Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor a zöldség/gyümölcs...

Most akkor a zöldség/gyümölcs jó vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni. Enném is, egészséges és laktatóbb az étel, ha eszem mellé. De nagyon idegesít, hogy ha a reggelim nem fehérjés zabkása hanem gyümölcssaláta (ami nyilván sokkal egészségesebb és az anyagcserének is jobb), akkor már reggel több szénhidrátot fogyasztottam, mint amennyi tervben volt egész napra. Tudom, hogy szénhidrát és szénhidrát közt is van különbség, a napi bevitel viszont akkor is aggaszt. Kérdésem, hogy segít-e a fogyásban a zöldség és a gyümölcs vagy sem? Mi a jobb egy étkezésnek, a sok zöldség és gyümölcs, vagy jobb törekedni a minél kevesebb szénhidrátra?

2020. márc. 20. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A vegyes étkezés a legjobb. A zöldségek és a gyümölcsök fontosak, de csak ezek fogyasztása kifejezetten egészségtelen. Fogyás közben például fokozott fehérjebevitelre van szükség, ezt a zöldségek és gyümölcsök viszont csak nagyon kis mennyiségben tartalmaznak. Reggelire például ehetsz almát vagy banánt, és sajtot. Ebédre ehetsz sovány húst kevés olajjal és sok zöldséggel. És így tovább.
2020. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Valamit rosszul számolsz, ha egy gyümölcs saláta, amiben alig van szénhidrát (egy kis tálnyi adagban), az egész napi szükségletedet fedezi.

A gyümölcsöket a magas cukor tartalmuk miatt egyébként mértékkel, nem fő étkezésként érdemes enni.

A zöldség már egészen más kategória magas a rost tartalmuk, lassan felszívódó szénhidrát van bennük, ráadásul töredéke, mint kenyérben, krumpliban, rízsben, de az egészségesebb alternatívákban is.

2020. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nyilván képletesen értettem, de a kedvedért kiszámoltam gyorsan


1 banán (110g)

3 mandarin (225g)

100 gramm mangó

2 kiwi (140g)


Ennyi kell például vacsorára ahhoz, hogy hajnali 2-kor ne forgolódjon az ember korgó gyomorral, mindez 94 gramm szénhidrát, ami számomra nagyon soknak számít a napi 140-hez.

2020. márc. 20. 15:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy kis tálnyiban nincs ennyi, de én egy étkezésnyiről beszéltem, 300-400 kalória egy étkezés.
2020. márc. 20. 15:46
 5/15 A kérdező kommentje:

Tehát fő étkezésnek csak gyümölcs vagy csak zöldség nem jó.

Köszönöm a válaszokat!

2020. márc. 20. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Én az elmúlt 3 hónapban naponta megettem kb. 1 kg narancsot (albedoval együtt), nagyon hatásos bélmozgást eredményez, fogytam is (dacára az állítólagos magas cukortartalomnak).
2020. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
A gyümölcs bázisú étkezés lényege hogy sok szénhidrátot viszel be alacsony fehérje és zsír bevitel mellett. Persze ehhez párosul rengeteg rost ami hasznos. Amúgy alapvető szabály hogy ha több kalóriát eszel mint amennyit elhasználsz akkor hízni fogsz.
2020. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát biztos tudnék fogyni ha csak szénhidrátot (gyümölcsöt) ennék, csak nem akarok löttyedt lenni :D

Kiegészítésnek használtam mindig a gyümölcsöket, szívesen helyettesítettem volna 1-1 étkezést akár, de az első két válasz megerősített, hogy az nem egészséges

2020. márc. 20. 21:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az?
2020. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Kiegészítésnek használtam mindig a gyümölcsöket, szívesen helyettesítettem volna 1-1 étkezést akár, de az első két válasz megerősített, hogy az nem egészséges"


Semmi ilyesmit nem írtak, az elsőnél csak arról volt szó, hogy kizárólagos zöldség-gyümölcs étkezésnél fehérjével lehetnek gondok. Második meg csak a főétkezések problémájáról írt ill. mennyiségről, egészségtelenséget ő sem említett, mivel nincs is.

2020. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!