Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Azt mondják, hogyha magas a...

Azt mondják, hogyha magas a zsír, akkor legyen alacsony a szénhidrát. De miért? Okozhat hízást, ha semelyik sem alacsony, de nem lépem át a szükséges bevitelüket (legalábbis a szénhidrátból nem és a kalóriát sem)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kalória többlettől hízik az ember, de ez is vezethet hízáshoz?


Mert én általában a zsírt túl szoktam lépni, de nem mondanám, hogy annyira alacsony lenne olyankor a szénhidrát bevitelem. Nem magas, hanemem az az érték, ami belefér a napba.



2020. máj. 8. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kereted nem léped át semmi gond,lehet variálni a ch-zsír aránnyal,kinek melyik jön be. Én pl a zsírosabb étkezést preferálom évek óta ,mert így nincsen nassolhatnékom,meg falásrohamom
2020. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megemeled a zsírt vagy a szénhidrátot, akkor sok plusz kalóriát viszel be.

Általában az embereknek vagy az egyik, vagy a másik az, amit jobban bírnak, ezért mondják, hogy akkor a másikat tartsák alacsonyan, mert egyébként nem férnek bele a keretbe.

Amennyiben mindkettöt a javasolt értéken belül tartod, az nem gond, de ha valamelyiket túllépted, akkor a mßasikra fokozottan célszerü odafigyelni, különben nagyon hamar a kalóriakeretet is meghaladja a bevitel.

Ha te mindkettöt aránylag alacsonyan tartod, az nem baj, attól nem hízol, ha egyiket sem részesíted elönyben a másikkal szemben.

2020. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mondják, mert a fehérje mennyisége a legfontosabb. A kalóriakereted többi részét szénhidrátból és zsírból fedezed. Ha több az egyik, következésképpen kevesebb kell, hogy legyen a másik.
2020. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom amit te leírtal. Kalóriabázison számolom, nem semmit sem tartok kimondottan alacsonyan, arra figyelek, hogy ne lépjem át a keretet, nekem eddig bevált.
2020. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát! :)
2020. máj. 8. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!