Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Másra is rá szokott törni...

Másra is rá szokott törni kínzó édességvágy? Már nem tudok vele mit csinálni, ötletek?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon édesszájú voltam és rengeteg édességet ettem, csoki, süti, péksüti, nápolyi, édes tea, forró csoki, gumicukor, szaloncukor, hogy csak a kedvenceimet említsem. Ahhoz képest, mennyi édességet ettem, még nem is panaszkodhatok az alakomra, inkább skinny fat, mint elhízott vagyok. Elkezdtem diétázni és sportolni, kb.két hónapja, szeretnék megszabadulni néhány kilótól és formába jönni. Kiiktattam az édességeket, cukor nélkül iszom a teát is. Mindig kb. egy hetet bírok édesség nélkül, utána rámjön egy kínzó, elviselhetetlen édesség utáni vágy, és brutálisan össze eszek minden édességet, többnyire 1500-3000 kcal értékben. Az a baj, hogy mértéket nem tudok tartani. Nekem egy kocka/sor csoki nem csoki, egy szaloncukor nem szaloncukor, egy szelet süti nem süti, stb. Tudom, szégyen, hogy ennyire nincs önuralmam, de nem tudok mit csinálni, egyszerűen nem megy a leállás, ha valami édes kerül a számba. A diétámból nincs kiiktatva minden édes, tehát nem feltétlen ez a baj. Kalóriakeretemen belül rendszeresen eszek normál gyümölcsjoghurtot, néha-néha gyümölcsös/csokis müzlit tejjel, vagy túrórudit. Mégis úgy egy hét elteltével rámtör ez az elviselhetetlen vágy az édesség után. Mit csinálhatnék jobban, hogy ez ne legyen? Az sajnos tényleg nem játszik, hogy egyek minden nap egy kevés csokit, mert nem tudok vele leállni. Annyira rossz érzés utána, és úgy sajnálom, hogy végre sportolok, élvezem, és tönkreteszem az egészet mert nem tudok uralkodni magamon. Van valakinek valamilyen bevált ötlete?
2020. jan. 31. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja még két dolgot elfelejtettem, amit szerettem volna leírni. Az egyik, hogy a túrórudira én valahogy sosem tudtam édességként tekinteni, abból például tudok mértéket tartani, egy darab kis túrorudi után nem kívánok többet, vagy más édességet, nem tudom ez miért van. Szóval még az is eszembe jutott, hogy ha esetleg minden nap megennék egy túrorudit, mondjuk tízórai rám, az segítene? Mert én hiába nem tekintem klasszikus édességek, azért mégiscsak édesség. Hátha napi egy túró Rudi segítene abban, hogy egy hét után ne legyek kiéhezve az édességet. Erről mit gondoltok?

A másik dolog, ami eszembe jutott, hogy lehet, hogy emelnem kellene a kalóriakeretemet, és akkor alábbhagyna az édesség utáni vágy? Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, de ki tudja. Jelenleg napi 1300-1400 kalória között eszem.

2020. jan. 31. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én régen azt csináltam, hogy vagy mentem még mozogni valamit, ha ez rámjött vagy elmentem aludni rögtön (estefelé sokszor ez volt).

ha ez nem volt lehetséges, akkor kínok kínja közepette megvártam, amíg elmúlik ez az inger (azért ez általában 15-20 perc alatt kész :) )


megemeltem a C-vitamin bevitelemet is.

ezt csináltam 1 hónapig, mire jelentősen alábbhagyott ez a kontrollálhatatlan, édesség utáni vágy, aztán fél év múlva már bárhol bármikor bárki majszolgathatott mellettem bármilyen édességet, nem is érdekelt.


1 évre rá volt egy visszaesésem, amikor fél évig megint nem tudtam ellenálni semminek. újra a bevált módszeremet alkalmaztam, és megint sikerült "leszoknom".


ennek már 3 éve, néha-néha eszem édességet, de meglepődve tapasztalom én is, hogy a kocka csoki most már tényleg kocka, be tudok csukni egy nápolyis zacsit 2 darab után, illetve sokszor megdöbbenve tapasztalom, hogy vettem édességet, és elfelejtettem megenni. :))


az elején mindenképp hatalmas akaraterő kell, de hidd el, jobb lesz idővel, csak tarts ki

2020. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy látod, hogy a túró rudi segít, akkor miért ne? bármi bevethető a cél érdekében (különösen az elején - utána már a túró rudi, a mankó se fog kelleni)


ha nem vagy 15 évesnél fiatalabb, akkor nem szabadna 1500 kalória alatt enned, igazad van.

2020. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segít, ha nem veszek/tartok itthon semmifélét, amivel a rosszul létig tudom tömni magam. Ahhoz van önuralmam, hogy nem veszem meg. Akkor szokott gáz lenni, mikor pl szülinapom van, és kapok ajándékba.
2020. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem neked súlyos vitamin-és ásvànyianyag hiànyod lehet,ezenfelül plusz króm bevitelre lenne szükséged.
2020. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok,mint te. Nagyon édesszájú vagyok, de 1 hónapja fogyózok. 1 dkg cukrot nem ettem a karácsonyi zabálás óta. Pár cukormentes sütit ettem (heti 1-2őt). Rám kb 2 naponta rámjön ez az édesség utáni vágy. Ilyenkor megiszok egy eritrites kávét esetleg fahéjjal. Ha nagyon durva,akkor iszok egy citromos vízet, az is szokott segíteni. Lehet, hogy nekem nagyobb a kitartásom vagy a bizonyítási vágyam, de pl én büszke vagyok magamra,ha valaki sütit eszik mellettem, akkor meg tudom állni. Apukám mindig kínál édességgel,mert tudja,hogy édesszájú vagyok, de jól esik visszautasítani. Általában csak nézni szoktam, ahogy eszik meg talán meg is szagolom (tudom,hogy ciki :D ). Legyél egy kicsit kitartóbb és ne legyen otthon semmi édességed!

Ja és nekem még az segített, hogy menüt rendelek ebédre, a reggelire bevásárlást heti 1x intézem,így kb ötödannyit járok boltba is, ezért egyszerűen nem tudok elcsábulni sem a boltban.

2020. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy alakul a súlyod ezek mellett. Mert ha így is fogysz, akkor belefér és nem kell magad rosszul érezni.
2020. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne tarts otthon, csak egészséges édességet.

Például, natúr joghurt házi cukormentes lekvárral, vagy bogyós fagyasztott gyümölccsel.

Túró citromlével, kevés édesítővel.

Stb.

2020. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ugyanez:( Lassan fél éve komolyabban diétázom egyébként tényleg nagyon egészségesen eszem, de hát a csoki az csoki. Nagy nehezen, de sikerült kiiktatni az étrendemből, karácsony óta nem ettem.

Az 1.tipp amit tudok adni, hogy a cukrot próbáld lecserélni gyümölcscukorra. Egy aszalt sárgabarack vagy ananász legalább annyira édes, mint egy csokis tejszinhabos marcipános akármi. Mivel édesebb, kevesebbet tudsz belőle enni, ráadásul egészségesebb is. Ugyanez igaz a mézre is. Az aztán olyan brutál édes, hogyha rád tör az édesség utáni vágy, 1-2 kanállal simán tudod csillapítani. És akkor ott vannak a különböző magvak (szigorúan sótlan) A kesudio számomra kifejezetten édes, nekem talán ez segített legjobban, bár vigyázni kell mert elég magas a kaloriatartalma de mellette nagyon egészséges.

Ha tényleg igazi csokira vágysz, ott vannak a diétás cukorcsökkentett csokik. Tudtad h kis mennyiségben pl 4kocka keserű csoki nagyon jót tesz a szervezetnek? Engedj meg magadnak napi 1szelet diétás csokit!

A 3. tippem az, hogyha tényleg egészségesen eszel, akkor egy idő után nem fogod annyira kívánni. Ugyanolyan ez mint a sóval! Ha mindig picivel kevesebb sót raksz az ételbe idő után már rendesen rosszul leszel egy mekis sültkrumplitól. Ha egészségesen eszel és sok vitamint adsz a szervezetednek én nem hiszem h utána bárki is ugyanúgy falná az édességeket.

A Yazio kaloriaszamlalot próbáltad már? Nekem nagyon nagyon sokat segített! Napi 1200 kalória körül ehetek ami kevés, de jól ki lehet használni. És tudom nagyon jól, hogy nem 2szelet csokitortat szeretnék enni. Az 1200ba bele kell férni, nem akarok éhen halni, így azt muszáj kaloriaszegeny ételekre felhasználnom.

Mindenesetre sok sikert, menni fog, erős vagy, szóval hajrá!

2020. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!