Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy a bánatba férhetett ma...

Hogy a bánatba férhetett ma belém 5000 kalória, ha elvileg már összeszűkült a gyomrom?

Figyelt kérdés

Szépen diétázok három hónapja, látható eredménnyel, sokat sportolok, azelőtt sosem sportoltam és a kajára sem figyeltem, összevissza és sokat ettem.

Ma sajnos nagyon elszaladt velem a ló. Már kora délutántól kínzó édességvágy kezdett gyötörni, alig tudtam elterelni a figyelmemet. Órákon át próbáltam, győzködtem magam, aztán este vettem és megettem két tábla Milkát és egy óriàs sóskaramelles túró rudit. Utána itthon most már úgyis mindegy alapon megettem kb.150 gramm zsíros trappista sajtot, egy nagy marék mogyorót, egy harmad üveg mogyoróvajat, fél doboz After eight utánzatot, két sajtos frankfurti virslit ketchuppal, mustárral, majonézzel és fehér zsemlével. Nagyjából összeszámoltam hogy a normál napi kajámmal együtt ez jó 5000 kalória volt.

Most már kezdek is durván rosszul lenni, de nem fér a fejembe, hogy férhetett ez belém? Kisebb lett a gyomrom, ezt érzem máskor. Véletek is fordult már elő ilyen durva zabàlás? Mit tegyek hogy ne forduljon elő? Mégsem ehetek diéta alatt mindennap egy kis édességet.


2020. márc. 24. 20:47
 1/10 anonim válasza:
22%

Ez már nem "kis édesség", hanem gyakorlatilag felélted az egész pincét, a felvásárolt kajákkal.

Gratula

2020. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen édességeknek az a hátránya, hogy kis méretüek, tehát böven elférnek a gyönrödban, viszont igen sok a fajlagos kalóirájuk
2020. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

" Mégsem ehetek diéta alatt mindennap egy kis édességet."


DE, PONTOSAN EZT kellene tenned, akkor nem jönne rád ilyen zabaroham!

2020. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel megesik, nyugi. Ügyelj arra, hogy több ilyen ne legyen, de nem történt egetrengeto problema. Valoszinuleg azért lehet, mert régóta nem eszed ezeket az ételeket, de a szemed nagyon kívánja. Szerintem vezess be pl kéthetente egy csalónapot, vagy pedig jelölj ki egy napot a héten amikor mindig 1 dolgot amit egész héten kívántál, megehetsz. Nekem ez elég jól bevált (Jo, itt nyilvan nem egy vapianos tesztaadagra gondolok, hanem pl egy Balaton szelet, 3-4 kis sajtospogacsa, ilyenek)

Vagy ha eletmodot valtottal, akkor pedig probald beleepiteni az etrendedbe ezeket a kajakat.

2020. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megdöbbentő dolgokra képes a gyomor. Gondolj csak bele, pl. youtube-on már sokan teljesítették a 10.000 kalória 1 óra alatt, vagy éppen a 100.000 kalória 3 nap alatt kihívást... vagy pl. csak beülsz egy étterembe, nem egy embert fogsz látni (nőket is), akik lazán betolnak egy egész pizzát... és utána még egy sütit. :)

Normál állapotban, még ha valakinek "szűkebb" is a gyomra, még ugyanúgy nagyra tud tágulni. Ez csak azoknál nem működik, akik lusták diétázni meg sportolni, és gyomorszűkítő műtétre fizetnek be. Na, az ő gyomruk nem tud tágulni, ők azonnal kihánynak mindent, ha többet esznek, mint szabadna.

Mindenesetre az nem jó, ha ilyen rohamaid vannak. Kérdés, hogy csak most az egyszer történt meg, vagy pedig folyamatosan kínlódsz.

Jobban jártál volna, ha összeütsz egy tartalmas vacsorát, mint így, hogy mindent összezabáltál. :D

Azt tudod tenni, hogy ha éhes vagy, akkor eszel, rendesen. Ne a hűtőből rámolj ki mindent, amit meglátsz, hanem csinálj/rendelj normális főtt ételt. Inkább egyél meg egy tányér rizseshúst salátával, mint mogyoróvajat meg csokoládét meg mindent összevissza.

Utána még betolsz egy banánt, és esélytelen, hogy még éhes legyél.

Egyébként nem kötelező az édességeket teljesen megvonni magadtól, bele lehet azt préselni a kalóriakeretbe, ha jól csinálod. Nyilván nem 2 tábla Milka, de 2 kocka étcsokoládé, valamilyen túrókrém, puding, stb, bőven belefér. Inkább minden nap egy picit egyél, minthogy ilyen rohamokat kapj... mert ez csak egyre gyakoribb lesz, ha kínzod magad, és akkor kárba vész az eddigi munkád.

2020. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van, túlságosan megvontam magamtól az édességeket, jobban mondva a csokikat. A 3 hónap alatt nem fordult elő ilyen, egyszer volt, hogy megettem egy egész tábla Milka csokit, de az nem volt tizede ilyen rossz érzés sem, mint a tegnap esti dolog.

Kipróbálom a javaslataitokat. Köszönöm!

2020. márc. 25. 07:00
 7/10 anonim válasza:

Szia velem ugyanez történt tegnap :( szerintem az időjárás is hozzájárult ehhez, én is január óta dietazom.

Igazából már hétfőn is többet ettem mint kellett volna, de tegnap elszabadult a pokol... Az 5000 kalória nekem is megvolt. Most azt nem tudom hogyan tovább. Eddig még sem eheztem. Te folytatod úgy mint eddig?

2020. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy folytatom, folytasd te is! :)
2020. márc. 25. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyél otthonra cukormentes édességeket! Nekem ez nagyon bevált. Ha rámjön az édesség utáni vágy, bekapok pár szem cukormentes nápolyit. Ha kell,akkor minden nap. Így szinte sosem jön rám zabaroham, vagy ha mégis, akkor is maximum 1 fánkot eszek meg. Nem a fél kamrát,mint te. :)

Ne add fel, töltsd fel cukormentes édességekkel a szekrényt! Otthon ne tarts semmiféle más édességet!

2020. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább egyél meg minden nap egy túrórudit,minthogy pár havonta egy ilyet lezavarj. A másik lehetőség,hogy több kaja kéne , durván éhezel a fogyókúrád alatt . Ez lehet minőségi vagy mennyiségi éhezés is .
2020. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!