Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most megzavarodtam, hogy...

Most megzavarodtam, hogy mennyit egyek, dietetikus szerint 2000 kcalt, netes kalkulátor alapján 1200-at a fogyáshoz... Mennyi?

Figyelt kérdés

Súlyom 110 kg!

Alapanyagcserém amit akkor is elégetek, ha alszok egész nap: 1490 kcal

Opcionális: 2190 kcal ( ez nem tom mit jelent )


1800-2000 között sikerül ennem, viszont semmit se fogytam 2 hét alatt


2020. jún. 29. 21:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy hülyék, csak én soknak érzem és megijedtem, hogy nem ment le semmi és ne hogy hízzak.


Természetesen nem fogok 1200-at enni, mert 1400-at már próbáltam régebben, dietetika előtt és szédültem egész nap, de leginkább estére...



26 éves lány vagyok, 163 centi és ülőmunka, heti 2-3 x pedig elkezdtem sportolni (gyors séta, pulzuskontrollal)

2020. jún. 30. 08:38
 12/16 anonim ***** válasza:
2000kcal-al te már fogyni fogsz, de viszonylag lassú ütemben. 1700-1800kcal-ra még nyugodtan lehet csökkenteni.
2020. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Azért kell ennyit enned, mert a szakember nem egy fogyókúrázót látott már.

Ha azt mondja, hogy egyél 1400 kalóriát, azt egyszerűen nem fogod tudni 2 hónapig tartani.

2000 kalória rengeteg, ha te ezzel fogysz akkor vajon mennyit ettél előtte? Na arról lecsökkenteni 1400ra nem működőképes (akiknek van ekkora erejük h képesek rá, azok nem mennek dietetikushoz).


Ha túl kevés kalóriát eszel, pár nap után félre fogod dobni az egészet. Itt a cél, hogy megreformáld az életed. Hogy hosszútávú eredményt érj el és ne egy újabb villámdiéta legyen.

Mert fogyás után is tartani kell a súlyt, soha az életben nem térhetsz vissza ahhoz, ahonnan most elindultál.

A test "könnyen" lefogy, a psziché az, amit nehezebb átkonfigurálni, új szokásokat, új rendet kialakítani.


Elképzelhető, hogy 2 hónap múlva csak 5 kilót fogsz fogyni (bár nem hiszem), de mondom nem egy villámdiétát csináltat veled a dietetikus. A fő cél nem a minél több leadott kiló, hanem az egészség és a fenntarthatóság. Egyenlőre az, hogy ne hízz még tovább.

Aztán jöhet a fogyás.

(Ha eddig ettél 3500 kalóriát, akkor a 2000 kalória is éles váltás és először csak az a lényeg h a folyamatos hízást megállítsátok, aztán a fogyás majd utána jön).

2020. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, lehet hogy eddig ettem 3000 kcalt is, mert csak a szénhidrátra figyeltem (fix 150-160g CH IR miatt), de házi pizza: sok sok sajttal, gyulai kolbival, mozzarellával, semmi sem light, ugyhogy lehet, hogy a vacsim jó volt, mert 40 g CH, de lehet cserébe 700 kcal :D


Most mindenre figyelek, mindenből light verziót veszem és ügyelek, hogy több zöldséget eszegessek

2020. jún. 30. 09:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezt elsősorban neked kell kitapasztalnod. Annyi egyél, hogy legyen energiád a mozgásra is, ugyanis ha nagyon lecsökkented a keretet, jóval tunyultabb leszel, nem lesz kedved/erőd semmihez. 2000 kcal a te esetedben pont ideális, mivel nagyobb súlyról indulsz

Sok sikert!

2020. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 30. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!