Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit kellene még bevinnem az...

Mit kellene még bevinnem az esti étkezéskor, hogy ne kívánjam utána úgy az édeset?

Figyelt kérdés

Milyen tápanyag hiánya vagy mi okozhatja az édesség kívánást?


Napközben semmi problémám, de vacsora után iszonyú édesség kívánás jön rám egyből, most is ezzel küzdök.


A mai vacsorám egy teljes kiőrlésű tortilla lap volt megtöltve riomare hal kozervvel, és sok zöldséggel. Mennyiségre elégnek éreztem, de valamiért azóta is édeset akarok enni. Pedig ebben van szénhidrát is, fehérje is, rostok is. Valamelyikből több kellene vagy szimplán csak az íz miatt van és inkább valami édesre kellene cserélni a vacsorát? Vagy az egész napban van a hiba és csak vaamiért jön ez elő esténként? Szerintetek?


2020. márc. 4. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg cseréld le turó+natúr joghurt plusz édesítő kombóra vagy valamilyen édes diétás kombóra. Ha kívánod egyél édeset vannak egészséges alternatívák amiket nem kell kivonnod az étkezésből.


Nekem pl ez a turó+tejföl+édesítő plusz néha még almát is teszek bele tökéletesen teljesíti az édesség utáni vágyam és egészséges. Vagy esetleg vannak proteines csokik is amikből néha ehetsz ezekből olyat keress amibe 100gramm alatt van a szénhidrát és akkor esetleg uzsira egy nyugodtan mehet ha belefér a keretedbe persze.

2020. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, reggelire én is szoktam ilyet, bár tejföl helyett natúr joghurttal. Lehet felcserélem és reggelre eszek több sósat, ezt meg vacsorára aztán meglátjuk.
2020. márc. 4. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magnézium.
2020. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezt saját túrótortával oldom meg! ;)
2020. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor egy icipici (pl. 15 g) édességet eszem. Nekem az édességvágyam igazából kakaóvágy, így például a magas kakaótartalmú csoki is jó. De nekem a spéci diétás édesítős dolgok nem segítenek, mert nem tökéletes az ízük. Egy kocka jóféle nem diétás csoki után nem kell több édesség, de egy tábla diétás után csak még többet kívánok, a tökéletlen íz miatt valahogy becsapva érzem magam.


Nem azért írom ezt, hogy leszóljam a diétás termékeket, hanem ha esetleg másnak is hasonló problémája van, akkor érdemes lehet a leírt irányban próbálkozni.

2020. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!