Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi szénhidráttal, fehérjév...

Mennyi szénhidráttal, fehérjével, és zsírral érdemes összeállítani egy 1200 kalóriás étrendet? Hogyan kell kiszámolni (súly/valami? )?

Figyelt kérdés

Fogyni és izmosodni szeretnék.

Ha sportolok, akkor többet ennék, mint 1200 kcal. Ha pl 300 kcalt égetnék el sporttal, akkor 1500 kcalt ennék. Tudom, hogy pontosan nem lehet ezt kiszámolni mert függ a súlytól és az izomzattól stb, de vannak weboldalak, amelyek iránymutatást adnak ilyen téren.

Azt is tudom, hogy elméletileg lényegtelen, hogy milyenek a makrók, hogyha megvan a deficit. De szeretnék egészséges lenni és izmos.


2020. márc. 2. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Fehérje 1-1,5 g/ttkg, zsír 1 g/ttkg. A maradék a szénhidrát, max 50 energiaszázalék. Tehát 1200 kcal-ból 600 kcal jöhet szénhidrátból, az 150 g.

ttkg=testtömeg kg, ideális testtömeggel számolva, ami férfiaknál a méter fölötti magasság cm-ben 90%-a, nőknél 85%.

A zsír egyébként max 30 energiaszázalék lehet. Ha izmosodni szeretnél, akkor pláne érdemes zsírszegény diétát tartani, a hangsúly a jó minőségű szénhidrátokon és fehérjéken legyen.

2020. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fehérje 1-1,5 kg/ttkg, ahogy az első írta. Ha nem vagy extrém módon elhízva, számolhatod a jelenlegi testsúlyod alapján is. A másik két makró arányát tapasztalati úton tudod belőni. Van, akinek a sok zsír-kevés ch, van, akinek a fordítottja válik be. Legjobb, ha ezeket is egészségesebb forrásokból viszed be, pl. a finomított szénhidrátokat (liszt, cukor), ipari feldolgozott ételeket érdemes minél inkább kerülni. Zsírból 50 g alá nem mennék, az már szerintem nem egészséges.
2020. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a te szervezetednek jobb. Nem mindenkinek megfelelő ugyanaz.
2020. márc. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

80% ch, 10% fehérje, 10% zsír

Nem lényegtelen a makro. Nem grammra kell számolni, hanem arányaiban stimmeljen.

A telített zsírsavak a hizas elsőszámú okai: sajtok, igen light sajtok is

Virslik, szalamlik, kolbászok,

Tejtermékek

Csokik, bolti késztermék

Zacskós kényesek

Mindenfele olaj, zsír, kokuszzsir is

2020. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A telített zsírsavak a hizas elsőszámú okai"

Ha így lenne, én már 100 kg lennék, ehhez képest lefogytam - éhezés nélkül-, és még az egészségem is javult :)

#2

2020. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy gyorsan fogyni, vagy egészségesen élni. Miért gondolod hogy a telített zsírsavak jót tesznek? Csak azért mert gyorsan lefogysz?
2020. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy gyorsan fogytam, csak hogy lehetséges a telített zsírok kerülése nélkül is fogyni, és egészségesnek lenni. A kókuszzsírnak pl. számos kedvező hatása és tulajdonsága van, én minden nap fogyasztom.
2020. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egészségügyileg épp ugyan olyan mint a sima napraforgó olaj, csak épp felkapottabb és dragább. Sütni ártalmasabb benne mint a hagyományosabb olajokban.

Mivel telített zsírtartalma magas, emeli az LDL szintet. Rossz hatással van a szénhidrát anyagcsere folyamatokra.

2020. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

A HDL-t növeli, nem az LDL-t.

[link]

2020. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!