Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb egy hónapja elkezdtem számolni a kalóriákat, pontosan mérek mindent, számításba veszem a makrokat is, mégsem fogyok. Egy hónap alatt fogytam 1,5 kilot, ami nem túl sok (igaz, nincs “hatalmas” fölöslegem, kb 10kilo)

Sajnos a napi kaloria keretemet sosem fogyasztom el, mindig marad 2-300 elfogyasztható kaloriám, egyszerűen nem tudok ennyit enni. lehetséges, hogy tényleg tartalékol a szervezetem? Vagy csak idő kell a fogyás beindulásának és türelmesebbnek kellene lennem? Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, szívesen vennék néhány tippet :)


2020. febr. 28. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy hónap alatt fogytál 1,5 kilót, akkor fogysz.
2020. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom, ha egy év alatt lemegy 3kiló, akkor is fogyok a szó szoros értelmében. Szeretném tudni, ha valami olyanra is oda kell figyelnem, amire eddig nem is gondoltam, jó lenne ha valaki (aki ért hozzá és indokokkal alátámasztva, fél mondatnál többen) le tudná írni nekem a tapasztalatait. Ennél jobban nem tudom körülírni, mire gondoltam. Ennek tükrében értem a válaszodat, igazság is van benne, csak okosabb nem lettem. Azért köszi :)
2020. febr. 28. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Írhatnál magadról pár adatot...

Általánosságban annyit tudok mondani, hogy ha nagyon lassan vánszorognak le a kilók, akkor lehet a makrókkal variálni (leginkább a szénhidrát-zsír arányán), illetve az se teljesen mindegy, miket eszel. Minőségi ételek, kevesebb finomított szénhidrát, esetleg vitaminkiegészítés hasznos lehet. Esetleg megnézethetnéd a pajzsmirigyedet, biztos ami tuti.

2020. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

178cm vagyok, 74 kiló. 1400 kalóriát eszek (próbálok, ez legtöbbször kevesebb sajnos) 100g ch fölé nem megyek, inkább 80 körül jön ki nap végére. Fehérjére figyelek, 130g/nap. A zsír olyan 40g körül van, ez az egy az, amivel picit hadilábon állok, zsír mindenben van :D nem esik nehezemre odafigyelni, a szénhidrát az, Amit a legkönnyebben el tudok engedni, nasizós vagyok, de ha odafigyelek rá, a ch bevitelem kb semmi. Legtöbb szénhidrátot zöldségekből nyerem, frissen/grillezve/főzve, zöldséget mindenhez eszek. Gyümölcsökkel vigyázok, fagyasztott bogyós gyümiket szoktam enni édesség gyanánt. 3L vizet minden nap megiszok, ez a szám csak nagyobb, kisebb semmiképp :)

Centikben egyébként látom a vàltozást, csak érdekes, hogy a Mérlegen nem. jó lenne tudni, hogy van e hiba és, ha igen, akkor hol.


Ja az edzés, ez egyenlőre még nem mérvadó, Heti két kardió biztosan megvan :)

2020. febr. 28. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen adatokkal ne is várj gyors fogyást, nem vagy elhízott.
2020. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- fogytàl

- eleve nincs sok felesleg, tehàt nem fog úgy pörögni a fogyàs. 1,5 kg az tök jó 1 hónap alatt ha valakinek csak pàr kg plusz van, mint nálad

- nagyon kevés az energiabeviteled. Szerintem simàn alapanyagcsere alatt van

-Ilyen szénhidràtmennyiséghez sokkal több zsírt kellene bevinned.

2020. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kis súlyfeleslegnél heti fél kiló fogyás is jónak számít. Ne várj olyan látványos eredményt, mint azoknál, akik 100 kilóról indulnak.
2020. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!