Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha azt tanacsoljak hogy...

Ha azt tanacsoljak hogy egyunk min.2000 kcalt akkor aki annal kevesebbet eszik az koplaltatja a szervezetet? de akkor sokan hogy nem tudnak fogyni 2000kcallal csak kevesebbel?

Figyelt kérdés
Pont ezert gondolom,hogy nem igaz az,hogy a 2000kcalt mindenkinek meg kell enni, mert sok esetben az ilyen mindenfele kalkulatorok is van, hogy sokkal kevesebbet írnak, ha fogyni akar az ember.
2020. nov. 30. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom hol hallottad ezt a baromságot... mindenkinek annyit kell ennie, amennyi a saját igénye a magassága, súlya, életkora, neme és aktivitása alapján. Orvosilexikon.hu
2020. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kalóriaszükséglet függ a nemtöl, magasságtól, súlytól, az életmód aktivitásától meg az életkörülményektöl, ezért az ilyen "mindenkinek 2000 kcal kell"-féle kijelenetés teljes mértékben hülyeség!

A kalóriaszükségletet a fentiek ismeretében lehet kiszámolni, az ad használható értéket.

2020. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hát én 2000 kalóriával már híznék...
2020. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
2000 kalória egy hozzávetőleges érték, hogy nagyjából mindenki el tudja képzelni a mértéket, és legyen valami viszonyítási alapja, amikor meglátja, hogy a Bigmac mcmenü pluszban 1600 kalória van. De nyilván nem eszik ugyanannyit egy középiskolás lány és egy felnőtt sportoló férfi. Én 1800 kcal fölött már hízok, mert egy alacsony nő vagyok. A párom ennyitől fogy, mert ő egy magas férfi.
2020. nov. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te a 2000 kalóriát kevered az 1000 kalóriával.
2020. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem tanácsolják sehol, hogy 2000 kalóriát egyen mindenki.

Van, ahol ez van beállítva átlagnak, ha valaki semmilyen adatot nem ad meg (súly, mozgás).

Minimumnak 1200-at szoktak általában mondani.

2020. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha sportolsz annyit, amennyi mozgás minimum ajánlott egy embernek, és nem vagy kifejezetten kis termetű, akkor reális az a 2000 kcal szerintem. Csak a többség nem mozog annyit, így kevesebbet is ehet. De én is inkább 1200 vagy 1500 kcal-t szoktam látni, mint ajánlott minimum.
2020. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem a referenciaértékre gondol hogy csomó ételnél ott van h x ételben van “500 kcal *egy átlagos felnőtt ember napi ajánlott energiabevitele 2000 kcal.”

De itt a bibi hogy átlag, ebben benne vannak a férfiak a magas emberek, akik fizikai munkát végeznek és nem a fogyókúrához hanem a súlytartáshoz számolják.

De mindenkinek magának kell kitapasztalnia. Alacsony, nem sokat sportoló nő 2000-rel még hízik is.

2020. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy átlagos felnőtt igénye. Csakhogy nem mindegy, hogy egy 150 centis, vagy pl egy 175-180 centis nőről beszélünk, vagy férfiról.

Nekem plegyszerűen érzem, hogy kevés a 2000 még fogyáshoz is, mert kifejezetten éhes maradtam mellette. ( Régebben sok kalórialimites fogyási próbálkozásom volt, mind sikertelen.

Többet szoktam enni, 2300-2500 körül, ezzel érzem jól magam, szénhidrátszegény étrend mellett.

Amúgy a makrók, és a minőség fontosabb mint az össz kalória.

2020. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!