Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor hány kalórián is...

Most akkor hány kalórián is működik a szervezet? Mennyit kell ennem a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

A napokban láttam egy videót, ahol azt tárgyalták, hogy egy tizenéves, nem elhízott lánynak, aki a nyári szünetét tölti otthon, de eljár napi egyszer edzőterembe, sok a 2ezer kalória. A lány nem diétázik vagy ilyesmi, szóval súlytartáshoz sok.

Máshol olvastam, hogy 2ezer kalória pont jó, egy gyereknek is szüksége van ennyire.

A kalóriabázis nekem 2100at számolt alap égetésre, 1400at eszek egy nap, főleg zöldség, sovány húsok, tojás, gyümölcsök, zabkása, stb, néha ha belefér nasi, mellette sétálok napi szinten. Mennyit kéne ennem egy egészséges fogyáshoz? 19/L 165cm és 73kg vagyok.



2020. aug. 3. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Nem lehet pontosan megmondani. A különböző kalkulátorok csak becsülni tudnak különböző paraméterek (pl. életkor, testmagasság) alapján. Mivel átlagos magasságú nő vagy, a nőknek általánosan ajánlott napi 1200 kalóriát ajánlom fogyáshoz. Ha a havi súlyvesztésed esetleg túl magas lenne (több, mint 2 kg), emeld meg kicsit a napi adagot, mondjuk 1400-ra.
2020. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Az alapjárat kalóriád 1878, teljesen jó neked az 1400kcal. Minden nap érdemes mozogni -e mellett akár 1 órát sétálni, vagy hetente 3-4 alkalommal edzeni.
2020. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

A szervezet nem számológép, nem kalkulátor.

Bonyolult hormonális rendszer, amit az elavult és több sebből vérző kalóriaelmélet nem vesz figyelembe, és amire a bevitt tápanyagok más más módon hatnak. Attól függően miből származik. Plusz az energiaigény is változik, nem minden nap ugyanannyi, és két egymagas, egysúlyú, nemű, korú embernek sem lesz egyforma. Mindenkinek más. A szervezet jelzi ha energiára van szüksége. Elsősorban az számít miből viszed be, és hogy milyen az anyagcseréd. a szervezet a bevitt tápanyagokat hogyan dolgozza fel egyénileg. 2000 kalória is lehet teljesen jó ( inkább mint 1200-1400 kalóriás koplalás), attól függ hogy aki elfogyasztja, miből viszi be ezeket, milyen állapotban van az anyagcseréje, a hormonális állapota.

2020. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

A kaloriagurut nézd meg, ott be tudod áll8tani a testzsírszázalékod is, ami pontosabb képet ad (a zsír fenntartásáhiz kevesebb kalória kell, mint az izoméhoz). Neten nézhetsz k3peket hogy hány százalék testzsiros emberek kb hogy néznek ki.


Ha kicsit mélyebbre ásnál, a magyar dietetikusok országos szövetségének oldalát keresd fel. Mivel nem vagy nagyon extrémen túlsúlyos, a msúlyod alapján ki tudod számolni a bmr-odat. Ennél sosem szabad kevesebbet enni (az egészségességhez, szervek működéséhez stb). 18-30 éves nőknél ez 496+14.7*kg ami 1569 kcal. Ezt 1.2vel szorozva (sport mellett 1.4) az az a mennyiség amit ha megeszel, nem hízol, tehát súlyt tartasz. Ez kb 1900kcal. A fogyáshoz a kettg között kell enni, ehhez neked 1600 kcal lenne kb ideális.


(Habár egy húsz kilós fogyás már mögöttem van, jelenleg 153cm és 69 kg vagyok, 1600 kcal mellett havi kb 1.5-2 kg megy le)

A másik

2020. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!