Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor a telített zsír...

Most akkor a telített zsír többlet is hizlal úgy, mint a szénhidrát? Vagy az csak szimplán egészségtelenebb, de nem veszélyes s súlyunkra?

Figyelt kérdés
Jó lenne ezzel is tisztában lenni :D

2020. máj. 5. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

MINDENFÉLE zsír többet hízlal, mint a szénhdirát, mert 100 g zsiradék 900 kcal, 100 g szénhidrát meg 400 kcal.

Ugyanannyi súlyú zsiradék több mint kétszer annyi kalória, azaz dupla annyit hízol töle (ha túlléped a szükséges keretedet)

Viszont 100 g szénhidrátot nem nehéz elfogyasztani egyszerre, 100 g zsiradékot viszont eléggé!

2020. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egészségtelen nagy mértékben, az tény. De fogyás szempontból annyi a lényeg, hogy 1 g ch 4 kcal, míg 1 g zsír 9 kcal. Szóval ha úgy tetszik 100 g olajos mag "hízlalóbb" lesz, mint 100 g rizs, mert több benne a kalória. Illetve magas zsír és magas ch tartalmú ételt kombinálni sem ajánlatos ha fogyás a cél.
2020. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Minden többlet hízlal a kalóriaigényeden felül. De ha -2x szénhidrátot ettél, akkor kicsivel kevesebb, mint x zsiradék plusz a napi ajánlaton felül nem fog megártani, mert ebben az esetben ugyanúgy benne vagy a napi limitben.
2020. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy 1g zsír 9 kalória. Nem tettem hozzá a kérdésemhez, hogy ha nem lépem túl a kalória keretemet, de a zsírt igen, akkor annak lehet-e a következmény hízás?


Bocsi, én hibám, nem fogalmaztam elég pontosan.

2020. máj. 5. 19:49
 5/13 Bzs03 ***** válasza:
27%

Szimplán egészségtelen, de a súlyunkra nem veszélyes hahaha.....ami egészségtelen az veszélyes a súlyodra is!!!meg minden másra is

Önmagában semmi sem hízlal, függ a minőségtől, a mennyiségtől, illetve az időzítéstől, na meg persze azt sem mindegy hogy 50kgos nőként mit eszel illetve 100kgos testépítő férfiként.

De nem szabad egyik makrotápanyagot sem megvonnunk magunktól, vagyis a ch ugyanolyan fontos mint a zsir es a fehérje

2020. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem teljesen igaz.


A fehérjék az izmok, a kötőszövetek, az inak, a csontok, a haj, szőr, bőr szerkezeti elemei (például kreatin, kollagén, elasztin), a hormonok és az enzimek alkotórészei, szerepük van az immunrendszer felépítésében, valamint a különböző transzportfolyamatokban. Biztosítják a folyadék-, és sav-bázis egyensúlyt, fenntartják az érrendszer rugalmasságát, minden sejfal építő elemei.


A telítetlen zsíroknak fontos szerepe van a hormonháztartásban, zsíroldható vitaminok (A, D, K, E) felzsívódásában, koleszterin kontrolláló szerepük is van, illetve a sejtfal képzésben is jelentős a szerepük.


Szénhidrátok elsődleges feladata az energiaszolgáltatás, kis mennyiségben részt vesznek a hormonháztartásban, véralvadásban, a rost pedig a megfelelő bélfóra, emésztésben fontos.


Magyarán némileg kisebb, de nem elhanyagolható szerepük van a szénhidrátoknak, alapvetően jóval kevesebb bevitel mellett is egészséges lehet az ember. Bár ez szervezetfüggő leginkább. Nyilván más az optimális minden tápanyagból egy cukorbetegnek, IR-esnek, PCOS-osnak, köszvényesnek, epebajokkal küzdőnek.


Ellenben a telített zsírsavak nagy része káros koleszterint tartalmaz, egészségtelenek, még ha nem is hízik el tőlük az ember.

2020. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, azt írják, hogy növeli a koleszterinszintet, ami szívbetegséghez vezet stb. Illetve a felsoroltak között volt a hízás is.


Ellenben a telítetlen zsírok ezeket megaladályozzák.


Hogy ebből mi igaz... Én mindig úgy tudtam, hogy a zsír, mint makrótáoanyagot ha túl lépjük, nincs belőle semmi gond.

2020. máj. 5. 21:15
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Én mindig úgy tudtam, hogy a zsír, mint makrótáoanyagot ha túl lépjük, nincs belőle semmi gond"


Ez nagyon téves elképzelés, nem véletlen, hogy a zsíros kajáktól híznak el az emberek - és a zsíros nem feltétlen zsirt, hanem zsiradékot jelent!

2020. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én kétszer fogytam le úgy, hogy a szénhidrátot csökkentettem, fehérjéből és zsírból viszont többet vittem be, mint korábban. 15 éve Atkins, 5 éve low carb (LCHF) étrenddel. Utóbbit azóta is folytatom, egyrészt mert nem szeretnék visszahízni, másrészt mert nagyságrendekkel jobban érzem magam így. Egyébként IR-em van (vagy volt, mert a tüneteim megszűntek).

A zsírbevitelem kb. fele telített, harmada egyszeresen, a maradék többszörösen telítetlen zsírsav. Évente járok vérvételre, a koleszterinszintem normális, a HDL és LDL is. Tehát az én esetemben eddig nem látható, hogy a sok (telített) zsír fogyasztása magas koleszterinszintet okoz. Mint ahogy az sem, hogy a sok koleszterinben gazdag étel fogyasztása ilyen szempontból káros lenne. És az sem, hogy a sok zsír hizlal, mivel ezen az étrenden ha akarom, sem tudom számottevő mértékben túllépni a kalóriakeretemet - nem úgy, mint korábban, amikor sok cukros-lisztes ételt, és összességében kb. 2-3x ennyi szénhidrátot fogyasztottam.

Érdekességképpen: az állati zsiradékok sem csak telített zsírsavakból állnak, ahogy a növényi olajak sem csak telítetlenből. Itt találsz egy táblázatot, mely szerint pl. a sertészsírnak csak 36%-a telített, a többi telítetlen, a napraforgóolajnak pedig 10%-a telített:

[link]

2020. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Maradok annál, hogy a szénhidrátot figyelem jobban, a zsírt annyira nem, pláne, ha a kalória keretemet nem lépem át.
2020. máj. 6. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!