Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit kell egy nap mozognom...

Mennyit kell egy nap mozognom ehhez az életmódhoz 1 nap?

Figyelt kérdés
Kalóriabázist használok és átlagos aktivitású munkát írtam be ,tehát középiskolás vagyok koliban a 4. Szinten vagyok,járkálok ide oda órákra kicsit eltérő suliba járok mivel nekem délelőtt van pár órám ami szakmával kapcsolatos ,délután pedig a rendes gimnáziumi tantárgyakat tanuljuk este fél 7 ig az után pedig vissza megyek a masik suliba gyakorolni (hangszer ,mivel zenei jellegu suliba jarok) vettem egy lepesszamlalos karkotot amivel merem h egy nap mennyit lepek es ugye a kaloria bazis azt irja h az alap kcal igenyem alapjaraton picivrl tobb mint 2000 és 2800at ír ,amennyit elégetek a átlagos aktivitású életmód alatt ,tehát nem kell rendesen 800kcal-t lemozognom vagy az egyeb tevekenysegekkel amugy is elegetek annyit (bocs h ilyen hozzura sikeredett xd remelem ertheto volt) amugy 176cm magas vagyok es 90kg korul.

2020. nov. 1. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
A 800kcal 20 000 lépés kb., de ezt le kellene mozognod. Egyébként az aktivitásodat szerintem durván túlmérted, neked elég lenne az ülő életmódot beállítani hacsak ezek a helyek nincsenek 1/2-1 órás távolságra egymástól.
2020. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkbább többet mozgok mert 1500kcal alatt nem szeretnék lenni. De köszönöm a választ ;)
2020. nov. 2. 06:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem érted a kalóriabázist, és engem sem, vagy én értettelek félre. Hány lépést teszel meg 1 nap a lépésszámláló szerint?
2020. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na szóval azt írja ,hogy ezzel az életmóddal napi 800kcal-t égetek el most az a kérdés ,hogy ezt muszáj úgy mond mind lemozognom vagy pl akkor is kcal-t égetek amikor ülök vagy állok pl és azt ugye nem méri az okoskarkötő.
2020. nov. 3. 01:11
 5/5 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis azt számolja ki, hogy adott súllyal, magassággal életvitellel mennyi kcal szükséges ennek a megtartásához. Fogyni úgy tudsz, ha kevesebbet eszel, illetve ha többet mozogsz.

Azért kérdeztem (amire nem válaszoltál), hogy valójában mennyi lépést számol, mert valószínűleg sokkal kevesebbet, ezért a kcal szükségleted is kevesebb. Nem azt írja, hogy ezzel az életmóddal napi 800kcal-t égetsz el, hanem hogy ennyi kcal-t kell megenned, hogy a mozgásod el tudd látni energiával, és ne fogyj. Az ülő/átlagos aktivitás kcal meghatározása a 8 óra munkával töltött idő milyenségét különbözteti meg, de tartalmazza azt is, hogy elmész, hazamész, ügyet intézel, és te valójában viszonylag sokat ülsz, hiszen tanulsz.

Kcal-t állandóan éget a szervezeted, levegőt veszel, dobog a szíved, azzal is, hogy gondolkodsz stb., meg sem kell mozdulni hozzá. Ha fogyni szeretnél, akkor első sorban az étkezéseden kell változtatni, nem tudsz annyit mozogni, főleg sétálással nem, ami érdemben befolyásolná a súlyod. Az okoskarkötő csak segítség, hogy a valós közeli aktivitásodat tudd, nem is pontos általában.

2020. nov. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!