Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most így karantén alatt sem...

Most így karantén alatt sem szeretném nagyon elhagyni magam, főleg, hogy van lehetőségem a sportolásra. Miket, mennyi kalóriát egyek?

Figyelt kérdés

171cm és 65kg, valamint lány vagyok.

Az lehetséges hogy a karantén alatt fogytam (5kg-ot és nőttem is 5cm-t), de már nem látszanak ki a bordáim? Csak mert a karantén legelején még kilátszódtak a bordáim, nem durván, de látszódtak rendesen, feszülős ruhán keresztül is.


Tudni lehet, hogy 29.napja vagyok itthoni karanténban. Egyáltalán nem mozdulok ki a házbol, csak a kertbe, ahol ping-pongozni szoktam naponta több órát. Valamint sportolásra a házban is van lehetőségem. Van darts, felülőgép, bordásfal, billiárd, csocsó, futógép, bicikli és mégegyfajta felülőgép.


Viszonylag egészségesen étkezem, nem nassolok. A gyümölcsökböl sajnos kifogytunk, a boltban nem veszünk. Van még itthon 5 csomag fagyasztott bogyósgyümi.


Mivel fogytam, de úgy néz ki, mintha híztam volna és nem is szeretnék elhízni, ezért szeretnék fogyókúrázni. Nem egy beachbody-t szeretnék, de azért augustusig egy kb -10kg nem lenne rossz.


Mennyi kalóriát, mit kellene ennem?



2020. ápr. 11. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ne aggódj, 10 mínusz kilóval nem is lesz soha az életben beach body-d. Egy élő csontváznak fogsz inkább kinézni.
2020. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A karantén előtt rendszeresen kézilabdáztam, heti min.6× mozogtam 45-90 percet változóan. Van rajtam némi izom is szerintem.
2020. ápr. 11. 11:28
 3/10 anonim válasza:
74%

Ha jól értem akkor szalkasitani szeretnél. Ebben az esetben a zsír vesztes a cél,úgyhogy az izom megmaradjon. Kevesebb szénhidrát és zsír,és sok fehérje. Érdemes ilyenkor számolni a makró tápanyagokat hogy legyen rálátásod. Fehérje kb 2,5g/testsúly kg , szénhidrát kb 1,5g/kg és zsír pedig amennyi belefér. De sose menj 1200 kalória alá ! Te esetedben megpróbálnak kb 1600 kcal /nap diétát. Ha ez sok ,akkor leveszel a szénhidrátbol vagy/és a zsírból. Persze fontos a jó edzés,lehetőleg sulyokkal és rendes kemény edzes. Ha csak simán fogysz de nincsenek izmok akkor lottyedt leszel.

Amit írtál az alapján eddig izomból fogytal és zsír jott fel

2020. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
A nők számára általánosan javasolt napi 1200 kalóriás étrend valószínűleg neked is jó lesz. Ilyet keress!
2020. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
88%

5. ! Az 1200 kalóriás étrend egyenes út a betegségekhez. Lefogyni le fogsz vele ,de azon kívül hogy jojo effektusa lesz meg számtalan problémát okoz. Elmegy a memstruacio,izom veszteség,fehér köröm,és gyengeség. Kérlek ilyen tanácsokat ne osztogass !

Üdv: egy testépítő

2020. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
#13.13 Ostobaság, amit írsz. Ha ennyire nincs fogalmad a szervezet energiaigényéről, nem sokáig fogsz jutni a testépítésben.
2020. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedvss 6-os!

Én önkéntes karanténban vagyok.

Köszönöm, hogy hozzászóltál tudatlanul.


Az eddigi válaszokat nagy részben köszönöm! Amit hasznosnak találtam arra nyomtam egy 👍-et.

Várom a további válaszokat!

2020. ápr. 11. 14:57
 8/10 anonim válasza:
80%

13:18! Neharagudj,de el kell szomoritsalak. Olvass el egy jó könyvet,és nézz utána. Létezik olyasmi is hogy alapmetabolizmus,ami ahhoz kell hogy az alapvető élet funkciókat eltudja a szervezet látni,mint amilyen a légzés. Az ehhez szükséges energia mindenkinél más,és saját magának meg tudja mérni (de csak kb) hogy ez mennyi. Az átlag mozog 1000-1400 kcal között attól függően ki mennyire kövér /izmos. Egy kislánynal ez a szám nyilván alacsonyabb mint egy 40 éves nő esetében. Az 1200 kalóriás diéta azért is hülyeség,mert akár az alapmetsbolizmusod alá is mehetsz úgy hogy nem is tudsz róla ! És ez egészségügyi problémákhoz fog vezetni! Legyszives,vagy maradj inkább csendben ha nem értesz valamihez,vagy olvass utána anatómiai,külön erre specializált könyvekből!!! ( ne ilyen nők lapja marhaságokat) és utána látod hogyan is működik a szervezet !

Sikeres vagyok a testepitesben és szep fizikumom van,bár versenyezni nem fogok mivel tudom milyen hatása van a szervezetre,mennyire ártalmas ! De ne te mond már meg itta zeró tudásoddal hogy én mire fogom vinni !

2020. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 1200 kcalt javasló hozzászóló ne beszéljen ilyen sületlenségeket, ennek a kislánynak nemhogy leállna ennyivel a menzesze, de lehet,hogy tartós problémákat is okozna a peteérésben.


Én voltam olyan hülye,hogy 1100 kcalon diétáztam 50 kilósan,15 évesen. Most 21 éves vagyik,59 kg, és 2-es típusú cukorbeteg a marhaság miatt. Te,Kérdező,ne tedd ezt magaddal, neked még van más választásod,könyörgöm!!!!


Ki kell számolni a BMR-ed, és mivel az ülő életmódnál azért aktívabb vagy, megfelelő aktivitásszorzóval kell szorozni.


Legkésőbb reggel bemásolom ide neked a képletet.

2020. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nőknek ezt a képletet javasolják:


655 + 9,6 x testtömeg (kg) + 1,8 x magasság (cm) – 4,7 x életkor (évek)

2020. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!