Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik nem számolják a kalóriáka...

Akik nem számolják a kalóriákat, azoknak sikerül a súlyukat tartani?

Figyelt kérdés

Nem szeretném márr folytatni a kalória számolást, csak még nem tudom, hogy jó döntés lenne-e abbahagynom?


Vannak itt olyanok akik csak szimplán arra figyelnek oda, hogy mennyit esznek? Gondolom ti már akkor nem is méritek le a dolgokat?


Mire figyeltek? Vagy mikor veszitek elő a számolást, a konyhaimérleget?


Tippeket szívesen olvasok! :)



2020. júl. 20. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 hónap kalóriaszámolásos fogyás után most súlyt tartok. Először féltem abbahagyni, de elég jól megtanultam ennyi idő alatt, hogy miben menniy van, meg ilyen ételekből kb mennyi egy adag.

Úgy kezdtem az átállást, hogy először a grammok helyett pl már csak darabra mértem. (pl paradicsom, hagyma). Ekkor még betápláltam az alkalmazásba. Aztán utána betápláltam, de sokat tippeltem. Pl tudom, hogy a szeletelő a kenyérből amit eszem, 40 grammos szeleteket vág (+- 5 gramm). Ezt csináltam kb egy hétig és egyik nap, lemértem és leírtam mindent, amit "szemre" ettem és csak utólag számoltam ki. Akkor láttam, hogy hol csúsztam el, ahol elcsúsztam és azóta kb (néha ellenőrizve) sikeresen tartom a súlyom

2020. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%
Nem zabálom dugig magam. Sosem eszem addig, hogy tele legyek, csak ameddig már nem vagyok éhes. Napi 4-5 étkezés, de ezt nehéz súlyzós edzés mellett teszem. Kerülöm az édességeket, rágcsákat, süteményeket.
2020. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem számoltam,csak látom az arányokat...

Még az sem mindegy,hogy miből mennyit eszek...

2020. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Először én is irogattam, kezdetem megunni és akkor megtaláltam/ letöltöttem a Kalóriabázist.Azóta azt használom.

Irtó sok minden van benne és sokkal egyszerűbb, mint irogatni.

Próbáld ki , nekem bevált.

2020. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Persze ismerem, használom is. De nyilván a recepteimet írom fel stb. De már mivel nem nagyon akarom használni, ezért az is szerintem felejtős lesz.
2020. júl. 20. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kialakult egyfajta rutin a mindennapjaidban hogy mikor mennyit esze és mennyi kalóriát mozogsz le egy nap akkor nagyjából tudnod kell az arányokat hogy mikor mennyit miből szabad enned stb... A lényeg hogy amit eddig tettél azt próbáld tartani megfelelő arányokban és akkor nem lesz gond. Persze lehet hogy fel-le fog menni 1-2 kg e azzal ne foglalkozz a lényeg hogy ha látod hogy elszaladt veled a ló és kezdesz hízni akkor vissza kell térned a számolásra. De ha sportolsz rendszeresen akkor nem lesz ennyi gond és ne zabálj be annyira.
2020. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak fogyok egyelőre, màr rég nem szàmolgatok, előtte is csak a makrotàpanyagok érdekeltek. Szàmolós időszakban -10, utàna szàmolàs nélkül még -41 kg eddig.

Azt nézem mit eszem, egyedül a szénhidràtcsökkentett tésztàt mérem konyhamérleggel, ehhez ragaszkodom.

Amúgy màr rég tudom mi fér bele, nem gondolom, hogy súlytartàshoz majd szàmolgatnom kell.

2020. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! De például a húst és ehhez hasonlókat is szemre eszitek akkor?
2020. júl. 21. 07:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7. Vagyok. Én igen. Szàmolós hetekben berögzült mekkora egy adag, és nem kell több. Ugyanez a zöldségköretekkel😊 amiket többnyire eszem mellé.

Ha eleinte bàrmilyen szàmolàsra alapozol, ( kalória ( és vagy tàpanyagok) és azt tartod pàr hétig/ hónapig, bevezetsz rendszert az êletedbe akkor nem kell 100 éves korodig naplózni mit eszel.

2020. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már pl a húst is tudom szemre enni, megszoktam, hogy mennyi az annyi. Edzésnapon picit több, amúgy meg a szokásos adag. (#1)
2020. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!