Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha edzek de nem diétázok...

Plüssfigura kérdése:

Ha edzek de nem diétázok akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Nem a fogyás a célom mert nincs rajtam felesleg.. Csak egy kicsit szeretnék izmosabb, formásabb lenni de az étkezésre nagyon nem tudok oda figyelni. Azt eszek amit anyu főz. És így is van értelme az edzésnek?

2020. febr. 11. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van értelme. Érdemes több fehérjét enni (hús, tojás, túró..).
2020. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Persze, főleg, ha még fiatal vagy (abból gondolom, hogy anyu főztjét eszed :-)). De amúgy így is tehetsz az egészségesebb étkezésért, ha nem iszol cukros italokat, kevesebb édességet eszel, és gyümölcslevet is csak ritkán (a lényeg a szabad cukrok bevitelének a csökkentése, ide tartozik minden hozzáadott cukor és a gyümölcslevekben jelen levő természetes cukor is). Az is megoldható valószínűleg, hogy több nyers zöldséget egyél (most is vannak olcsóak, pl. karalábé, sárgarépa, káposzta), pl a vacsorához vagy a reggelihez, vagy nassolás gyanánt.
2020. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne 🙂
2020. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha amúgy próbálsz minél több fehérjét bevinni, akkor kb semmi hátrányod nem lesz.


Ha viszonylag kevés fehérjét viszel be, akkor lassabban fejlődnek az izmok, de a sport senkinek se hátrány.

2020. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az edzésnek mindig van értelme. Többek között erősödni fogsz, jobb lesz a közérzeted, magabiztosabb, kitartóbb leszel. A magasabb fehérjebevitelre valóban érdemes odafigyelni, nagyon csípik az izmok. :)
2020. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze.


Lényegében gimnázium alatt teljesen mindegy volt mit ettem, csak lakjak jól. Ha edzetél már keményen, akkor tudod hogy utána az étvágyad is meg nő.


Így szépen 4 év alatt 64kgról felmentem 105kgra. Akkor lemérték a testzsírszázalékomat és 30% volt ha jól emlékszem, ami lényegében még olyan testzsír, amivel nagyon jól érzed magadat, de a külvilág már látja, hogy elhíztál.


Viszont erős is voltam és imádtam az életet bármiféle diéta nélkül. Csak jókat ettem és nagy súlyokat emeltem.


Meg végül nem bántam meg mert igaz nem a leghatékonyabb módja a megizmosodásnak, mert attól a zsírtól egyszer megkell szabadulni, de így nagy izomratra tettem szert és sokkal nagyobb volt a "WOW" efekt amikor vékonyabb lettem.


Mert 1 év alatt a "elhízottból" hírtelen "izmos" lettem.


Mindegy csak unatkoztam így kifejtettem, de a tanulság, hogy van értelme, csak nem feltétlenűl ez a legjobb módja.

2020. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, de egy idő után kelleni fog egy tömegelő étrend (is) az izmosodáshoz.
2020. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!