Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Vékony lettem, de még mindig...

Vékony lettem, de még mindig zsíros vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A célom egy vékony, de formás alak.


5 kilót adtam le 2.5 hónap alatt kalóriaszámlálással (fehérje x2/tskg, zsír 50g, maradék szénhidrát kb ilyen arányokkal tartottam) és saját testsúlyos edzéssel (korábban nem edzettem semmit). Viszont szinte ugyan olyan rossz formám van, mint előtte, csak keskenyebb vagyok... 167 cm magas vagyok, 20 éves, 55 kilóról indultam (19.7 BMI volt, normál tartományba esik /normál: 18.5-24.9/), most 50 vagyok, 17.9 a BMI értékem a kalkulátor szerint, vagyis sovány vagyok (erős csontozatú vagyok, ha ez számít). Viszont zsíros vagyok, tokám is van még mindig. :(



Most úgy nézek ki, hogy a felsőtestem vékony, a vádlim és a combom is (a problémás résztől lefele) elég vékony lett, a fenekem kicsi de formás, viszont a fenekem alatt 2oldalt a combomon még mindig van ez a "lovaglóháj", erre gondolok:

[link]

Persze nem ekkora, de a combom összeér miatta belül és 2 oldalt kívül kidomborodik. Ez nagyon elrontja az összképet, főleg hogy "hip-dip"-em is van és nagyon idétlenül néz ki, hogy vékony vagyok, de a fenekem alatt kidomborodik... Nem hiszem, hogy lenne értelme tovább fogyni, de mit csináljak, hogy eltűnjön a zsír, de mégse nézzek ki úgy, mint egy anorexiás?


Edzőterembe fogok járni és nehéz súlyokkal fogok edzeni, ez segíthet a dolgon? Mennyi kalóriát vigyek be? Tartsam az 50 kiló tartásához szükséges kalóriát megfelelő makrókkal, vagy egyek kicsit többet? Vagy mit tudnék tenni, hogy eltűnjön a maradék kis zsír? Egészségesen eszek amúgy, mióta elkezdtem a diétát és ezt tartani is fogom.


Örülnék, ha valaki aki hasonló cipőben járt, de meg tudta oldani ezt a problémát, leírná a tapasztalatait!


2020. jún. 2. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Tartsd az 50 kilót + súlyzós edzés
Egyél kicsit többet + súlyzós edzés
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mindenképpen egyél többet. Nem is kellett volna fogynod. Eleve edzeni kellett volna, izmosodni, formásodni.

A BMI alapján már így is sovány vagy. Így nem lehet izmosodni, és attól lesz feszesebb a tested.

A belinkelt képen lévő comb pedig egyáltalán nem hájas, egyszerűen csak ilyen a formája. Nem mindenki ugyanolyan alkat.

2020. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SZücsöm ***** válasza:
38%

1 es az hogy ilyen a formája ebben az esetben azt jelenti hogy arra a bizonyos pontra raktározza leginkább a zsírt a szervezete. Tehát hájasnak tényleg nem hájas mert az egy ennél vészesebb kategória de zsírosnak zsíros.


Kérdező én a helyedben tartanám a jelenlegi fehérjebevitelt és elkezdenék erősítő edzést végezni.(Tehát ugyanaz amit te akarsz csinálni)


Annyi hogy ha tényleg létező a probléma és nem csak túlreagálod akkor én még tartanék egy minimális kalóriadeficitet is. Mivel a zsírt csak lefogyni lehet! Max ha egy nagyobb darab férfi lennél aki nagy izomtömeg potenciállal rendelkezik csak akkor tudnád kijátszani ezt a problémát + izomtömeggel.


Tehát mivel te totál kezdő vagy az erőléti edzés terén egy minimális kalória deficittel még nőként is képes leszel egyszerre fogyni és izmosodni. Ezért tanácsolom azt hogy maradj kis kalória deficitben mert csak így leszel képes leadni a nem kívánt maradék felesleget viszont e mellé ha tényleg ilyen sok minőségi fehérjét beviszel normálisan és eleget edzel és tényleg csak kis deficitben maradsz akkor egyszerre leszel képes mind 2 problémádat kilőni. Azaz hogy eltűnjön a "makacs" zsír maradéka és hogy izmosodj.Amikor pedig elégedett leszel a zsírtömegeddel átállhatsz egy minimális kalória többletre.

2020. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Én futással, hiit edzésekkel és crossfittel szabadultam meg a csípőmön és a hasamon lerakódott zsírtól.

Futni azóta is futok, úgy heti 30 km-t, és 2hónapja kezdtem el súlyzós edzéseket is nyomni.

Jelenleg 165 cm és 56 kg vagyok. A kezdetekkor is ennyi voltam, így most csak a zsír ment le és helyére jött izom, sokkal máshogy nézek ki, viszont kilóban ugyanannyi vagyok.

25N

2020. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Nemtudom mennyire vészes a helyzet, de sok lánynak egyszerűen ilyen az alkata, hogy azon a részen zsíros, és bármennyit fogyhat egészséges keretek között, az nem fog teljesen eltűnni. Valakinek a belső combjánál van ugyanez, vagy a térde körül. Persze a súlyzós edzés mindenképp egy jó ötlet, de lehet, hogy akkor sem fog eltűnni onnan a zsír annyira, amennyire szeretnéd.
2020. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom,hogy a kardió mellé végezz súlyzós vagy saját testsúlyos edzéseket is . Én is ugyanígy voltam / vagyok ,mint te , 3 hónap alatt már látom a változást . Sőt ,nálam +2 kilót mutat a mérleg,mégis kevesebb a háj rajtam .
2020. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!