Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyni szeretnék, nyilván nem...

Fogyni szeretnék, nyilván nem azonnal huu de sokat de azért havi szinten min. 5 kg-t.. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 158cm magas és jelen pillanatban 103kg. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit egyek, hogyan, hányszor. Biciklizésre gondoltam, gyalog járok a munkahelyemre (17 perc gyalog) és emellé szeretnék tornázni is. A hasam és a combjaim a főbb probléma.. Nem tetszek magamnak.


Várom a POZITÍV, segítőkész válaszokat.


Köszönöm 😊


2020. júl. 31. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mozogj minél többet

Csökkentsd a kalóriád

Igyál napi 1-2l vizet

Ne éheztesd magad

Naponta akár egyél többször is, de csak kis adagokban.

Sok gyümölcs, zöldség

Hanyagold a kenyeret, peksüteményt ( jó, nem azt mondom vond el magadtól, de inkább napi 1-et egyél)

Aludj minél többet

Ne akarj túl gyorsan fogyni,

Bár a te esetedben nyilvan gyorsabb lesz.

Ha valami érdekel nyugodtan írj :)

2020. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi 4-5x étkezés, kisebb adagok (először csak felezd le a jelenlegit), számold ki a kaloriaszuksegleted heti 0,5-1 kg fogyáshoz, és a CH-t tartsd alacsonyan, 160g körül. Iktasd ki a feldolgozott élelmiszereket, cukrot, feherlisztet. Vezesd be a zöldségeket, a sovány húsokat az étrendedbe.

Ha mindez megvan, figyelj a tested jelzéseire, hogy mit kíván, mi az, ami nem annyira jó neki, és ehhez mérten alakítsd ki a saját diétád.


Egyelőre inkább sétálj, vagy izuletkímélő kardio edzést csinálj, később ahogy megy le a súly, gazdagíthatod erősítő edzésekkel is. Nagyon sok sikert kívánok!

2020. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

2. 160 ch az NEM alacsony bevitel. Közepes.


Kérdező: egyél húsokat, zöldségeket, tojàst, sajtokat, olajos magvakat, gyümölcsöt. Teljes értékű élelmiszereket. Kerüld a fehérlisztes cukros vackokat. Mozogj rendszeresen, és ne akarj havi 5 kilót fogyni. Egyrészt hosszútàvon a bőröd nem fogja megköszönni, màsrészt ha az első időszak utàn belassul a fogyàs ( mert be fog) csalódàs fog érni, és félő, hogy abbahagyod. Ne tervezz előre fix fogyàst, csak vàlts életmódot, az eredmények pedig idővel és türelemmel jönni fognak.

2020. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

3-as, valószínűleg eddig 250-300 g CH-t vitt be alsó hangon, még így is kevés lesz neki, mert az elhízott emberek cukorfüggők. Úgyhogy a 160 g az ő esetében alacsonynak számít, és egy dietetikus vagy orvos is nagy eséllyel ilyen szénhidrátbevitelre állítaná rá.


A havi 4-5 kg is reális, főleg az elején, fiatalként, ha odafigyel a bőrére is és kívül-belül ápolja, ilyen tempóban nem fog szakadni, hacsak nem genetikailag ilyen. Nem kell elvenni a Kérdező kedvét.

2020. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Ettől még a 160 g közepes bevitel. Nem én talàltam ki. Dietetikus mondta.

Ha koràbban 250-300g cht evett és most 160-at fog, az csak szénhidràt csökkentett étrend, nem szénhidràtszegény- az 100g ALATT kezdődik.

2020. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell àltalànosítani. Én extrém elhízottként kezdtem fogyni és átállás után nem volt kevés 80-85 gramm szénhidràt jó minőségből.

Előtte 200 körül ettem szar minőségből.

Az alacsony szénhidrátot lehet 2 màsik tápanyaggal pótolni.

2020. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!