Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elkezdtem kalóriát számolni,...

Elkezdtem kalóriát számolni, viszont nem tudom milyen aktivitást jeloljek be a kaloriabazison ?

Figyelt kérdés
Minden nap hétfőtől péntekig, dolgozom. Atlagba 3-5kilos anyagokat mozgatok napi 8 órába kb 200 db-ot . Van mikor 12 kilosbol 60 db.nem ülök hanem állok vagy jarkalok" úgymond. Ez könnyű fizikai munkanak számíthatom ?

2020. okt. 15. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de ezt úgyis csak megbecsülni lehet. A pontos értéket ki kell majd tapasztalnod a következő hónapok során.
2020. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy meg kozelitoleg igaz amit ír, de azis jó. Sokat számít 1-2szaz kaloria is. Nem.akarom,hogy az anyagcserém le lassuljon .
2020. okt. 15. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez úgy működik, hogy az elején beírod a kalóriakalkulatorba, hogy mondjuk könnyű fizikai munka. Aztán egy hónapig ehhez tartod magad. (Feltételezem, nő vagy, azért kell a hónapnyi idő, mert a szervezetednek teljesen más hormonhaztartasa van a ciklus különböző szakaszaiban, ezek hatnak a fogyásra/hízásra. Ha férfi vagy, akkor se lesz bajod, ha egy hónapig tesztelsz, de akkor elég tulajdonképpen két hét is.)


Aztán egy hónap múlva látod, hogy fogytál-e, ha igen, akkor mennyit. Ha nem vagy túl keveset, akkor lejjebb mész a kalóriával, ha túl sokat, akkor meg egy kicsit feljebb. Persze ha hízás a cél, akkor fordítva, de gondolom, érted a logikát.


Egészséges fogyás hetente átlagosan 0,5-1 kg, de inkább 0,5. Ismétlem, ÁTLAGOSAN, vagyis nem minden héten, hanem a négy hét átlagában, tehát havonta 2-4 kg.

2020. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A #3 válaszhoz még annyit fűznék hozzá, hogy ha a kiszámított keret mellett túlságosan éhes vagy, pláne ha emiatt figyelni sem tudsz, ami ugye balesetveszélyes is lehet, akkor ne várd ki az egy hónapot. Gondold át, hogy az étrended összetételén nem lehetne-e javítani (az is lehet a gond, hogy túl sok gyorsan felszívódó szénhidrátot, cukrot eszel), de ha nem vagy ez nem segít, akkor egyél valamivel nagyobb keret szerint! Utána ez alapján nézd meg, hogy mennyit fogytál a hónap végére. Ha a nagyobb kerettel is fogysz a kívánt ütemben, akkor minden ok. Ha nem, akkor próbálj jobban utánanézni, hogy a makrotápanyagok, cukor, rost hogyan hat az éhségre (meg kitapasztalni), de ha sehogy se megy, akkor érdemes orvoshoz fordulni, megnézetni, hogy nem valamilyen anyagcserebetegség miatt vagy-e folyton éhes.
2020. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!