Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti mennyi kalóriát ajánlanátok...

Ti mennyi kalóriát ajánlanátok nekem egy napra és milyen fajta mozgást?

Figyelt kérdés
Ülő életmódot folytató nő vagyok, 27 éves, 165 cm, 58 kg. Sok felesleg van a csípőmön, combomon, hasamon, vastagak a vádlijaim is. Nem vagyok nagyon elhízott, de vékony sem, egy egészséges, vékony, feszesebb testet szeretnék. Naponta átlag 1800-2200 kalóriát fogyasztok, ebből legalább 300-500 kalória édesség. A Kalóriabázis szerint az alap égetésem 1600 kalória, és 1300 kalóriát javasolt nekem fogyáshoz, szerintetek ez reális? És mit sportoljak mellette? Kezdhetek rögtön edzeni, vagy először valami kardió kéne, hogy lemenjen a zsír? Az ugràlókötelezés egyébként szerintetek értelmes mozgásforma? Nekem szimpatikus, és elvileg hatásos. Az én paramétereimmel óránként mennyi kcal-t égetne?
2020. febr. 7. 20:42
 1/6 anonim válasza:

Hát figyelj, én számokat nem nagyon tudok neked erre mondani, de nekem is túlsúlyom volt, sose számolgattam mennyit eszek, akkor ettem, amikor éhes voltam, csak odafigyeltem a mértékre és az arányokra, fontos, hogy annyit egyél, ameddig az éhség el nem múlik, ne annyit, ameddig a “szemed kívánja”

Edzeni meg kezdj el nyugodtan, a lényeg hogy kitartó legyél, a kardio inkább alakformálást, izmosodást segít elő

2020. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ha 1800-2200 kalóriát fogyasztasz egy nap, akkor nagyon nehéz lesz az ajánlott 1300 kalóriát betartanod. Jobban ajánlom a myfitnesspal-t ha tudsz angolul, ha nem, akkor yazio. Pontosabb adatok vannak.

Először próbálj meg úgy 400-500 kalóriával kevesebbet enni mondjuk úgy egy hétig. Pl: azt az édességet elhanyagolni. Ez azért kell hogy a tested hozzá tudjon szokni, hogy kevesebb energiát fog kapni. Ha ez megvan, akkor az alkalmazás alapján kiírt kcal-t tartsd be. Na meg a makrókat. Ez több idő kicsit, kísérletezni kell a testeddel. Úgy egy hónap után meglátod mi a jó.


Jó ötlet a kardiózás, bár én az ugrálókötelezést nem bírnám 10 percnél tovább, mert beleunnék.De ha az neked jó, csináld csak. Súlyzós edzés is mehet lazán ha szeretnéd, és levezetésképp súlyzózás vagy saját testsúlyozás után kardiózhatsz is.


Hogy mennyi kcal-t éget, ezt így nehéz megmondani. Ha van okos, vagy fitnessórád azzal egyszerűbb lenne.

2020. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A nők számára általában ajánlott 1200 kalória/nap neked is jó lesz. Olyan mozgást végezz, amiben örömöd leled! Ha az ugrálókötelezés az, akkor azt.
2020. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Amit én szívből ajànlanék az az életmódvàltàs, és hogy ne szàmolgasd a kalóriàkat.

Egyél sok zöldséget, húsokat, tojàst, olajos magvakat, zsírokat, tejtermékeket-gyümölcsöt- gabonaféléket egyéni tolerancia függvényében. Igazàból ki kell tapasztalni.

- àltalânossàgban: Kerüld a fehérlisztet, cukrot.

-Egyél ha éhes vagy, ha kellemesen jóllaktàl hagyd abba

- figyelj a tested jelzéseire

-ha problémàd van érzelmi evéssel, azt orvosolni kell, ( le kell szokni róla),

-mozogj rendszeresen akàrmit.

Amire érdemes még figyelni az az, hogy ha szénhidràtból viszed be a legtöbbet, akkor nem szabad túltolni a zsírbevitelt, illetve fordítva- ha alacsonyabb szénhidràtbevitelt szeretnél/ azzal jobban érzed magad, ahhoz viszont magasabb zsírbevitel kell. Illetve fontos, hogy elég fehérjét fogyassz.😊 Sok sikert!

2020. febr. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nincs állóképességed addig az edzést is felejtsd el.

Kezd a sétával, hosszabbtávra 5 + kilóméter max 1 óra naponta.

Ha ez már nem gond akkor, súlyt rakjál a hátadra (max 8 kiló) és azzal kezd sétálni ugyanilyen távokat.

Ha már ez is megy akkor kezdhetsz kocogni egy perc kocogás egy perc gyaloglás.

Ha már ez is megy akkor 2 perc kocogás 1 perc gyaloglás és így tovább.

Mindennap, legalább napi 1 órát mozogj, ha lehet szabadlevegőn úgyis jön a jó idő!

8-10 hónap múlva már kezdhetsz edzéssel foglalkozni, akkorra már lez állóképességed, és a túlsúlyod nagyrésze is le fog menni addigra.

2020. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:

Szerintem nem nagyon kell fogynod ilyen magassághoz, max. 3-5 kilót. Viszont az a kicsi az azzal is le fog menni, hogy sportolsz valamit. A te helyzetedben inkább alakformálásra van szükség, nem fogyásra. Tehát, az edzés ugye energiát igényel, azaz kalóriát éget el, amit ha nem pótolsz vissza, akkor ha ennyi bevitt étellel tartottad a jelenlegi súlyod, akkor ez fogyásba fordul át.

A másik, amire figyelned kéne, az az étrended összetétele. Sokkal jobban jársz, ha magas fehérjebevitelre törekszel (olyan 110-130g/nap). Egyrészt jobban laktat, másrészt pedig segít az izomfejlődésben, ezáltal a formásodásban.

Nyugodtan kardiózhatsz is, ha akarsz, az inkább a zsírégetésről szól, a súlyzós edzések pedig az izmokat formálják, növelik (nem leszel díjbirkózó, ne aggódj emiatt). A nagyobb izom pedig amellett, hogy tónusossá teszi a tested, mellette több energiát is igényel a fenntartása, tehát újfent fogyást eredményez, ha nem növeled a bevitt kalóriamennyiségedet.

2020. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!