Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Félek, hogy visszatér az...

Félek, hogy visszatér az anorexiám. Hogy fogyjak így le?

Figyelt kérdés

Egy féléve már, hogy rendesen sőt túl sokat eszem és kicsit meghíztam. Sajnos ez alatt az idő alatt nem nagyon sportoltam és, amit felszedtem súly az főleg zsír volt.

Most szeretnék kicsit újra fogyni és utána izmot felszedni,de félek, hogy nem bírok majd leállni.

Már egy hete diétázom, de néha visszatérnek az anorexiás gondolatok.

Szerintetek folytassam, amit elkezdtem vagy várjak egy kicsit vele, amíg mentálisan is teljesen meggyógyulok ?



2020. máj. 15. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Várj, míg mentálisan meggyógyulsz!
2020. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kevesebbet egyèl hanem többet mozogj. Esetleg menj személyi edzőhöz is.
2020. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen elkezdtem újra többet mozogni, nem csak diétázni.
2020. máj. 15. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen veszély áll fenn, én azt javaslom, inkább mozogj többet, és egyél a főételekhez több zöldséget, cukros, egészségtelen nasik helyett pedig inkább gyümölcsöt.
2020. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fordítva, először izmosodj, utána fogyhatsz, ha akarsz. Így hatékonyabb is, mert a plusz izomtömeggel gyorsabban fogysz. Szerintem ne kevesebbet, hanem egészségesebben próbálj étkezni. Az édességeket nyugodtan lecsökkentheted (bár a teljes elhagyás szerintem rossz stratégia, inkább egyél naponta egy picit vagy hetente egyszer normál adag süteményt). Az se baj, ha kevesebb tésztát és több friss zöldséget eszel. De a zöldséget, tojást, húst, édesítetlen tejterméket ne mérd, ne korlátozd.


Sportolni meg sportolj, amennyi jól esik. Az is jó lenne talán, ha olyan emberrel, akiben megbízol, rendszeresen beszélgetnétek arról, hogy milyen alkattal lennél a legcsinosabb és hogy hogy haladsz errefelé. Ne a saját - könnyen félrecsúszó - ítélőképességedre alapozz.

2020. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!