Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet megenni naponta...

Hogy lehet megenni naponta ~2700 kalóriát (ha hízni szeretnék), mikor egy átlagos ebéd 700 kalória körül van, és attól már bőven tele vagyok?

Figyelt kérdés

Régebben nem számolgattam a kalóriát, de nem tudom hogy tudnék hízni. (nem csak zsírt szeretnék magamra pakolni, de még azt sem tudnám...)

Nekem azzal van alapból bajom, hogy ugye egy ebéd 700-800 kalóriás (de legjobb esetben is max 1000), amitől tele vagyok. A maradék 1800-2000 az hogy tudna összejönni?

Általában ha úgy főzök, akkor az ebéd maradékát szoktam megenni vacsorára, ami akkor megint 700 kalória, 1400-nál vagyunk így. Reggelire általában egy margarinnal/vajjal megkent sonkás zsemlét szoktam enni, mellé pár szelet uborkát vagy egy kis fej lilahagymát. Ezzel még a súly megtartáshoz szükséges kalóriát se tudom betartani, nemhogy hízni. Hogy tudnék többet enni, de közben rosszullenni sem szeretnék attól, hogy túleszem magam.

Vízből napi 1,5L simán elfogy, de van amikor 2L is.

Ezek az átlagos (reggeli, ebéd, vacsora) étkezések voltak, ezek mellé szoktam délután ha megéhezem negyed tábla csokit enni, az egész táblára 530 kalóriát ír, ennek a negyede 132 kalória, de kerekítsük 150-re, mert néha többet eszem belőle. De még ezzel sem vagyok sehol.


Napi lépésszámom az 6000-7000 között van átlagosan, heti 3x szoktam edzeni itthon (erősítés, fekvőzés, ilyesmik). Havonta 1x bicilizem, ha épp kedvem van, bár szerintem attól csak még jobban fogyok amit nem szeretnék.


Szóval remélem van itt valaki aki tudja, hogy tudnám összehozni (bármiféle erőlködés, vagy rosszullét nélkül) a megfelelő kalóriamennyiséget.

Illetve, hogy mit esztek, mert abból is kezdek kifogyni, 2 hetente ismétlődnek az ételek, reggelire meg még jobban tanácstalan vagyok.



2020. szept. 22. 15:44
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Úgy irigylem azokat, akik fogyni szeretnének...

sokkal könnyebb.

2020. szept. 22. 15:58
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Én meg azokat irigylem, akiknek meg hívni kéne... :)
2020. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
*hízni
2020. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Egyél magvakat. 100 g-ban van kb 600 kalória, és 100 g simán lecsúszik egyszerre. Legalábbis nekem.
2020. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát ne irigyelj, elég megterhelő ez, fogyni sokkal könnyebb volt. Egyszerűen nem eszek annyit és kész. Legalábbis nekem ez volt.
2020. szept. 22. 16:56
 6/26 anonim válasza:
67%

Növelheted esetleg a szénhidrát-beviteled... vagy víz helyett kalóriásabb szörpökre stb. térhetnél át.

De az ilyesmire nekem, túlsúlyosnak még gondolni is rossz :) Én a helyedben először konzultálnék egy nutricistával (ártani nem fog a tanácsa).

2020. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
De jó neked, nekem ha ilyen gondom lenne, betolnék időnként fél üveg nogyoróvajat, az kapásból 1500 kalória. Aztán leöblíteném egy Milkával. Ahh...inkább megcsípem magam :D
2020. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
rosszul is lennék annyi csokitól, nem tudom hogy tud bárki is ennyit enni...
2020. szept. 22. 17:36
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Azt a 700 kalóriás ebédet fel lehet turbózni úgy, hogy 1500 legyen, és észre se veszed: pl. egy evőkanál 30%-os tejföl vagy zsírosabb reszelt sajt feltétnek, vagy plusz egy evőkanál olaj/zsír a főzésnél, egy kicsit vastagabb rántás vagy habarás, és megvan a plusz kalória. Ha emellett mondjuk súlyzós edzést csinálnál, akkor nemcsak zsírt szednél fel hanem némi izmot is, egészségesen növekedne a súlyod.
2020. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%
Én a chipseket ajánlom tv-zés közben. Észre se veszed, hogy már megettél egy-két zacskóval. Vagy a pattogatott kukoricát.
2020. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!