Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen hozzávalókkal szoktatok...

Milyen hozzávalókkal szoktatok sütni? Sütit fogyasztani?

Figyelt kérdés

A kalóriaszámlálás szerintem a legegyszerűbb, és leghatékonyabb diéta. Nem teljesítheteten betartani a keretet, önuralom kell hozzá. Az a problémám, hogy nagyon édesszájú vagyok, és például az egyik kedvenc sütim a marlenka. Egy nap, ha eszek 2 szeletet, az már 800 kalória, én 1300-at ehetek nagyjából... Nem kényelmes, arra gondoltam, hogy magam készítek finomságokat, amikben kevesebb kalória lesz a más hozzávalók miatt. Például cukor helyett édesítő, stb. Sajnos sütik terén nincs egyáltalán tapasztalatom, ezért tárt karokkal fogadok "csalás"okat tőletek. :)

Csak, hogy hozzak fel gyakorlati példát, igaz, ez nem süti, de olyan lasange-t szoktam csinálni, amiben tészta helyett cukkinit használok, húst pedig egyáltalán nem, csak gombát, hagymát, paradicsomos szósz.

Hasonló hack-eket várok. :)

Előre is köszönöm, ha megosztod velem!



2020. aug. 14. 06:21
1 2
 1/16 Lachesys ***** válasza:
78%

Mondjuk a hús kihagyása pont hülyeség, fehérjére ugyanúgy szükséged van. Csak sertés helyett lehet pl zsirszegenyebb pulyka.

A legegyszerűbb a baba palacsinta: egy banánt összetört villával, összekeverem egy tojással és megsutod. Én proteines mogyorovajjal meg megkenem ha edesszajubb reggelen van. Amúgy persze fogyhatsz sok sütivel is ha tartod a kalóriát, de messze nem lesz olyan a testosszeteteled mintha figyelnem arra H elegendő fehérjét vigyél be az üres kaloriak helyett.

2020. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek nyilván nem mindennapos dolgok, ezzel az ötlettel csak annyi bajom van, hogy a banán is kalóriadús, a mogyoróvaj is, de igaz, messze kevesebb egy palacsintánál. :D
2020. aug. 14. 07:17
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
A banán nem kaloriadús. 1 közepes darab csak 100 kalória. 2 db barackban is annyi kalória van, csak a banánnal jól is laksz, a barackkal nem (legalábbis én).
2020. aug. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én is eszek banánpalacsintát, csak teszek bele zabpehely is. 1 banán kb 100 kalória, 1 tojás 70, 2 ek zabpehely kb 50. Tehát nagyon max 250 kalóriából megvan a reggeli.
2020. aug. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akinek elég 1 darab... :D

Ezért írom, hogy sok. :/ (cukkinihez képest például)

De köszönöm! ^^

2020. aug. 14. 07:43
 6/16 Lachesys ***** válasza:
89%

Nem tudom én elengedtem ezt nagyjából mi kaloriadus mi nem. A napi keretben legyek benne és a makrók kb legyenek rendben. Sokszor reggelire megeszek 600 kalóriát is, de akkor napközben max eszem egy zabszeletet vagy ilyesmi, és majd eszem 5 felé mikor hazaérek melóból. Tudom azt mondják a sok kis étkezés a legjobb, de én szeretek normalis hatarok között jollakni szóval nekem ez így jobban bejön. Meloban ugyis eltelik az idő és nem a kaján jár az eszem. Nekem nehezebb volt tartani a kalóriát mikor még egyetemre jártam és most a járvány alatt gyakorlatilag ki sem tettem a lábam a lakásból. Akkor mindig nyitogattam a hűtőt.

Plusz két külön dolog hogy valamiben sok a kalória, de az tápláló (pl cukormentes proteines mogyorovaj) vagy csak élvezeti értékű üres szenhidratbomba.

2020. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért szoktam le átmenetileg a sütésről. HA már nekiállsz otthon sütni, akkor tuti, többet sütsz, mint amennyi a kereted, eltéve meg már kevés süti olyan finom, mint frissen. Cukrászda is felejtős.

Helyette én "luxuscsokikat" szoktam venni. Azaz nem azokat, amikből egy fél tábla lecsúszott egyszerre anélkül, hogy észrevettem volna. Hanem olyan, drága csokik, amik csak ünnepekkor játszottak. Ezekből könnyen be tudom tartani a napi 1, max. 2 darabot, mert ezekből sosem ettem sokat egyszerre.

Nekem az vált be, hogy napi 10g ch és 100 kal a max. édességkeret. Ez max. 2 darab ezekből a nagyon finom csokikból. Olyan, mintha megjutalmaznám magam, hogy megint "jó" voltam.

2020. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire gyakran kívánod meg? Szerintem egy héten 1x bőven belefér az a +800 kalória "csalónap" néven.


Én nem vagyok szerencsére édes szájú. De veszek néha egy szelet csokit, pudingot vagy szoktam főzni gyümölcs/paradicsom levest. Ezek nekem beleférnek.

Ha sütit akarok akkor csalónapot tartok.

2020. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Én is nagyon szeretem az édességeket. Napi szinten kell vmit ennem. Vannak ilyen hozzáadott cukor nélküli müzlik és fagyik is.

A Lidl v. Aldiban is lehet kapni pici tölcséres vagy pálcikás fagyit. Azt is szoktam venni, mert egy nap ha még meg eszel kettőt is abból akkor is max 250kcalt viszel be. Mégis meg van a tudat, hogy ettél édességet xD

Most még tart a dinnye szezon esetleg, próbáld azt, hogy többet eszel belőle.

Hasonlóan vagyok mint te, kalória számolás és 1400kcal/nap.


Sütni viszont nem szeretek, szerintem túl sok minden kell hozzá és sokat kell vele bíbelődni.

2020. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az egyetlen, ami TÉNYLEG segít ebben az esetben, ha az édességekböl EGY DARABOT eszel, nem többet. Ez az édesség utáni vágyat csökkenti, és még nem megy az egekbe a kalóriabeviteled.

Olyan nincs, hogy ehes édességeket ész nélkül és ne legyen kalóriadús. A különbözö helyettesítök vagy nem jók ízre - és utána még jobban kívánod az eredetit, vagy ha ízben hasonló az eredmény, akkor nem kevesebb a kalóriatartalma.

2020. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!