Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez mennyi kalória?

Ez mennyi kalória?

Figyelt kérdés

Knorr Görög gyümölcs levest vettem, aminek a tasakjára az volt írva, hogy 250g készételben van 230 kalória.


De magában a porban mennyi van? Ami 45g.


Mert ők 0.5l tejjel számították ki valószínűleg, mivel azt írták javaslatként, hogy a tasak tartalmát öntsük annyi tejbe.


És így felel meg két adagnak elvileg.


De én az egészet 200ml tejhez öntöttem és úgy fogyasztottam el. A tejet tudom, hogy mennyi, de hogy magában a porban mennyi volt, azt nem.


Valaki tudja?



2020. máj. 19. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
48,91 KCAL
2020. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
250-et elosztod 230-al összeadod utána az eredményt megszorzod 45-el
2020. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Honnan nézted meg, esetleg tudod, hogy a többinek hol lehet megtalálni a tartalmát?
2020. máj. 19. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

1: Van egy adott tömeg.

2: Van egy adott kalória szám

3: Az adott tömeget elosztod a kalória számmal (itt pl 250 osztva 230-al)

4: Ezt az eredményt megszorzod azzal a tömeggel amit ki akarsz számolni( itt pl a 45)

5: és kész

2020. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. máj. 19. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2. illetve 4. ez csak akkor lenne igaz, ha a kérdező nem változtatott volna a keverési arányokon!


A tej és a levespor kalóriái nem egyeznek, tehát nem lehet ilyen egyszerűen kiszámolni, hiszen fajlagosan több mint 2x annyi port tett a levesébe mint amit a Knorr ajánl, és ami alapján ők megadták az elkészült "termék" kcal adatát.


Persze elve félreértetted szerintem, hiszen még ha a Knorr a por adatait adta volna meg (de nem ezt tette!), és igaz lenne az arányosság, akkor is a kalóriát kéne osztani a tömeggel amit megadtak, aztán felszorozni a tömeggel amit felhasznált.

2020. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!