Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen fehérjedús étellel...

Milyen fehérjedús étellel egészítsem ki a diétám?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázok, elég nagy túlsúlyt kell leadnom (40 kg), kiszámoltam a kcal igényemet és az összes makrót, és naponta 100 g fehérjét kellene bevinnem. Sovány húsokat fogyasztok, joghurtot, túrót (laktózérzékeny vagyok, úgyhogy menteset), meg néha fehérje shaket, de egyszerűen folyamatosan küzdök a bevitellel... Nem vagyok egy nagy húsevő (egy étkezésre kb 150 g-ot bírok enni, egyszerűen ennél több nem megy), túróból nem bírok annyit enni, hogy elég legyen, a feherjeporokat meg korlátozottan szeretnem használni, mert próbálom minél természetesebben megoldani az étkezésem.

Szóval az a kérdés, hogy a fentieken kívül mi az, amivel még sok fehérjét tudnék bevinni? Kérlek, mellőzzétek az olyan válaszokat, hogy erőszakoljam meg magam és igenis egyek húst, mert nem fog menni, sokszor már így is hányingerem van. Köszi.


2020. júl. 31. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tonhalkonzerv !
2020. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pulykamellfilében több a fehérje, meg egyél ementáli sajtot, abban is sokkal több van! Nézegesd a csomagoláson a fehérjetartalmakat, meg fogsz lepődni, mert például tonhalkonzerv és tonhal kozerv között is óriási különbségek vannak fehérjetartalomban!
2020. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Tojás, gomba
2020. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, tonhalat szoktam enni, jobban is esik, mint a csirkemell :) gyakran csinálok belőle salátát.


A tojás jó ötlet, és a gombát is szeretem, köszönöm!

2020. júl. 31. 20:14
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Tofu
2020. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Tojàs, olajos magvak, hüvelyesek😊
2020. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Lemaradt:sajt.
2020. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

100 g főtt gombában 2 g (!) fehérje van, 100 g főtt tojásban 12 g, 100 g főtt lencsében 9 g, borsóban 5 g.

Ehhez képest ugyanennyi edami sajtban 25 g, mandulában 21 g.

A legjobb, ha megpróbálod több étkezésre elosztani a fehérjét, ha egyszerre nem tudsz sokat enni. Ha pl. 5x eszel, lehet 3 főétkezésben 30 g (pl. hús, túró, sajt, hüvelyesek), tízóraiban és uzsonnában 5-5 g (pl. 1 tojás, vagy 25 g mandula). A köretekből is összejöhet jópár grammm, ezt is számold bele. Táplálkozz változatosan, hogy ne unj meg 1-1 ételt. Ha látod, hogy a nap végéig nem lesz elég a fehérjebeviteled, akkor idd meg a turmixot.

2020. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
A light sajtokban majdnem 2-szer annyi fehérje van (és fele annyi kalória), én azt szoktam enni.
2020. aug. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Írta, hogy laktózérzékeny, tehát tejtermékek kizárva!!!!
2020. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!