dl sütőtökkrémleves, 140 gr. natúr csirke, 250 gr. párolt zöldség


Uzsonna: Ma kihagyom, mert az ebédet két részre bontottam.


Vacsora: 100 gr. zsírszegény túró, 100 gr. zsírszegény natúr joghurt, 2 db kiwi (édesítőszerrel, fahéjjal összekutyulva)


Ez kb. 1200 kcal, 5-ször eszem mindig, így sosem vagyok éhes. (Na jó, amíg az iszonyatos zabálások után hozzá nem szoktam, addig néha éreztem magam éhesnek, de azon gyorsan túl lehet lenni. Amint hozzászokik a szervezeted, hogy nem kapja meg az iszonyat mennyiségű szénhidrátot, máris flottul megy minden.

2020. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld ki a lencsét és a többi hüvelyest. (Eleinte csak óvatosan, idő kell, míg a sok rosthoz hozzászoksz.) Az is baj lehet, ha hirtelen csökkentetted a kalóriabevitelt. A saját testsúlyos torna valószínűleg nem sok kcal, de ha futni vagy biciklizni mennél, azzal tudnád növelni a keretet (persze valamennyivel éhesebb is lennél, de összességében valószínűleg nyersz rajta). Persze most a hideg miatt ezekkel is óvatosan, ha nem vagy hozzászokva, torokfájást fogsz kapni. Eleinte inkább gyalogolj. Másrészt a tápanyagösszetétel is számít, valaki ugyanannyi kalória zsírral könnyebben jóllakik, mint ugyanannyi kalóriának megfelelő szénhidráttal, vagy fordítva. Kísérletezni kell. De ha az elején vagy, akkor inkább a hirtelen csökkentés a probléma szerintem, vagy nem jól becsült a kalóriabázis (hiszen az csak egy becslés, amit az mond).
2020. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1200- ból? Kb sehogy. Ha mindig éhes vagy, rossz a tàpanyagbeviteled, ez az energia meg nagyon kevés.

A kalóriabàzis nem egy emberi test, csak egy szàmológép kvàzi. A szervezetünk nem így működik.

2020. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!