Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tejtermékeket érdemes elhagyni...

Tejtermékeket érdemes elhagyni, ha 5 kg fogyás a cél?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha fogyás a cél, akkor negatív energiamérleget kell produkálni.

A tejtermékeket akkor kell elhagyni, ha allergiás vagy rá, vagy ha kalciumhiány és csontritkulás a cél.

2020. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell elhagyni, a szokásaidtól függ.

Ha minden reggeli, vacsora mellé megiszol egy bögre 2,8-as tejet, az közel 400kcal feleslegesen; ha pár kortyot raksz a kávéba, az simán belefér.

A kefír, joghurt (natúr), sovány túró simán fogyasztható, a sajtoknál azért válogatni érdemes.

2020. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Épp a fehérjedús ételek azok, amik segítségével könnyebben mehet a fogyás. (De persze nem a mindenféle ízű cukros joghurtokról, tejdesszertekről, stb. beszélek, hanem a natúr joghurtról, túróról, sajtokról, stb.)
2020. febr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg akkor érdemes inkább teljesen elhagyni, ha valami problémád van az emésztésükkel. Diétához inkább csak meg kell válogatni, melyiket eszed. Nyilván a cukrozott termékek kerülendőek, de ez nem csak a tejtermékekre igaz. A kalciumra meg pont, hogy nagy szükség van a fogyáshoz, egészséges szervezethez.
2020. febr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Sok embernél - de nem mindenkinél - a tej túlzott inzulinreakciót vált ki (nagyobbat, mint amit a cukortartalma indokolna). Ezért az érintetteknek tejivás után nagyon leesik a vércukorszintjük, jó éhesek lesznek, és szerencsétlen esetben bezabálnak, ráadásul az inzulin segíti a zsírraktározást is a szervezetben. De persze ha te is érintett vagy, akkor rá fogsz erre jönni.


Bizonyos diétatípusok szintén tiltják a tejet és a tejtermékeket, különféle indokokkal. Ezek között akad nyilvánvaló hülyeség, és akad olyan is, ami csak bizonytalan lábakon áll.

2020. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs bajod a tej megemésztésével akkor felesleges elhagyni. Viszont 1x kipróbálni 1 hónapot, hogy hogyan reagál a szervezeted a tej elhagyására szerintem hasznos lehet. Én tartottam 1x 1 hónapot amikor semmi tejterméket nem itta/ettem de nekem nem volt semmi hatása, viszont a testvérem is kipróbálta 1x és neki határozottan jobb lett a közérzete plusz az arcbőre is fényévekkel szebb lett. Szóval ezt neked kell kitapasztalni. Én iszom/eszem tejterméket, viszont nem minden nap, szerintem fontos a változatosság is. Néha zabtejjel, rizstejjel vagy kókusztejjel iszom a kávém vagy eszem a müzlim/zabkásám.
2020. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Zsírszegény túrót szoktam nasizni eperrel vagy vmi bogyós gyümivel, vagy mozarella sajtot. Remélem ez nem hátráltatja a fogyókúrát.
2020. febr. 20. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!