Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek az esti falásroham...

Mit tegyek az esti falásroham ellen?

Figyelt kérdés

Tudom már volt ilyen kérdés.


Alapjában nem eszek sokat. Korábban nem számoltam kalóriát, de amióta számolom, mert fogyni szeretnék (kb 2 hete) azóta rájöttem hogy igazából "normál" kajából nem eszek sokat, csak nasiból.

Megpróbálom szemléltetni.

Reggelire mindig zabkását eszek, ebédre álatlában husit krumplival és hozzá zöldséget, vagy fözeléket. Vacsorára pedig szendvicset felvágottal, sajttal, zöldséggel, vagy tojással, néha halkonzervvel. Néha eszek levest vagy tésztát.

Ez így kalóriában úgy néz ki, hogy reggeli 300-400 kalória, ebéd 600 kalória, vacsora pedig 500-700 kalória. Régebben is így ettem, viszont ami a rossz, hogy vacsi után még bevágok legalább 500 kalóriát édességben. Plusz ugye napközben is kávé, ebéd után 1 szelet csoki vagy banán, keksz vagy ilyesmi. Szóval eddig ettem max 2000 kalóriár "rendes" ételből és legalább 500 de lehet 1000 kalóriát nasikábol. Nem is csoda hogy meghíztam.


A problémám viszont az, hogy 2 hete elkezdtem fogyókúrázni. Vagyis beszüntettem az esti 500 kalóriás nasikat.

Ugy néz ki egy napom hogy 400-600-600 kalória. Végülid kb ugyanezeket eszem mint eddig, csak az esti sok nasi helyett max 1 müzliszeletet eszek, vagy édes túrót. Ezt viszont nem bírtam tartani és az utóbbi 3 napban este ugyanúgy telizabáltam magam édességgel. Van valami ötlet erre? Mit kezdjek vele? Rendes ételből nek tudok többet enni, és nem is akarok, hiszen az így is majdnem sok.


2020. febr. 21. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne tarts otthon édességeket, vagy keress helyettük olyan alternatívákat, amiből kevesebb is elég és nincs bennük olyan sok cukor. Még gyümölcsök is jók lehetnek, pl. grapefruit, narancs, körte, pomelo, ananász (nem cukrozott). Ezekből elég nehéz lenne megenni 500 kcal-t, és legalább van bennük sok vitamin és rost. Vagy igyál egy nagy bögre teát vacsora után.
2020. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
akarat. sajnos maskepp nem fog menni :/
2020. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Akarat + ne vegyél ilyen baromságokat. Amíg otthon laktam, tesóm meg Anya mindig bevásároltak, volt egy dobozunk tele édességekkel. Nem volt nehéz rájárni unalomból. Mióta elköltöztem, tudatosan nem veszek ilyeneket. Persze becsúszik heti 1x valami, ha impulzusból vásárolok, de még mindig jobb mint minden nap 1 csoki kis chips meg tejszelet stb. Egyszerűbb nem venni ilyeneket, csomó pénzt is spórol az ember hosszútávon.
2020. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hallgass az eddigiekre. Ami nincs otthon, azt meg se tudod enni.
2020. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Vacsorázz később.

Legyél erős és meg fogod szokni.

Nem hinném, hogy a kalória hiányzik, hanem maga a nasizás. Foglald le magad valamivel, ha rád tör ez az érzés.

2020. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

nekem kb 2 hétig hiányzott az édesség.

Pár nap után nagyon. Járkáltam körbe-körbe a lakásban, nehogy lemenjek a boltba csokiért... (mert kiürítettem itthonról minden édességet), tényleg mintha valami durva függésről jöttem volna le...

Aztán kb. 2 hét után már nem hiányzott. És azóta sem.

Addig meg ki kell bírni...

2020. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezeket nem én veszem hanem párom. Általában ő szokott vásárolni. De ha együtt megyünk,akkor is ő veszi amit ő szeret én meg amit én (mármint közös kasszán vagyunk, nem külön vasárolunk, csak ő vesz magának pl csipszet (amiből persze én is eszek) én meg magamnak pl magvakat). De pl mindketten nagyon szeretjük a banános csokit, na abból van 230 g-om kiszerelés, természetesen párom azt veszi, és én sem bírom ki hogy ne egyek belőle, vagy csak max 2 darabot.
2020. febr. 21. 12:39
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Akaraterő hiányában ne várj változást...
2020. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Barát Csaba ***** válasza:
34%
ne menj a konyhába, vagy zárd le kulcssal
2020. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ebből így nem lesz semmi.
2020. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!